CN 2019 -VARIANTE

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: CN 2019 -VARIANTE

Mesaj de Zarguzon Adi »

Florin Pata scrie:
Zarguzon Adi scrie:Financiar castiga : balta Corbu ;arbitrii (zilieri tot la balta Corbu) ; cateringul (adica tot balta Corbu);Orhei 2000€ (plus diurna si transport in Serbia ).
Felicitari pentru raspuns ! In sfarsit cineva care poate spune lucrurilor pe nume .
Alta intrebare :lol: !
Care e contribuitia financiara a AGVPS la CN ? Am inteles ca ei ar fi organizatori ![/quo

Contributia a fost in valoare 450 € cu care sau achitat: tricourile,medalile ,diplome si cupele de la festvitatea de premiere.

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2019 -VARIANTE

Mesaj de Florin Pata »

Multumesc ! Vad ca nimeni nu prea discuta transparent despre bani pentru ca iese deranj . Daca imi mai raspunzi si la urmatoarea intrebare totul e aproape clar :
Care a fost fondul de premiere din care s-au acordat premiile de 50% , 30% ...respectiv 20% ? Ce sume au revenit locurilor 1 , 2 si 3 ?

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: CN 2019 -VARIANTE

Mesaj de Zarguzon Adi »

Florin Pata scrie:Multumesc ! Vad ca nimeni nu prea discuta transparent despre bani pentru ca iese deranj . Daca imi mai raspunzi si la urmatoarea intrebare totul e aproape clar :
Care a fost fondul de premiere din care s-au acordat premiile de 50% , 30% ...respectiv 20% ? Ce sume au revenit locurilor 1 , 2 si 3 ?
Fondul de premiere a fost de 22ooo ron care sau impartit in procente:50%,30%,20%.

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2019 -VARIANTE

Mesaj de Florin Pata »

Deja e un tablou destul de clar ! Ce inseamna :
"14. Asigurarea de catre clubul sau AVPS-ul castigator al Campionatul AGVPS 2018 a deplasari, cazari si hranei la intreaga delegatie de la Campionatul Mondial din 2018."
Este preluat de aici :
campionatul-national-de-crap-f25/campio ... 52551.html

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: CN 2019 -VARIANTE

Mesaj de Zarguzon Adi »

Florin Pata scrie:Deja e un tablou destul de clar ! Ce inseamna :
"14. Asigurarea de catre clubul sau AVPS-ul castigator al Campionatul AGVPS 2018 a deplasari, cazari si hranei la intreaga delegatie de la Campionatul Mondial din 2018."
Este preluat de aici :
campionatul-national-de-crap-f25/campio ... 52551.html
Amanunte :D

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CN 2019 -VARIANTE

Mesaj de Vladut Mateianu »

Florin Pata scrie:Multumesc ! Vad ca nimeni nu prea discuta transparent despre bani pentru ca iese deranj . Daca imi mai raspunzi si la urmatoarea intrebare totul e aproape clar :
Care a fost fondul de premiere din care s-au acordat premiile de 50% , 30% ...respectiv 20% ? Ce sume au revenit locurilor 1 , 2 si 3 ?
Florin, incerc sa te lamuresc eu. De fapt, iti zic cum vad eu lucrurile.

Aceste calificari ptr CM (desfasurat sub egida AGVPS) au un organizator.(posibil Liga Cluburilor de Crap sau cum se numeste noua structura) Acest organizator are OBLIGATIA de a inscrie clubul(asociatia) castigatoare la campionatul mondial. In rest, este dreptul organizatorului sa anunte care este taxa, ce conditii sunt, care sunt premiile, etc. Si fiecare club este liber sa se inscrie daca considera ca este ok, exact ca la zeciilor de concursuri private care sunt anuntate pentru 2019.
Bineinteles, in limita bunului simt.Nu cu taxe enorme si premii mici cum se procedeaza pe la concursuri pe lacuri celebre, datorita cererii mari. Chiar daca aceste calificari atrag ca un magnet !
Eu intotdeauna am militat si voi milita ptr taxe cat mai mici, ca sa poata participa cat mai multe cluburi. Dar nu cred ca este treaba noastra cat castiga organizatorul, este o munca ca oricare alta si trebuie remunerata. Si riscurile sunt destul de mari...
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: CN 2019 -VARIANTE

Mesaj de Zarguzon Adi »

Vladut Mateianu scrie:
Florin Pata scrie:Multumesc ! Vad ca nimeni nu prea discuta transparent despre bani pentru ca iese deranj . Daca imi mai raspunzi si la urmatoarea intrebare totul e aproape clar :
Care a fost fondul de premiere din care s-au acordat premiile de 50% , 30% ...respectiv 20% ? Ce sume au revenit locurilor 1 , 2 si 3 ?
Florin, incerc sa te lamuresc eu. De fapt, iti zic cum vad eu lucrurile.

Aceste calificari ptr CM (desfasurat sub egida AGVPS) au un organizator.(posibil Liga Cluburilor de Crap sau cum se numeste noua structura) Acest organizator are OBLIGATIA de a inscrie clubul(asociatia) castigatoare la campionatul mondial. In rest, este dreptul organizatorului sa anunte care este taxa, ce conditii sunt, care sunt premiile, etc. Si fiecare club este liber sa se inscrie daca considera ca este ok, exact ca la zeciilor de concursuri private care sunt anuntate pentru 2019.
Bineinteles, in limita bunului simt.Nu cu taxe enorme si premii mici cum se procedeaza pe la concursuri pe lacuri celebre, datorita cererii mari. Chiar daca aceste calificari atrag ca un magnet !
Eu intotdeauna am militat si voi milita ptr taxe cat mai mici, ca sa poata participa cat mai multe cluburi. Dar nu cred ca este treaba noastra cat castiga organizatorul, este o munca ca oricare alta si trebuie remunerata. Si riscurile sunt destul de mari...
Deci este o braila AGVPS nu campionat national?

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2019 -VARIANTE

Mesaj de Florin Pata »

In ceea ce ma priveste , nu mai vreau sa particip la CN , daca se poate doar organizator sau "oficial" :lol: :lol: :lol: !
Spor !

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2019 -VARIANTE

Mesaj de Florin Pata »

Vladut Mateianu scrie:
Florin, incerc sa te lamuresc eu. De fapt, iti zic cum vad eu lucrurile.

Aceste calificari ptr CM (desfasurat sub egida AGVPS) au un organizator.(posibil Liga Cluburilor de Crap sau cum se numeste noua structura) Acest organizator are OBLIGATIA de a inscrie clubul(asociatia) castigatoare la campionatul mondial. In rest, este dreptul organizatorului sa anunte care este taxa, ce conditii sunt, care sunt premiile, etc. Si fiecare club este liber sa se inscrie daca considera ca este ok, exact ca la zeciilor de concursuri private care sunt anuntate pentru 2019.
Bineinteles, in limita bunului simt.Nu cu taxe enorme si premii mici cum se procedeaza pe la concursuri pe lacuri celebre, datorita cererii mari. Chiar daca aceste calificari atrag ca un magnet !
Eu intotdeauna am militat si voi milita ptr taxe cat mai mici, ca sa poata participa cat mai multe cluburi. Dar nu cred ca este treaba noastra cat castiga organizatorul, este o munca ca oricare alta si trebuie remunerata. Si riscurile sunt destul de mari...
Vad ca ai postat ...cand eram eu "adancit in calcule" :lol: >
Departe de mine sa acuz pe cineva de ceva . Singura problema pe care o identific eu ar fi ca echipa castigatoare sa fie bugetata de la inceput cu plata tuturor cheltuielilor de la CM . Ar ramane destul si pentru organizatori si toata lumea ar fi fericita .Altfel cei fara bugete mari si-ar dori doar locul 2 , banii si faima de vicecampioni ! Nici macar tu nu stii sigur cum se numeste organizatorul :lol: ?
"Decat" atat !

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: CN 2019 -VARIANTE

Mesaj de gor965 »

Florin Pata scrie: Daca am facut greseli va rog sa ma corectati , a fost un calcul rapid....mai mult o joaca ! Calculele se bazeaza doar pe informatiile gasite pe forum .
Ma surprinde ca nu stii de faptul ca sponsorizarea Crapmania, anuntata in 2017, nu s-a concretizat ptr. 2018.

L.E.
Eu ma autodenunt ... am incasat 10 lei de la fiecare lot ca sa lucrez la grile. Am facut vreo 15-16 variante (ptr. calificari, ptr. semifinala, ptr. finala, pe numar par, pe numar impar, cu invecinari simple, fara duble invecinari, cu subsectoare, cu intersectari complete de loturi, fara intersectari, standuri la rand, standuri din 2 in 2, etc.) ...timp de lucru efectiv cam 60 de ore...cand lucrez acasa, la 8 ore beau 2 litrii de suc fara acid...am iesit in paguba ! :lol:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”