CN 2019 -VARIANTE

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CN 2019 -VARIANTE

Mesaj de Vladut Mateianu »

Dan Mateianu scrie:Un articol semnat de Andrei Vladeanu, pe care l-am preluat la rugamintea lui Vladut din revista Aventuri la pescuit - martie 2006.

Carp fashion. Tendinte in pescuitul modern.

https://www.crapmania.ro/articole/repor ... p0todLJGVE
Multumesc.
Dupa 12 ani cat de actualitate este articolul acesta ! Astept parerile voastre referitoare la articol.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: CN 2019 -VARIANTE

Mesaj de gor965 »

Florin Pata scrie:...
Eu m-am plans atunci de calitatea transmisiei , chiar am scris pe FB ca le donez un telefon cu camera mai buna....
Calitatea transmisiei tine de legatura la net, nu de camera telefonului. Daca aparatul vede ca ai legatura slaba la net, ptr. a nu avea intreruperi, micsoreaza rezolutia ca sa reduca traficul de date.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: CN 2019 -VARIANTE

Mesaj de Lucian SV »

gor965 scrie:
Florin Pata scrie:...
Eu m-am plans atunci de calitatea transmisiei , chiar am scris pe FB ca le donez un telefon cu camera mai buna....
Calitatea transmisiei tine de legatura la net, nu de camera telefonului. Daca aparatul vede ca ai legatura slaba la net, ptr. a nu avea intreruperi, micsoreaza rezolutia ca sa reduca traficul de date.
ai nervii tari!

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2019 -VARIANTE

Mesaj de Florin Pata »

Vladut Mateianu scrie:
Dan Mateianu scrie:Un articol semnat de Andrei Vladeanu, pe care l-am preluat la rugamintea lui Vladut din revista Aventuri la pescuit - martie 2006.

Carp fashion. Tendinte in pescuitul modern.

https://www.crapmania.ro/articole/repor ... p0todLJGVE
Multumesc.
Dupa 12 ani cat de actualitate este articolul acesta ! Astept parerile voastre referitoare la articol.
Dupa cum vezi nimeni nu comenteaza articolul nici aici nici in celalalt topic deschis tot pe aceasta tema .
Oare de ce nu raspund oamenii ?
Daca vrei iti raspund eu cu un articol scris azi pe Crapmania de Florin Pata in direct :lol: :

"A fost o vreme in care unii castigau bani multi si...ca sa fiu elegant foarte usor . Usor , usor datorita arogantei acestia au inceput sa creada ca basinile lor miros a CHANEL No 5 .
Mai mult , tot datorita banilor acestora au aparut unii care au mirosit basinile respective si strigau in gura mare ca :
- miros mai bine ca CHANEL :lol:
- altii sustin ca datorita basinilor mirosite au devenit mai inteligenti :lol:
Odata cu anii fostii aroganti ...se trezesc la viata reala , isi dau seama ca basinile lor miros mai urat decat ale celorlalti si intra in criza .
Degeaba mai striga cu CHANEL'u , cu statuile , cu importanta...pentru ca lumea lor imaginara construita artificial nu corespunde cu lumea reala... ! Iar revenirea in lumea reala se face cu crize de personalitate si destula suferinta . Iar drama lor e cu atat mai mare cu cat descopera ca laudatorii de ieri....alaltaieri nu ii considerau un...Hagi....ci un Poponet :lol: "

E doar un pamflet si nu se refera la nimeni direct ci la modul general .

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: CN 2019 -VARIANTE

Mesaj de Zarguzon Adi »

@Florin Pata: vezi ca te cauta Orhei, sa te lămurească cu decontul.Dai nr tau de tel sa nu mai sune pe la altii

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2019 -VARIANTE

Mesaj de Florin Pata »

Nu inteleg ce importanta are daca sunt eu lamurit sau nu , nu lucrez la ANAF . Din cate vad e o competitie P_R_I_V_A_T_A !
Nu are legatura cu nimic NATIONAL sau cu OFICIAL ! Am inteles mai tarziu decat trebuia .
In consecinta nu vad de ce am mai facut acel calcul , care apartine activitatilor unor asociatii private.
In concluzie nu e treaba mea ce fac niste entitati private .
Deci rog un moderator sa stearga postarea cu acel calcul facut la modul general , nebazat pe documente si care a creat deranj .
Multumesc anticipat !!!

bogdanpesc
Pescar de competitie
Mesaje: 396
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 18:57

Re: CN 2019 -VARIANTE

Mesaj de bogdanpesc »

Dan Mitranescu scrie:
Florin Pata scrie: Nu poti sa concurezi in conditii similare cu lansete de 2 lei vechi , cu mulinete rusesti , cu bile de la Decathlon , sa dormi pe o salteluta intr-un cort antic , impotriva unora cu cel mai high level echipament si cu nada dedicata !
Desi sunt visator eu tot astept clipa in care campionatul se va desfasura intr-un loc salbatic , cu peste putin si cu echipament similar . Doar atunci nu vor mai exista discutii despre favorizarea unora sau altora .Iar atunci va exista si un numar record de echipe inscrise .
Pai in ce sport au toti acelasi echipament ?

Nu cunosc niciun loc salbatic in care 120 echipe asezate conform regulamentului cips fips, sa poate prinde macar un peste in cel putin jumatate din standuri.
La capitolul asta de "loc salbatic" in afara de Dunare nu ai ce altceva. Or, pe Dunare sunt km intregi in care nu-i vezi coada "la liber", darmite cu presiunea unei competitii.
Plus ca tii competitia pe un fluviu si mergi la CM sa pescuiesti pe lac...
Daca imi pare rau de ceva in viata asta,este ca nu am pescuit cat a vrut sufletul meu

bogdan constantinescu

bogdanpesc
Pescar de competitie
Mesaje: 396
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 18:57

Re: CN 2019 -VARIANTE

Mesaj de bogdanpesc »

Este Dane...Canalul Dunare- Marea Neagra
Daca imi pare rau de ceva in viata asta,este ca nu am pescuit cat a vrut sufletul meu

bogdan constantinescu

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: CN 2019 -VARIANTE

Mesaj de Dan Mitranescu »

bogdanpesc scrie:Este Dane...Canalul Dunare- Marea Neagra
Pe unde pescuiesti si pe unde mai trec si barjele ( latime 70-100m ) , plus ca , din ce am vazut eu,in majoritatea zonelor peretele este abrupt si nu poti sa scoti pestii. Poate sunt si altfel de zone, ca nu am fost peste tot. Eu m-am interesat daca am voie sa pescuiesc din barca si nu e voie. Nu stiu care este regimul de pe mal, ca nu am vazut pescari, cu exceptia celor locali. Crap nu stiu cat are, dar calitate stiu ca are sigur. :)

Stoica dragos
Mesaje: 562
Membru din: Sâm Oct 23, 2010 21:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2019 -VARIANTE

Mesaj de Stoica dragos »

Parerea mea este ca trebuie organizata o liga nationala care sa cuprinda un anumit nr de concursuri private cu regulament cantitate sau cantitate-calitate ( gen cand te inscrii sti ca face parte concursul din Liga Nationala de Crap ) ...fiecare concurs participant in Liga sa aibe inclusa in taxa o anumita suma care o sa se aloce lotului national ( gen 1000 E ) ... orice echipa participanta la concursuri trebuie sa fie afiliata unui club .. echipa trebuie sa aibe mereu aceasi formula sau cel putin 2 oameni .... .liga va face un clasament al echipelor in functie de rezultatele din concursurile participante la liga nationala.... orice echipa trebuie sa participe si sa adune puncte pe cel putin 5 balti diferite pentru a intra in clasamentul ligii ...( asa se evita echipele care aduna puncte doar pe o balta ) ...concursurile pot fi organizate de orice organizator , dar daca intra in circuitul ligii au obligatia sa puna taxa ptr lotul national
..avem un an de zile in care se face un clasament ...asa vom avea buget ptr lotul national , o selectie cat mai corecta , o echipa formata din primele 3 echipe ale ligii ( nu trebuie sa fie acelasi club ) formand echipa nationala din cei mai in forma pescari si pescuind pe balti diferite ... liga va avea presedintele , antrenorul lotului si obligatia sa asigure Totul ptr deplasarea lotului la CM .... este doar o opinie a mea .... dar decat un CN care sa nu asigure nimic nici participantilor , nici echipei nationale ....
Dragos Stoica
Presedinte - CS CARP LEGION CLUB ....

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”