Shimano tribal velocity , mtx top sau mtx class????

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Shimano tribal velocity , mtx top sau mtx class????

Mesaj de Dan Mitranescu »

micleaalin scrie:Dar intre MTX UNI BLACK si MTX 14 BLACK pe care o considerati favorita ? va rog daca se poate sa ma ajutati sa decid.
Teoretic, datorita conicitatii mai mari, UNI este o idee mai rigida.
Practic, numai un aruncator cu o tehnica impecabila poate sa faca diferenta intre ele.
Real, in conditii de pescuit, nu am sesizat diferente de luat in calcul.

MTX14 "arata mai bine" pentru ca este mai subtirica, iar UNI beneficiaza de acel plus de putere, in detrimentul unei ingrosari "inestetice" a blank-ului.

doruSV
Mesaje: 82
Membru din: Lun Feb 17, 2014 19:02
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Shimano tribal velocity , mtx top sau mtx class????

Mesaj de doruSV »

nit_matias scrie:
Vin Ian 05, 2018 10:56
fiecare are dreptul la parerea lui, am vazut si aruncat cu mtx si am avut velocity de 3,9 si 3,5 lb. Ambele sunt lansete foarte bune, dar in drill velocity este mai buna...
Chiar asa? Cum argumentezi ca e mai buna in drill velocity?

Indre Ovidiu
Mesaje: 125
Membru din: Sâm Mai 23, 2015 16:26
Puncte: 0
Localitate: Satu Mare

Re: Shimano tribal velocity , mtx top sau mtx class????

Mesaj de Indre Ovidiu »

Apreciez foarte mult produsele comercializate de Dl Mitranescu, am multe lucruri de la Hakuyo si sunt multumit! Acum urmeaza sa imi schimb lansetele, am avut mtx8 si acum vreau sa le schimb cu mtx 14 black edition sau cu mtx top si am si eu aceasta dilema privind noile lansete. V-as ruga Dl Dan daca puteti sa faceti niste videoclip uri cu lansetele si sa le adaugati pe site. Cred ca ar fi de folos pentru noi, cei care nu reusim sa mergem la magazinul fizic sa le vedem! Multumesc
Nume utilizator schimbat din indre1988

HENRICH
Mesaje: 136
Membru din: Lun Noi 09, 2015 22:55
Puncte: 0
Localitate: Carei

Re: Shimano tribal velocity , mtx top sau mtx class????

Mesaj de HENRICH »

Si pe mine mā intereseazā cāteva informatii despre noile mtx 14.Dmn Mitrānescu?Cānd o sā fie disponibile pe site?

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”