Curatenie pe Forum !

Topicuri vechi, unele pot fi o lectura placuta...

Moderator: gor965

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Curatenie pe Forum !

Mesaj de EX-UL »

Astazi 19.12.2005 - am facut curatenie pe site si am sters peste 100 useri care nu aveau nici macar o postare . Am facut acest lucru pentru a ne concentra atentia catre oameni care au ceva de spus , de intrebat , de lamurit , etc .
Erau foarte multi care s-au facut membrii ai acestui Forum doar a pentru a citi "din clasici" . Mai mult decit atit se preluau de aici niste idei , glume , comentarii si se popularizau pe un Forum concurent , fara grija de a fi "taiati" de cineva - pentru ca adevaratii crapisti scriu aici sau nu scriu deloc !
Am inteles ca e greu sa poti scrie aici si sa fii bagat in seama dar avem exemple despre baiati care au incercat si au reusit sa isi faca un user viabil . Asta e calea spre documentare in pescuitul crapului , alta nu exista , daca vrei sa fii alaturi de cei buni .
"Cu de astea supte din deget ......." nu mai merge .

PS - avem un numar de 138 useri cu macar 1 postare si un numar de vreo 5300 postari - media e multumitoare - 45 postari / user !

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

pai si-acum daca i-ai taiat tu d'aici nu mai pot sa citeasca si sa scrie in continuare la mitomanutza pe site?
The One Team

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

In etapa viitoare NU ! Vor putea scrie si citi numai membrii Forumului . Ma mai gindesc inca cind si cum sa trec la chestia asta .

Avatar utilizator
Kulcsar Laszlo
Mesaje: 174
Membru din: Dum Mar 27, 2005 17:20
Puncte: 0
Localitate: Zalau
Contact:

Mesaj de Kulcsar Laszlo »

Mi se pare corect decizia luata, dar sa nu cereti o cotizatie anuala, cum o fac unele site-uri de peste hotare.
Sper sa nu va fi dat idei :( :(

Moose_master
Mesaje: 235
Membru din: Mar Iun 07, 2005 18:50
Puncte: 0
Localitate: Montreal

Mesaj de Moose_master »

Io ma gandeam la un chestionar pe care un nou user ar trebui sa-l completeze si in functie de raspunsuri sa fie acceptat sau nu pe forum . Si ma gandesc doar la cateva intrebari esentiale si eliminatorii. Altfel se poate inscrie orice cacanar.
Intrebari mandatorii: esti poponar ?, cat de des mananci cacat ?, de obicei vorbesti pe popou sau pe gura ? , cand ai folosit ultima data la pescuitul crapului bomba ?, da la japca le mai servesti ? , cate ancore ai in trusa de pescuit si la ce le folosesti ?, cand ai folosit ultima data la pescuitul crapului 14 lansete ? cand a fost ultima data cand ai fost la pescuit si ai ciordit ciortanii de 700 de grame si i-ai ascuns lada frigorifica ?, mai dai cu curent sau a fost doar o perioada urata a vietii tale ? inca mai intretii relatii cu unchiul tau de la Galati (unde toata lumea-i frati) care le rupe cu curentul si cu butelia cu butan ? , sti ce-i aia boiles ?, cand iei un ciortan de 3 kile (care atentie, este ciortan nu este crap) si proprietarul baltii tocmai se afla intamplator in spatele tau si deci esti nevoit sa eliberezi pestele, pe langa plans in hohote, mai ai stari de isterie generala cauzate de eliberarea fortata a pestelui ? , de cati ani nu ai schimbat monofilamentul de pe mulineta ? , mai ai obiceiul sa iei la pescuit si casetofonul ala tiganesc cat radiatorul de Buceag, la care sa asculti manele la maxim durandu-te in bascheti de ceilalti pescari ?, mai iei la pescuit cainele ala nenorocit care latra fara motiv, pe care il scalzi in garla in timp ce pescarii din jurul tau tocmai au terminat de nadit si asteapta prima prezenta ? , la terminarea partidei de pescuit, mai lasi locul plin de servetele, hartie igienica, pampersi de copil folositi, sticle si cutii de bere si multe , foarte multe pungi de plastic ?

Daca la macar una din intrebari raspunzi cu DA, atunci : MORI .....-ti gatu matii de oligofren de gradu 3 si du-te sa scri pe fomul lu' marius teicu si corina chiriac.


Intelegi Val ? Io asa as face pe forumul MEU. Stiu ca tu esti mai ingaduitor decat mine si mai inchizi uneori ochii cand vreo leoartza mai da vanturi pe forum, insa IO le-as lua capul cu maceta cu care imi fac loc in boscheti cand ma duc la pescuit.

Stima tuturor ADEVARATILOR pescari (nu numai de crap)

Moose
APCR Canadian Branch

iulian staicu
Mesaje: 186
Membru din: Lun Ian 10, 2005 15:20
Puncte: 0
Localitate: constanta

Mesaj de iulian staicu »

""i ai obiceiul sa iei la pescuit si casetofonul ala tiganesc cat radiatorul de Buceag""!!!






ce intelegi prin BUGEAC , cumva lacul BUGEAC , visul oricarui constantean ????



iulian staicu

Moose_master
Mesaje: 235
Membru din: Mar Iun 07, 2005 18:50
Puncte: 0
Localitate: Montreal

Mesaj de Moose_master »

Buceag nu Buceac.

Buceag-ul este o fosila de camion romanesc (o "mare realizare" a tehnicii romanesti).
APCR Canadian Branch

Avatar utilizator
Kulcsar Laszlo
Mesaje: 174
Membru din: Dum Mar 27, 2005 17:20
Puncte: 0
Localitate: Zalau
Contact:

Mesaj de Kulcsar Laszlo »

@ moose
Destul de dur... dar ai dreptate

Moose_master
Mesaje: 235
Membru din: Mar Iun 07, 2005 18:50
Puncte: 0
Localitate: Montreal

Mesaj de Moose_master »

Lazlo,

Nu sunt frate dur. Chiar de loc. Sunt realist tata. Poate prea realist.


Moose
APCR Canadian Branch

Avatar utilizator
odsec
Mesaje: 684
Membru din: Vin Apr 29, 2005 14:10
Puncte: 0
Localitate: Odorhei

Mesaj de odsec »

@moose
destul de dur dar nici nu stiu ce as da sa vad pe foarte multi raspunzand

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ARHIVA”