Dezamagire BIG FISH

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
clabuc
Mesaje: 372
Membru din: Joi Apr 30, 2009 11:11
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Dezamagire BIG FISH

Mesaj de clabuc »

am incercat sa scriu in zona de forum dedicate magazinului pentru a le transmite acest mesaj dar vad ca nu se poate.

E vorba de o sugestie pentru cei de la Big Fish : incercati sa cresteti putin calitatea serviciilor si atentia acordata clientilor. Stiu ca sunteti unici importatori ptr anumite branduri insa usor, usor, oamenii incep sa gaseasca si alte optiuni.

Dezamagirea mea vine din urmatoarea situatie.

Sotia a vrut sa imi cumpere un cadou surpriza de ziua mea si in data de 01.04 a facut atat comanda cat si plata ptr produsul respectiv (nick 95 EVO). Bigfish a contactat-o sa ii spuna ca produsul nu e pe stoc si va dura 2 saptamani pana la livrare. In 8.04 sotia a trimis un mail prin care solicita info despre stadiul comenzii si i s-a raspuns ca livrarea va dura 2,3 saptamani. Deci la o saptamana dupa plasarea comenzii, intervalul crescuse chiar mai mult decat promisiunea initiala.
Dupa care a urmat o tacere totala din partea BF inclusiv ignorarea unui alt mail trimis pe 17.04. in lipsa unui raspuns pe e-mail, sotia a apelat de mai multe ori telefonic BF fara sa aiba un raspuns concret pana in 24.04 cand i s-a spus ca produsul va ajunge in jur de 01.05.

Din nou tacere totala pana in 06.05 cand sotia a sunat din nou sa verifice stadiul livrarii si s-a spus ca nu exista informatii.
Produsul a fost livrat in 08.05 dar impresia lasata de BF nu este deloc una buna.

Concluziile mele: comunicare f slaba spre zero si mai ales neseriozitate -de ce ati propus un termen pe care nu l-ati putut respecta ? am primit cadoul la 2 saptamani dupa ziua mea (timp in care m-am impacat cu ideea ca sotia a omis sa imi cumpere ceva)

In plus, faptul ca am prieteni care si-au comandat direct din Italia acest produs cu 15% mai ieftin si l-au primit in 2 saptamani (din pacate sotia nu stia varianta asta), ma face sa ma gandesc la niste abordari chiar mai urate din partea BF si anume la posibilitatea ca produsul sa fi venit la timp dar sa fi fost livrat catre altcineva.

Avatar utilizator
Bogdan Zaharia
Moderator
Mesaje: 5363
Membru din: Dum Oct 03, 2010 21:54
Puncte: 0
Localitate: IASI
Contact:

Re: Dezamagire BIG FISH

Mesaj de Bogdan Zaharia »

Asa am patit si eu cu o comanda a unui produs, dupa vreo 2 luni m au sunat si m au intrebat daca mai doresc produsul.Nu tine de ei , tine de importator.
ImagineImagine
BÂZ

mircea didi pescar
Mesaje: 31
Membru din: Sâm Ian 12, 2019 9:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Dezamagire BIG FISH

Mesaj de mircea didi pescar »

Este foarte simpiu , nu mai apelam la BIG FISH si cautam cu incredere produsele de afara . Garantat satisfactia este mult mai mare .

clabuc
Mesaje: 372
Membru din: Joi Apr 30, 2009 11:11
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Dezamagire BIG FISH

Mesaj de clabuc »

si tacerea este un raspuns, ma asteptam macar la niste scuze daca explicatii nu exista.
intre timp am mai facut o tampenie, am vrut sa imi iau conectori rapizi MV si singurul magazin care avea asa ceva este tot big fish. desi imi propusesem sa nu mai cumpar de aici m-a mancat in ... si am facut-o. cand am ajuns acasa am avut surpiza sa observ ca respectivii conectori au semen evidente de folosire , deci acum mi-au vandut un produs SH la pret intreg. Iar m-au ars :lol: . sa vedem acum daca mai cumpar.
Fişiere ataşate
con2.JPG
con2.JPG (39.67 KiB) Vizualizat de 1570 ori
con1.JPG
con1.JPG (42.32 KiB) Vizualizat de 1570 ori

Sebi Barbuceanu
Mesaje: 127
Membru din: Mie Ian 30, 2019 23:54
Puncte: 0
Localitate: Braila

Re: Dezamagire BIG FISH

Mesaj de Sebi Barbuceanu »

la ultima postare esti carcotas.
si eu am cumparat conectori rapizi, chiar de la alt magazin si asa aratau toti. chiar mi i-am ales pe cei care mi s-au parut cei mai frumosi.
probabil sunt facuti prin India si din acest motiv si designul exceptional. Este un punct minus pentru producator, nicidecum pentru cine le vinde.

Avatar utilizator
Bogdan Zaharia
Moderator
Mesaje: 5363
Membru din: Dum Oct 03, 2010 21:54
Puncte: 0
Localitate: IASI
Contact:

Re: Dezamagire BIG FISH

Mesaj de Bogdan Zaharia »

Asa este, aceeasi impresie am avut o si eu vizavi de conectorii de la meccanica, arată de parcă i a folosit cineva intens..Sunt prost lucrați si costa "o milion de bani".
ImagineImagine
BÂZ

clabuc
Mesaje: 372
Membru din: Joi Apr 30, 2009 11:11
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Dezamagire BIG FISH

Mesaj de clabuc »

in cazul asta imi cer eu scuze, nu ma asteptam sa vina asa de la meccanica. ma gandeam ca i-or fi pescuit baietii

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”