SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Stefan Popescu »

iulixa scrie:
Lun Iul 22, 2019 20:52
Va salut! In nepriceperea mea as dori sa va intreb daca pescuitul este considerat a fi ''sport'', dpdv oficiale. Stiu ca a fost o discutie mai veche pe tema asta, dar nu mai stiu cum s-a finalizat. Multumesc!
Pescuitul sportiv este recunoscut ca sport la fel ca fotbalul, hanbalul, tenisul, etc


Gabriel Neamtu
Mesaje: 58
Membru din: Vin Dec 14, 2018 13:19

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Gabriel Neamtu »

Ce mincinos ordinar, cica s-a cerut de 10 ori in instanta dovada ca e presedinte. 😂 Au fost doua spete diferite, pentru a afla daca ai manarit sau nu vreo hartire. Si nu cred ca esti chiar atat de idiot sa nu fi priceput ca ti s-a intins o cursa si ai halit-o. Nu a fost greu sa realizam ca esti o moara stricata ce repete trei fraze de fiecare, iar in procese cauti vicii de procesura din lipsa de hartii. Repet, chiar ma mir ca esti atat de prost si nu ai realizat ca in acele procese tu ti-ai dat foc la valiza.
Te invit sa recitesti cererile si hotararile si sa le interpretezi cum spune legea, nu dupa creierii tai bolnavi. In plus, nu uita ca definitiv si irevocabil instanta a admis ca toate adunarile generale facute de tine din 2015 incoace, sunt niste balarii lovite de nulitate absoluta.

Anti FRPS
Mesaje: 434
Membru din: Dum Feb 19, 2012 14:36

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Anti FRPS »

Nici aici n-a putut demonstra ca mai este presedinte al latrinei de subsol :lol: :lol: :lol:

http://portal.just.ro/333/SitePages/Dos ... d_inst=333

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de andrei vladeanu »

Stefan Popescu scrie:
Dum Iul 21, 2019 11:11
Și acum să vă spun eu ce faceți voi. În afară de a constitui niște cluburi, că de! dă bine, nu ați făcut nimic. Toată competența voastră este să luați bani de la proprii membri ca să mergeți la câte o brăilă unde să vă îmbătați și unii (așa cum îmi spunea un cunoscut pescar) să mai tragă și ceva pe nas.
E ușor să te plimbi păe banii pescarilor, iar tu ca și conducător de club să nu faci nimic.
https://www.crapmania.ro/articole/eveni ... itan-56309
The One Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de andrei vladeanu »

Mi-as dori sa nu se uite ca ani de-a randul s-au organizat CN-uri (calificari) pe taxe rezonabile iar lotul national avea bugetul asigurat in totalitate.
The One Team

irinel bunica
Mesaje: 269
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:43
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de irinel bunica »

andrei vladeanu scrie:
Mar Iul 23, 2019 12:50
Stefan Popescu scrie:
Dum Iul 21, 2019 11:11
Și acum să vă spun eu ce faceți voi. În afară de a constitui niște cluburi, că de! dă bine, nu ați făcut nimic. Toată competența voastră este să luați bani de la proprii membri ca să mergeți la câte o brăilă unde să vă îmbătați și unii (așa cum îmi spunea un cunoscut pescar) să mai tragă și ceva pe nas.
E ușor să te plimbi păe banii pescarilor, iar tu ca și conducător de club să nu faci nimic.
https://www.crapmania.ro/articole/eveni ... itan-56309
Adevarat!
"Caracterul fara inteligenta poate mult,
dar inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic." (Cicero)

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Stefan Popescu »

andrei vladeanu scrie:
Mar Iul 23, 2019 12:50
Stefan Popescu scrie:
Dum Iul 21, 2019 11:11
Și acum să vă spun eu ce faceți voi. În afară de a constitui niște cluburi, că de! dă bine, nu ați făcut nimic. Toată competența voastră este să luați bani de la proprii membri ca să mergeți la câte o brăilă unde să vă îmbătați și unii (așa cum îmi spunea un cunoscut pescar) să mai tragă și ceva pe nas.
E ușor să te plimbi păe banii pescarilor, iar tu ca și conducător de club să nu faci nimic.
https://www.crapmania.ro/articole/eveni ... itan-56309
Nu ți-e rușine să vorbești? Ai avut federația în mână și ai ținut dosarul în sertar, pentru că pescarii îl voiau președinte pe Victor Oană, nu pe tine. Mare moralist te-ai făcut!

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de andrei vladeanu »

Ba da. Imi este rusine. Dar nu de tine. De tine imi este mila, esti bolnav tare...
The One Team

Anti FRPS
Mesaje: 434
Membru din: Dum Feb 19, 2012 14:36

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Anti FRPS »

Stefan Popescu scrie:
Mar Iul 23, 2019 15:37

Nu ți-e rușine să vorbești? Ai avut federația în mână și ai ținut dosarul în sertar, pentru că pescarii îl voiau președinte pe Victor Oană, nu pe tine. Mare moralist te-ai făcut!
Escrocule , dar tie nu iti este rusine sa mai apari pe aici ? Ai uitat cand amenintai pescarii de competitie cu ANAF-ul si Parchetul pentru ca nu cotizau la tine ?
În atenția celor care se erijează în organizatori de competiții și selectioneri loturi naționale

Pe această cale atenționez pe cei care se erijază în organizatori de competiții de pescuit sportiv și selectioneri de loturi reprezentative, că se expun rigorilor legii.
Federația Română de Pescuit Sportiv monitorizează toate competițiile de pescuit sportiv și sesizează Direcțiile finațelor publice județene să verifice legalitatea organizării acestora.
De asemenea atenționează pe cei care selecționează așa zise loturi naționale în vederea participării la Campionatele Mondiale organizate sub egida CIPS, că se supun sanctiunilor prevăzute de Codul Penal. Ministerul Tineretului și Sportului a notificat CIPS cu privire la dreptul exclusiv al FRPS de a selectiona și asigura participarea echipelor reprezentative care să reprezinte România la competițiile sportive internaționale oficiale. Faptul că CIPS a amânat afilierea federației, nu reduce aceste competențe ale federației. În decizia CIPS de la Congresul de la Cancun, nu s-a specificat așa cum s-a făcut cu un an în urmă, că AGVPSR rămâne membru cu drepturi depline.
Federația va sesiza atât ANAF-ul cât și Parchetul împotriva celor care fac chetă pentru așa zisele echipe reprezentative în conturi personale. Echipele reprezentative sunt doar cele selecționate de federație, iar aceasta nu a solicitat ajutorul nimănui.
Ștefan Popescu – președinte FRPS
Apropo , tu in ce calitate te tot produci pe aici ? :lol: :lol: :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”