Cupa RIG la crap, ediția a XXVI - a, 21 - 25 Aug 2019-calit.

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
radu cristi
Mesaje: 332
Membru din: Dum Apr 01, 2012 0:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cupa RIG la crap, ediția a XXVI - a, 21 - 25 Aug 2019-calit.

Mesaj de radu cristi »

-Ne poate spune și noua organizatorul cum vor fi recalculate premiile în situația de față în care s-au anunțat echipe care pe buna dreptate au ales să se retrag din aceasta competiție(și nu sunt puține)?
-Ne poate spune și nouă organizatorul concursului : Ce se întâmplă cu balta de nu se prinde peste?
- Ne poate spune și nouă administrația lacului Corbu ce se întâmplă cu balta?

Avatar utilizator
Bogdan Dragan
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1179
Membru din: Joi Aug 20, 2009 17:31
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cupa RIG la crap, ediția a XXVI - a, 21 - 25 Aug 2019-calit.

Mesaj de Bogdan Dragan »

Ungureanu Bogdan scrie:
Dum Aug 11, 2019 14:50
Marian Constantin scrie:
Sâm Aug 10, 2019 8:26
In situatia de față noi ne gândim serios daca mai are rost sa mergem sa pierdem 4 zile ca sa stăm să păzim lansetele ..
Asemenea si noi!!!
Ganditi-va repede ca nu prea mai este timp!!! 😂

fortzu
Mesaje: 427
Membru din: Mar Ian 08, 2008 17:27
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Cupa RIG la crap, ediția a XXVI - a, 21 - 25 Aug 2019-calit.

Mesaj de fortzu »

Nici noi nu mai participam.... din păcate !

AndreiD
Mesaje: 28
Membru din: Vin Mar 07, 2008 7:02

Re: Cupa RIG la crap, ediția a XXVI - a, 21 - 25 Aug 2019-calit.

Mesaj de AndreiD »

Nu scrie nicaieri in regulament ca premiile sunt valabile doar in cazul participarii celor 60 de echipe, deci banuiesc ca premiile se vor pastra.


Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cupa RIG la crap, ediția a XXVI - a, 21 - 25 Aug 2019-calit.

Mesaj de Gabi Tomulescu »

Sigur ca în urma rezultatelor obținute pe Corbu toți ne dam seama ca ceva s a întâmplat. Dar chiar și asa, dacă a fost anunțat acest concurs, și lista s a ocupat bănuiesc ca administrația nu avea cum sa ia în calcul cum se va comporta pestele...acela care mai este.
Chiar dacă va fi sa fie un concurs de rămas bun de la acest frumos lac al României, The One Team participa cu cele 3 echipe înscrise pe lista.
Riscul este asumat, și prin risc înțeleg situația de a nu prinde pești cât sa completezi lista.
Aici poate ar trebui modificat numărul crapilor care sa conteze la final din 10 în 7 sau chiar in 5.
Părerea de rău este evidenta dar ma gândesc ca planurile de bussines nu au sustenabilitate prin fenomenul competițional de crap. Asa ca înțeleg de ce Corbu nu se mai dorește a fi un etalon între carpodroamele României... Este mult prea scump acest lucru.
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

Avatar utilizator
yuuhuu
Mesaje: 465
Membru din: Mie Ian 21, 2015 14:16
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa RIG la crap, ediția a XXVI - a, 21 - 25 Aug 2019-calit.

Mesaj de yuuhuu »

Eu nu particip din motive personale, avansul, avand in vedere ca acest concurs este organizat de cate administratia lacului Corbu, eu zic ca va garanta grila de premiere. mai putine echipe mai multe sanse Fire intinse !!!

Sent from my SM-G973F using Tapatalk


vlad2alex
Mesaje: 25
Membru din: Mar Ian 29, 2019 13:02

Re: Cupa RIG la crap, ediția a XXVI - a, 21 - 25 Aug 2019-calit.

Mesaj de vlad2alex »

Din punctul meu de vedere faptul ca planurile de bussines nu au sustenabilitate prin fenomenul competițional de crap nu se justifica decit daca cineva se complace in situatia mai comoda de a transforma Corbu doar in ferma de recoltat peste (cu anumite venituri), la suprafata existenta carpodromul si ferma de recoltat peste pot coexista cu venituri mai mari , totul tine de management , m-am saturat ca in alte tari totul sa se poata face, numai la noi se gasesc argument ca NU merge.Ma uit in Ungaria au transformat lacurile intr-o avutie nationala, iar noi ne lovim tot timpul de mentalitati feudale!!!!!

apo fishing
Mesaje: 66
Membru din: Vin Apr 03, 2015 14:14

Re: Cupa RIG la crap, ediția a XXVI - a, 21 - 25 Aug 2019-calit.

Mesaj de apo fishing »

Buna seara, as avea o rugaminte ptr administratia lacului Corbu.
Ma intereseaza sa cumpar de la dvs plasele de pescuit ptr cineva din Delta Dunarii..., cu cele pe care le are acum nu reuseste sa prinda nimic, si am observat ca ale dvs prind aproape tot pestele.
Ps. Astept oferta

alex negoita
Mesaje: 14
Membru din: Lun Aug 12, 2019 9:02

Re: Cupa RIG la crap, ediția a XXVI - a, 21 - 25 Aug 2019-calit.

Mesaj de alex negoita »

-sunt dezamagit de indiferenta organizatorilor, meritem un raspuns,
-sigur inca sunt pesti mari in balta corbu dar in lipsa ciortanilor apare dezechilibru baltii
-pierdem cu totii un loc drag cu multe amintiri
-gasim alternative pt pasiunea noasta dar e pacat de potentialul si dotarile existente la care altii doar viseaza
-refuz sa cred ca profitul vine in 2 navoade de crapi
cu respect si o umbra de speranta-- eu* pescar la crap

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”