Desfasurare etapa Tancabesti

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Vasilica Baboieru
Mesaje: 500
Membru din: Dum Feb 07, 2010 19:51

Re: Desfasurare etapa Tancabesti

Mesaj de Vasilica Baboieru »

Felicitari PATRONILOR de la Tancabesti pentru eforturile depuse pana in ultimul moment pentru asigurarea celor mai bune conditii de desfasurare oferite participantilor !
Felicitari ORGANIZATORILOR care puteau da o lucrare de DOCTORAT in domeniul organizari unei manse a C.N !
Felicitari Gabi Sandu [ adevarat manager ] si intregului LOT PLANET - PIATRA NEAMT !
Felicitari Carping Club .
Felicitari LOTULUI CLUJULUI din care au facut deplasarea decat 6 pescari si au reusit sa mearga mai departe fara sa se agite prea mult dand dovada de sportivitate,siguranta si afisand un calm de ARDELEAN !
Felicitari echipei de arbitri chiar daca uni au fost la prima participare SEFUL ARBITRILOR a stiut sa faca echipele incat pescari sa pescuiasca degajati si sa creada ca ca nu sunt monitorizati !
Lotul ACVILA vor primi felicitarile la un pescuit de placere de 3 zile pe malul Dunari la o locatie a AVPS ACVILA unde vom putea sa facem o analiza la RECE a participari noastre la Campionatul National 2010 si sa incepem pregatirea pentru 2011 !
In sport trebuie sa doresti sa castigi ,nimic nu se cuvine !
Castigul pescarilor va fi daca in ani urmatori se va respecta in continuare CIPS-FIPS cu toate modificarile care vor apare si nu vom cauta sa SLUTIM regulamentul dupa bunul plac al organizatorilor si managerilor pentru a nu supara pe cineva .
Fir intins LOTURILOR ramase in competitie !


COSTICA BUHAC
vreau sa pescuiesc in ape limpezi

Sorin Rudeanu
Mesaje: 75
Membru din: Vin Iul 10, 2009 20:07

Re: Desfasurare etapa Tancabesti

Mesaj de Sorin Rudeanu »

dupa intalnirea de astazi de la AGVPS am realizat ca nu am multumit si managerilor celor 3 loturi cu care ne-am intrecut la Tancabesti, multumim pentru intelegerea si linistea de care au dat dovada.
TARI IN BILE - JUST BITE ME !

Avatar utilizator
Gabi Peter
Mesaje: 72
Membru din: Mar Mai 26, 2009 19:07
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: Desfasurare etapa Tancabesti

Mesaj de Gabi Peter »

Au dat ceva clasa moldovenii astea...parca vad ca rastoarna carutza cu crapi la mondiale! :lol: :lol: :lol:
Hai baieti, bagati tare, nu-i bagati in seama pe invidiosii care manaca c..t cu lopata!
Felicitari Planet Carp!!!

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Desfasurare etapa Tancabesti

Mesaj de petre iulian »

daca tot se vorbeste de nada minune "tata Nitu" la Floreasca ne-au rupt la inceput cu albastrala aia dar era in saculet bagata sa nu se vada :wink: . Mie mi se parea ciudat ca vad saculetii albastrii in interior dar am facut legatura imediat.
------------
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
zoitadaniel
Mesaje: 71
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 20:56
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Desfasurare etapa Tancabesti

Mesaj de zoitadaniel »

Vreau sa-l felicit pe Sorin Rudeanu pentru modul exemplar in care a organizat etapa de pe Tancabesti!
Felicitari arbitrilor pentru un arbitraj corect!
Felicitari tuturor concurentilor pentru prestatie!
Si, fara sa-l laud, Gabi Sandu, este un manager desavarsit. "Africanii mei" :D
Pentru lotul Planet Carp: nu mai bagati in seama discutiile despre nada, pentru ca noi am pescuit asa cum ne-a invatat cineva: si aproape si departe, si cu tari si cu solubile, si cu mici si cu mari :lol:
Campion National 2010
Vicecampion National 2013
Campion National Individual 2013

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: Desfasurare etapa Tancabesti

Mesaj de Genes Florin »

petre iulian scrie:daca tot se vorbeste de nada minune "tata Nitu" la Floreasca ne-au rupt la inceput cu albastrala aia dar era in saculet bagata sa nu se vada :wink: . Mie mi se parea ciudat ca vad saculetii albastrii in interior dar am facut legatura imediat.
------------
Ai mare dreptate Iuliane, dar cum sa traiasca si Tata NItu.
Balta Puiesti

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: Desfasurare etapa Tancabesti

Mesaj de Genes Florin »

Ma jur ca nu am dat cu seea ce crezi tu, am dat cu cauciucuri, bile tari invelite in pasta si MHLM in saculet.
Incearca peleti mari de la senzor, nu cei dipuiti cu editie limitata, spargei si ai sa te convingi de unde era culoarea aia.
Am picurat si ceva pe saculet, lapte de fata mare, dar asta nu gasesti :lol: :lol:
Nu te supara a fost din prietenie :wink:
Balta Puiesti

Avatar utilizator
Gaby
Mesaje: 33
Membru din: Mie Mar 17, 2010 22:52
Puncte: 0
Localitate: Buzau

Re: Desfasurare etapa Tancabesti

Mesaj de Gaby »

petre iulian scrie:daca tot se vorbeste de nada minune "tata Nitu" la Floreasca ne-au rupt la inceput cu albastrala aia dar era in saculet bagata sa nu se vada :wink: . Mie mi se parea ciudat ca vad saculetii albastrii in interior dar am facut legatura imediat.
------------

Esti tare de tot iuliane.... :lol: :lol: :lol: :lol:

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: Desfasurare etapa Tancabesti

Mesaj de barbumarius »

S-a inteles gresit ca il acuza cineva pe nitu pt. ca a vandut nada.El a facut ceva mult mai grav, s-a oprit din pescuit si din nadit.In fata mea s-a jurat ca nu este adevarat, dar a mai facut-o si alta data in fata altora.Se pare ca Dumnezeul lui este mult mai intelegator dar eu sper sa il pedepseasca Dumnezeul celor de care si-a batut joc.
Felicit castigatorii si le doresc fir intins in continuare.

iuli
Mesaje: 1
Membru din: Lun Mai 17, 2010 20:58

Re: Desfasurare etapa Tancabesti

Mesaj de iuli »

Ca tot veni vorba...si stiu ca aici nu mi se va sterge postarea si nici nu voi fi banat...am si eu o MARE NELAMURIRE:
Sunt inca mic si nepriceput insa desi nu ma consider destept ma consider totusi putin inteligent,nu inteleg insa o chestie:
_am fost arbitru in mansa 1 desfasurata pe Tancabesti,am acordat maxima atentie regulamentului si am penalizat impreuna cu ai mei colegi arbitrii si cu decizia incontestabila a arbitrului sef o echipa Acvila si una Carping pe sectorul C,pt nadire in afara orelor din regulamentul CIPS-FIPS!
Cum dreaq se face ca in aceeasi mansa,pe Floreasca,s-a permis calcarea in picioare atat a regulamentului,cat si a aspiratiilor si implicit a participantilor la CN,luandu-se o masura "la libera intelegere" (ca la piata) in ce priveste incalcarea articolului 32.( Actiunile de pescuit trebuie desfasurate numai in interiorul standului alocat echipei; limitele standului si intinderea acestuia sunt demarcate de cele doua linii imaginare care merg in prelungirea tarusilor care marcheaza Zona de Pescuit (deschidere 20 metri la lac). Pescuitul si nadirea in afara aceste zone este interzisa. Aruncarea liniilor de pescuit se face numai din stand si numai cu ajutorul lansetelor. Folosirea altor mijloace este interzisa.)
La art. 74 se prevede:
SANCTIUNI:
74. Sanctiunile sunt urmatoarele:
a) Avertisment (cartonas galben) pentru incalcarea articolelor 16; 17; 18; 19; 21; 22; 24; 53; 54; 55; 56; 57; 58; 60; 64; 67, 68.
b) Descalificare (cartonas rosu) pentru incalcarea articolelor 23; 25; 26; 27; 30; 31; 32; 33; 34; 35; 36; 37; 38; 39; 42; 43; 44; 45; 46; 47; 48; 49; 51; 52; si dupa al doilea avertisment pentru incalcarea articolelor 16; 17; 18; 19; 21; 22; 24; 53; 54; 55; 56; 57; 58; 60; 64; 67, 68.
Adica,trebuia sa chem si eu managerii cluburilor penalizate pe Tancabesti si sa trecem cu vederea???
Se merge pe prosteala? Pai DE CE? Sunt totusi NATIONALELE!
Si pt pescarii care lupta pt reprezentarea ROMANIEI la nivel mondial ce facem ????
Le cream precedente dubioase celor care ling si pupa funduri si servesc interese materiale???????????Umblam dupa placul managerilor si acordul cu arbitrii la regulament ca suntem smecheri si restul "prostimii" tace"?
Pai atunci unii ca mine,ca "N" pescari care DOAR PESCUIESC si atat sperand la aceste calificari si la a se inveli in SFANTUL TRICOLOR sa mearga mai departe,ce facem?
Servim "din inertie" interese obscure si materiale?
DE CE???? ca sa se castige mii de €uro din organizari si sponsorizari pe carca/investitia/sacrificiul/lupta noastra si noi sa fim la decizia "targuielilor"?Cine ma/ne lamureste si pe mine/noi in privinta asta?

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”