Cupa RIG la crap, ediția a XXVI - a, 21 - 25 Aug 2019-calit.

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
fortzu
Mesaje: 427
Membru din: Mar Ian 08, 2008 17:27
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Cupa RIG la crap, ediția a XXVI - a, 21 - 25 Aug 2019-calit.

Mesaj de fortzu »

Din 54 echipe dacă or sa facă 10 echipe peștii sa între in Clasament . Asta e Corbu today !!! Și spun asta cu părere de rău !

IaniSinAdi
Mesaje: 201
Membru din: Vin Feb 19, 2016 9:52
Puncte: 0
Localitate: Galati

Re: Cupa RIG la crap, ediția a XXVI - a, 21 - 25 Aug 2019-calit.

Mesaj de IaniSinAdi »

E bataie de joc... au adus balta la cel mai mic nivel competitional. Lipsa de respect fata de pescari care au facut eforturi sa participe. A devenit o balta ce nu mai merita nici macar vazuta... Fara cuvinte...

Avatar utilizator
George Szantho
Mesaje: 944
Membru din: Mie Iun 03, 2015 0:10
Puncte: 0
Localitate: Galati

Re: Cupa RIG la crap, ediția a XXVI - a, 21 - 25 Aug 2019-calit.

Mesaj de George Szantho »

IaniSinAdi scrie:E bataie de joc... au adus balta la cel mai mic nivel competitional. Lipsa de respect fata de pescari care au facut eforturi sa participe. A devenit o balta ce nu mai merita nici macar vazuta... Fara cuvinte...
Va așteptați la altceva după cum a mers în ultimul timp? Eu de aia nici nu am venit chiar daca am pierdut avansul. Timp si bani pierduti, nu mai zic de nervi. Asta trebuia sa facem toti sa nu mergem. Dupa mai bine de 72 de orea sa isi faca abia 7 8 echipe peștii cand stim ca in anii din urmă toata lumea prindea peste pe toata balta ca era mai mic sau mai mare, in functie de stand si inspiratie dar macar era obiectul muncii ca pentru asta mergem, sa prindem peste nu sa stam 5 zile iar unii din noi sa nu ii vada nici macar culoarea. A25 b25 c25 nu au nici o sansa cand stim ca in anii anteriori au câștigat sectorul cu medii de 14 15 kg sau mai mult din 10 pesti... stai ca saptamana viitoare e autototal si va fi si mai rau de atat. In acest hal a ajuns balta cea mai productivă si cea mai potrivita pentru campionate mondiale in opinia mea din europa. De fapt de ce ne mira asa au ajuns toate in Romania de 30 de ani incoace. Poate poate cineva va face ceva ca aceasta balta sa redevină ce a fost până nu cu mult timp în urmă... Nu e ușor dar poate poate...

Trimis de pe al meu SM-A530F folosind Tapatalk


fortzu
Mesaje: 427
Membru din: Mar Ian 08, 2008 17:27
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Cupa RIG la crap, ediția a XXVI - a, 21 - 25 Aug 2019-calit.

Mesaj de fortzu »

O întrebare. Ținând cont ca doar dacă faci cei 10 pesti intri in Clasament și pe sectorul A in acest moment doar o echipa are cei 10 pesti locul 2 și locul 3 nu se acorda nimănui ?

fortzu
Mesaje: 427
Membru din: Mar Ian 08, 2008 17:27
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Cupa RIG la crap, ediția a XXVI - a, 21 - 25 Aug 2019-calit.

Mesaj de fortzu »

O întrebare. Ținând cont ca doar dacă faci cei 10 pesti intri in Clasament și pe sectorul A in acest moment doar o echipa are cei 10 pesti locul 2 și locul 3 nu se acorda nimănui ?

fortzu
Mesaje: 427
Membru din: Mar Ian 08, 2008 17:27
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Cupa RIG la crap, ediția a XXVI - a, 21 - 25 Aug 2019-calit.

Mesaj de fortzu »

Asta dacă ținem cont de regulament .....

Avatar utilizator
George Szantho
Mesaje: 944
Membru din: Mie Iun 03, 2015 0:10
Puncte: 0
Localitate: Galati

Re: Cupa RIG la crap, ediția a XXVI - a, 21 - 25 Aug 2019-calit.

Mesaj de George Szantho »

fortzu scrie:Asta dacă ținem cont de regulament .....
Scrie in regulament ca daca nu sunt echipe cu 10 pesti următorul criteriu este numarul de pești 9 8... iar la egalitate de pești se ia în calcul următorul peste sau următorii si tot asa...

Trimis de pe al meu SM-A530F folosind Tapatalk


vlad2alex
Mesaje: 25
Membru din: Mar Ian 29, 2019 13:02

Re: Cupa RIG la crap, ediția a XXVI - a, 21 - 25 Aug 2019-calit.

Mesaj de vlad2alex »

Salut, din punctul meu de vedere, cred ca balta mai are peste, la Rig am scos peste 300 kg de peste , mult intre 2 si 5 kg, dar si citiva mai marisori.Ce nu inteleg , toti au fost crapi romanesti, nu am scos nici un ten sau salonta, in conditiile in care in acest an, la partide de placere pe C-uri), proportia era de 1 crap la 10 teni prinsi .(la Rig am fost pe C-uri).Singurul concurs in care anul acesta nu am reusit sa imi fac pestii a fost la CTC, unde inclin totusi sa cred ca am facut o greseala in a doua parte a competitiei, chiar daca standul tras a fost prost (B5).

Avatar utilizator
Ungureanu Bogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2792
Membru din: Joi Oct 29, 2009 15:09
Puncte: 0
Localitate: PITESTI

Re: Cupa RIG la crap, ediția a XXVI - a, 21 - 25 Aug 2019-calit.

Mesaj de Ungureanu Bogdan »

vlad2alex scrie:
Lun Aug 26, 2019 9:05
Salut, din punctul meu de vedere, cred ca balta mai are peste, la Rig am scos peste 300 kg de peste , mult intre 2 si 5 kg, dar si citiva mai marisori.Ce nu inteleg , toti au fost crapi romanesti, nu am scos nici un ten sau salonta, in conditiile in care in acest an, la partide de placere pe C-uri), proportia era de 1 crap la 10 teni prinsi .(la Rig am fost pe C-uri).Singurul concurs in care anul acesta nu am reusit sa imi fac pestii a fost la CTC, unde inclin totusi sa cred ca am facut o greseala in a doua parte a competitiei, chiar daca standul tras a fost prost (B5).
Vlad, eu zic sa nu te lauzi mascat cu acest rezultat.
Parerea mea este ca nu e cazul...!
catch&release

GNicolae
CS SENZOR
Mesaje: 228
Membru din: Mie Ian 14, 2015 20:41
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: Cupa RIG la crap, ediția a XXVI - a, 21 - 25 Aug 2019-calit.

Mesaj de GNicolae »

Balta are peste ,si daca vrea sa il scoata tot o sa ramana :) , problema este densitatea pestelui ...
CS SENZOR

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”