SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Vladut Mateianu »

Nu trebuie sa va purtati urat cu el. Este bolnav, din pacate inca liber pe strazi si cu acces la net. El in nebunia lui chiar crede ca e cineva in lumea noastra.... :)) E Napoleonul pescarilor !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Dan Andrei
Pescar de competitie
Mesaje: 481
Membru din: Mie Apr 08, 2009 20:28
Puncte: 0
Localitate: Campina PH

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Dan Andrei »

Ai dreptate Vladut dar si-a cam luat tupeu.....
“Când ești mort, nu știi că ești mort. E greu doar pentru ceilalți..... la fel și când ești prost.”

Philippe Geluck.

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Stefan Popescu »

Vladut Mateianu scrie:
Joi Sep 05, 2019 13:40
Nu trebuie sa va purtati urat cu el. Este bolnav, din pacate inca liber pe strazi si cu acces la net. El in nebunia lui chiar crede ca e cineva in lumea noastra.... :)) E Napoleonul pescarilor !
In lumea voastră eu nu o sa fiu niciodată. Dar nici voi in ce am creat eu. Prin urmare suntem chit.

Gabriel Neamtu
Mesaje: 58
Membru din: Vin Dec 14, 2018 13:19

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Gabriel Neamtu »

Prostul pwlii, nu ai creat nimic! Ai furat ideia lui Harsan de la Arad si te-ai excrocat reciproc cu Tarus. Ala s-a retras si ai ramas tu cu vreo 2-3 capuse care o vor suge imperuna cu tine. Sa vedem ce documente ai pregatite pt politie. Stii bine ca nu te las si voi fi iar acolo. Spre deosebile de tine care esti piele paulei, eu am drepturi in frps. Si asta pt ca eu sunt presedintele unui club fondator, nu un agarici fomist care nici macar la Cetate nu este in documente. Mai sunt doua saptamani si iar iti vei lua mwie si te vei ascunde printr-o baltoaca in lanul cu porumb.
Visezi ministrii si pe Mateoli? Pa aia vin sa vada escrocheria ta prin care prostesti lumea si incerci sa mai speli din gaura de 800 milioane pe care o ai imputata?
Repet...ai belit-o!!!

Gabriel Neamtu
Mesaje: 58
Membru din: Vin Dec 14, 2018 13:19

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Gabriel Neamtu »

Alexandru Popescu scrie:
Mie Sep 04, 2019 15:52
Stefan Popescu scrie:
Mar Sep 03, 2019 21:20
Asta o va spune viitorul, nu tu!
Pai bai prostovane, daca nu ai mers la scoala cand erai mic nu ai cum sa stii despre istorie si cum se duc informatiile mai departe. Ai dreptate vei ramane in istoria celor ca tine, cea nescrisa si nestiuta de nimeni. Astia tinerii care ii mentionezi mai sus or sa vina si sa faca ciusu pe tine mai devreme sau mai tarziu. Este normal ca cei ce nu mai au putere fizica sa fie inlocuiti de cei care pot, este normal ca cei mai prosti sa stea ani de zile acasa in spatele tastaturii sa promita campionat national, Mondial si sa nu realizeze nimic. Suntem mii de oameni pe acest forum care duc vestea mai departe despre tine ca esti o lebra si ca nu prezinti interes. Baietii mai sus sunt mai domni, ti-o zic mai cu frumosul, eu nu mai pot fii un domn cu tine dupa cum te-ai comportat in trecut. Nu am uitat de tine stai linistit. Saptamana viitoare vin in tara, sa te pregatesti sa iti fac o vizita, daca te gasesc. Sa nu te ascunzi ca ti-am promis ca vreau sa te scuip in fata....

PS Scuze pentru limbrajul mai colorat dar cand vad aceasta creatura, sincer imi place sa imi bat …. de el pe unde il prind.
Un om simplu, mai simplu ca Daniela Crudu, credul, poate putin si cu ceva german in el si cu probleme grave la mansarda. Acest specimen este pe cale de disparitie si ce sa vezi, nu imi pare rau :P
Te legitimez eu sub semnatura prostului si te ajut sa-i tragi m..e la Doripesco pe 19 sept.
Va fi politia acolo sa vada daca baza este omologata in acte, nu cu o coala A4 plastifiata pe care scrie "omologata" si cu care minte cersetorul asta de la Alba.
Plus ca trebuie sa faca dovada a.g. prin care s-a stabilit calendarul, convocator, ordine de zi, hotarare, comunicare, comisii, arbitrii, etc.
Si cel mai important...sa faca dovada ca e presedinte. Mascariciul nici in fata instantei nu a reusit asta 😂
Ce face el...e fix pix. A adunat acolo cativa milogi, cativa escroci si vreo 2-3 naivi.
Spera sa ajunga si Ministrul si cu Mateoli...ba chiar cica il duce prin Delta sa-l plimbe.
El e vai mama lui de paduche si viseaza plimbari in Delta. A vazut prea multe stiri pe Aneta 3 sau RTV 😂😂😂
Imagine

iulixa
Mesaje: 253
Membru din: Mar Aug 27, 2013 11:01
Puncte: 0
Localitate: Constanta/Bucuresti

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de iulixa »

Gabriel Neamtu scrie:
Joi Sep 05, 2019 17:33
Alexandru Popescu scrie:
Mie Sep 04, 2019 15:52
Stefan Popescu scrie:
Mar Sep 03, 2019 21:20
Asta o va spune viitorul, nu tu!
Pai bai prostovane, daca nu ai mers la scoala cand erai mic nu ai cum sa stii despre istorie si cum se duc informatiile mai departe. Ai dreptate vei ramane in istoria celor ca tine, cea nescrisa si nestiuta de nimeni. Astia tinerii care ii mentionezi mai sus or sa vina si sa faca ciusu pe tine mai devreme sau mai tarziu. Este normal ca cei ce nu mai au putere fizica sa fie inlocuiti de cei care pot, este normal ca cei mai prosti sa stea ani de zile acasa in spatele tastaturii sa promita campionat national, Mondial si sa nu realizeze nimic. Suntem mii de oameni pe acest forum care duc vestea mai departe despre tine ca esti o lebra si ca nu prezinti interes. Baietii mai sus sunt mai domni, ti-o zic mai cu frumosul, eu nu mai pot fii un domn cu tine dupa cum te-ai comportat in trecut. Nu am uitat de tine stai linistit. Saptamana viitoare vin in tara, sa te pregatesti sa iti fac o vizita, daca te gasesc. Sa nu te ascunzi ca ti-am promis ca vreau sa te scuip in fata....

PS Scuze pentru limbrajul mai colorat dar cand vad aceasta creatura, sincer imi place sa imi bat …. de el pe unde il prind.
Un om simplu, mai simplu ca Daniela Crudu, credul, poate putin si cu ceva german in el si cu probleme grave la mansarda. Acest specimen este pe cale de disparitie si ce sa vezi, nu imi pare rau :P
Te legitimez eu sub semnatura prostului si te ajut sa-i tragi m..e la Doripesco pe 19 sept.
Va fi politia acolo sa vada daca baza este omologata in acte, nu cu o coala A4 plastifiata pe care scrie "omologata" si cu care minte cersetorul asta de la Alba.
Plus ca trebuie sa faca dovada a.g. prin care s-a stabilit calendarul, convocator, ordine de zi, hotarare, comunicare, comisii, arbitrii, etc.
Si cel mai important...sa faca dovada ca e presedinte. Mascariciul nici in fata instantei nu a reusit asta 😂
Ce face el...e fix pix. A adunat acolo cativa milogi, cativa escroci si vreo 2-3 naivi.
Spera sa ajunga si Ministrul si cu Mateoli...ba chiar cica il duce prin Delta sa-l plimbe.
El e vai mama lui de paduche si viseaza plimbari in Delta. A vazut prea multe stiri pe Aneta 3 sau RTV 😂😂😂
Imagine
Legitimatia este de la Asociatia de Locatari?

Cucu Ionel
Mesaje: 475
Membru din: Vin Ian 20, 2006 19:25
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Cucu Ionel »

Ultima porcarie facuta de Popescu. La Sacosu Turcesc se desfasoara zilele astea a cincea editie a concursului anual CRI (Campionatul Regional Intercluburi) la care participa 8 cluburi din zona de vest, nord-vest, centru si sud a Romaniei. Cu cine s-au trezit pescarii pe balta astazi? Ati ghicit, cu Popescu care a venit insotit de ANAF, politie etc :evil: :evil: motivul? Cica este singurul care are dreptul de a organiza concursuri in aceasta tara ...
Fir intins

Gabriel Neamtu
Mesaje: 58
Membru din: Vin Dec 14, 2018 13:19

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Gabriel Neamtu »

Daca nu i-au cerut sa faca dovada ca e presedinte...

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14694
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de gor965 »

Cucu Ionel scrie:
Vin Sep 06, 2019 15:43
... motivul? Cica este singurul care are dreptul de a organiza concursuri in aceasta tara ...
E singurul care ar trebui sa organizeze competitiile OFICIALE in tara asta. Din pacate asta e ce poate federatia si al ei conducator la acest moment...sa strice competitiile private! Dupa actiuni de genul asta cu siguranta El grande Presidente este din ce in ce mai iubit de catre pescarii de competitie. :twisted:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Stefan Popescu »

gor965 scrie:
Sâm Sep 07, 2019 9:11
Cucu Ionel scrie:
Vin Sep 06, 2019 15:43
... motivul? Cica este singurul care are dreptul de a organiza concursuri in aceasta tara ...
E singurul care ar trebui sa organizeze competitiile OFICIALE in tara asta. Din pacate asta e ce poate federatia si al ei conducator la acest moment...sa strice competitiile private! Dupa actiuni de genul asta cu siguranta El grande Presidente este din ce in ce mai iubit de catre pescarii de competitie. :twisted:
Băi băieți,
Pe voi nu trebuie să vă învăț legile, ci trebuie să încep cu Limba română. Ia să vedem ce înseamnă Campionat. Apelăm la DEX:

campionat sn [At: DA / P: ~pi-o~ / Pl: ~e / E: it campionato] 1 Competiție oficială organizată pe o probă sau pe o ramură de sport, pentru desemnarea celui mai bun sportiv sau a celei mai bune echipe. 2 Calitatea de campion (2).

Deci Campionatul este o competiție oficială, pe o ramură de sport. Cine reprezintă ramura de sport „pescuit sportiv” știți cu toții.
Și atunci despre ce vorbim? FRPS are în Regulamenutul său cuprinse, în cadrul competițiilor oficiale, Campionatele județene, regionale și naționale. Și atunci vine oricine și se erijează în organizator? Necunoașterea Legii nu te exonerează de la încălcarea ei. Iar cei care o încalcă, vor răspunde.
De controale vor avea parte iclusiv administratrii de bălți, care trebuie să știe și ei că nu au doar dreptul de a încasa bani de la amatorii de pescuit, ci au și obligații. Dacă nu le cunosc, le vor afla.
Federația, ca singura autoritate pe pescuitul sportiv din România, va face ordine în acest sector. Și a început deja să facă.

PS FIPS-Ed intenționează să facă și un Campionat Mondial de pescuit la crap pentru cluburi. Oare ăsta este secretul constituirii Asociației Liga Cluburilor de Crap? Abia aștept să facă prima competiție.
Defuncta AGVPSR a mai tras odată o palmă pe obrazul pescuitului sportiv românesc. A angajat FIPS-Ed să organozeze Cupa Mondială de pescuit la crap stilul plantat. Și acum a observat că nu o poate organiza. Oare FIPS-Ed nu-și dă seama că AGVPSR își bate joc de ei?

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”