Delkim TX-i D, pareri, impresii

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

teo122
Mesaje: 191
Membru din: Dum Noi 29, 2015 9:01
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Delkim TX-i D, pareri, impresii

Mesaj de teo122 »

Si totusi alte brand-uri de top reusesc sa faca senzori care se potrivesc stilului nostru de pescuit....pana si chinezariile de 3-4-5 sute de ron functioneaza cum trebuie.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Delkim TX-i D, pareri, impresii

Mesaj de Dan Mitranescu »

teo122 scrie:
Lun Sep 09, 2019 12:13
Si totusi alte brand-uri de top reusesc sa faca senzori care se potrivesc stilului nostru de pescuit....pana si chinezariile de 3-4-5 sute de ron functioneaza cum trebuie.
Eu am spus ca produsele care se concep in afara tin cont de cerintele de pe baltile Europei care in majoritatea cazurilor nu includ pescuitul la mare distanta. In Europa nu mai pescuieste nimeni cu 0,20 la crap.

Ca multe se potrivesc este una, dar nu o sa vina niciodata un producator ca Delkim sa-si conceapa produsele pe particularitatile de la noi ( fire subtiri si distante extreme ), cum nici marii producatori de lansete nu vor baga bani in carbon de calitate pentru a scoate lansete de distanta ( usoare si rigide ), cand toata Europa pescuieste in max. 100m. Se descurca romanii nostri sa le faca "de distanta" din talent. :)

Avertizorii cu rotita sunt sfinti pentru semnal. Cu toate astea nici aici producatorii externi nu tin cont de conditiile de la noi.
Cati au luat in calcul sa se poata adauga mai multi avertizori pe statie ? Unde se mai pescuieste cu 10-20 lansete ? :D
Avertizorii facuti pe criteriile de la noi pot avea si 48 de senzori pe o singura statie. :D

Avatar utilizator
Just Fish
Mesaje: 303
Membru din: Lun Noi 05, 2012 18:17
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: Delkim TX-i D, pareri, impresii

Mesaj de Just Fish »

Dan Mitranescu scrie:
Lun Sep 09, 2019 14:12
teo122 scrie:
Lun Sep 09, 2019 12:13
Si totusi alte brand-uri de top reusesc sa faca senzori care se potrivesc stilului nostru de pescuit....pana si chinezariile de 3-4-5 sute de ron functioneaza cum trebuie.
Eu am spus ca produsele care se concep in afara tin cont de cerintele de pe baltile Europei care in majoritatea cazurilor nu includ pescuitul la mare distanta. In Europa nu mai pescuieste nimeni cu 0,20 la crap.

Ca multe se potrivesc este una, dar nu o sa vina niciodata un producator ca Delkim sa-si conceapa produsele pe particularitatile de la noi ( fire subtiri si distante extreme ), cum nici marii producatori de lansete nu vor baga bani in carbon de calitate pentru a scoate lansete de distanta ( usoare si rigide ), cand toata Europa pescuieste in max. 100m. Se descurca romanii nostri sa le faca "de distanta" din talent. :)

Avertizorii cu rotita sunt sfinti pentru semnal. Cu toate astea nici aici producatorii externi nu tin cont de conditiile de la noi.
Cati au luat in calcul sa se poata adauga mai multi avertizori pe statie ? Unde se mai pescuieste cu 10-20 lansete ? :D
Avertizorii facuti pe criteriile de la noi pot avea si 48 de senzori pe o singura statie. :D
:D

Adevărat , bravo Dane :D
Anton Adrian
CCC Club Crap Corbu
Campion National 2017
Vicecampion Mondial 2017

Sebi Barbuceanu
Mesaje: 127
Membru din: Mie Ian 30, 2019 23:54
Puncte: 0
Localitate: Braila

Re: Delkim TX-i D, pareri, impresii

Mesaj de Sebi Barbuceanu »

pana la urma sunt ce trebuie? i-am vazut pe site la totalfishing si marelepescar si am inceput sa plang cand am vazut ce preturi au..

Mariusul
Mesaje: 490
Membru din: Lun Sep 06, 2010 18:34
Puncte: 0
Localitate: Campia Turzii

Re: Delkim TX-i D, pareri, impresii

Mesaj de Mariusul »

Salutari la toata lumea!
Vin si eu cu o intrebare legata de statia rx pro si anume,in momentul cand incepe sa sune,scoate niste sunete distorsionate,parca baraie. Am doi amici care detin delkimi si ambele statii fac la fel.
E o problema generala asta sau sunt cazuri .izolate? Exista rezolvare? Unul din ei ar vrea sa treaca pe noul model si as vrea sa i cumpar eu,dar ma enerveaza acele sunete.
Eu am modelul ev plus si ii folosesc cu emitatorii si statia de la gardner si ma intreb daca merita sa-i schimb cu tx i

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2774
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Delkim TX-i D, pareri, impresii

Mesaj de Alin Galbenu »

Caraitul ala al statiei, ce seamana cu o statie radio cand receptioneaza ceva slab, l-am avut si eu la TX-i. Nu am depistat exact de unde e, la mine facea doar pe modul "D" si doar in momentul in care tineam statia langa alte dispozitive electronice ce foloseau radio, de exemplu statia "walkie talkie".
Problema este ca m-am lovit de problema asta doar in anumite locuri. De exemplu pe Tancabesti nu am auzit statia sa faca asa vreodata, dar pe Mika Alas in Serbia, m-a disperat acel sunet. 2 ani la rand, aceleasi sunete. Pe alte lacuri, niciodata.
TX-i fata de Ev, au in plus: 6 trepte de sensibilitate, intensitatea ledurilor se poate modifica, night marking, anti theft alarm and range check, te anunta cand raman fara baterie, si au husa inclusa.
Imagine

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Delkim TX-i D, pareri, impresii

Mesaj de popescu59 »

Asa este cum spune Alin statia ciriie doar cind este in apropierea altor electronice , la mine face cind dau drumu la tv si face si in L si in D . Daca indepartezi statia de electronice sa zicem undeva la 10 m nu mai ciriie .

Mariusul
Mesaje: 490
Membru din: Lun Sep 06, 2010 18:34
Puncte: 0
Localitate: Campia Turzii

Re: Delkim TX-i D, pareri, impresii

Mesaj de Mariusul »

In cazul nostru,electronicele fiind doar telefoanele mobile si alte statii 😐

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”