Best 10 Carp Fest, Ed. a VI-a, Hermes Peris, 02-07.Sept.2019

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
Simu Alexandru
Mesaje: 699
Membru din: Vin Oct 03, 2014 8:59
Puncte: 0
Localitate: Bragadiru

Re: Best 10 Carp Fest, Ed. a VI-a, Hermes Peris, 02-07.Sept.2019

Mesaj de Simu Alexandru »

La fel ca si acel om nu pricepi nimic din cea ce vreau sa spun , si nu o spun numai eu o spun multe da multe voci care merg acolo la concursuri ,Urmareste te rog concursurile si ai sa vezi aproape la toate concursurile la PRIMUL cintar ca apar in diferite standuri pesti de 0,825 kg de 0,780 kg etc. Asta ce inseamna ??

Iti zic eu ce inseamna , REPRODUCERE PE CALE NATURALA sti ce inseamna asta? ca, balta are un PH ok are hrana naturala iar pestii se inmultesc .
Normal ca nu esti multumit cu pestele mic , poate nici eu nu sunt de multe ori ,dar decat sa stau degeaba prefer sa fiu deranjat de acesta.
Nu este atat de grav daca vorbesti singur...Mai nasol este daca vorbesti singur si afli noutati!!!
Imagine
CarpBait Fishing Club
Nume utilizator schimbat din SEPY31

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Best 10 Carp Fest, Ed. a VI-a, Hermes Peris, 02-07.Sept.2019

Mesaj de popescu59 »

Problema vine de la altceva si anume declaratiile administratiei la nemultumirile pescarilor din concursuri referitoare la pestele mic adica sub kg . Sa spus si se spune ca pestele sub kg va fi scos din balta dar nimic . Ce balta de concurs este aia cu peste sub kg ? Cind faci reproducere pe cale naturala nu faci concursuri si o ti sus si tare ai balta de concurs de top nu nu te ocupi de reproducere , baltile de concurs nu detin asa ceva peste sub kg NU NU . Adica pescarii vin la concurs investesc in nada si momeala destui bani pentru ce ??? Sa hraneasca pestele sub kg aflat in balta asta e scopul ?Daca s-ar fi vrut in maxim 2 sapt pestele sub kg ar fi fost scos fara probleme dar nu se vrea asta .Am cerut celor care organizeaza concursuri pe Cenusaru sa nu mai treaca in clasament pestii sub kg da foarte prost cind vezi asa ceva , dar in zadar cine intra pe concursurile acestei balti au okazia sa vada la primele cintare pesti sub kg destui . Ma intreb cum s-au simtit pescarii de top participanti pe la concursurile de aici cind in clasamentul lor au aparut cu pesti sub kg , rusinicaaaaaaaaaaaaaa . Restul e can can.

Avatar utilizator
George Szantho
Mesaje: 944
Membru din: Mie Iun 03, 2015 0:10
Puncte: 0
Localitate: Galati

Re: Best 10 Carp Fest, Ed. a VI-a, Hermes Peris, 02-07.Sept.2019

Mesaj de George Szantho »

popescu59 scrie:Problema vine de la altceva si anume declaratiile administratiei la nemultumirile pescarilor din concursuri referitoare la pestele mic adica sub kg . Sa spus si se spune ca pestele sub kg va fi scos din balta dar nimic . Ce balta de concurs este aia cu peste sub kg ? Cind faci reproducere pe cale naturala nu faci concursuri si o ti sus si tare ai balta de concurs de top nu nu te ocupi de reproducere , baltile de concurs nu detin asa ceva peste sub kg NU NU . Adica pescarii vin la concurs investesc in nada si momeala destui bani pentru ce ??? Sa hraneasca pestele sub kg aflat in balta asta e scopul ?Daca s-ar fi vrut in maxim 2 sapt pestele sub kg ar fi fost scos fara probleme dar nu se vrea asta .Am cerut celor care organizeaza concursuri pe Cenusaru sa nu mai treaca in clasament pestii sub kg da foarte prost cind vezi asa ceva , dar in zadar cine intra pe concursurile acestei balti au okazia sa vada la primele cintare pesti sub kg destui . Ma intreb cum s-au simtit pescarii de top participanti pe la concursurile de aici cind in clasamentul lor au aparut cu pesti sub kg , rusinicaaaaaaaaaaaaaa . Restul e can can.
Nu inteleg care e frustrarea ta? Arata mi o balta cate nu are pești sub kg si din care poti scoate toti peștii mici? Dacă asa e regulamentul competiției ca se cântărește orice crap indiferent de greutate de ce nu am da acesti pești la cântar? Ia uita te matale la concursul organizat de mine in august unde s au prins 6.120 kg !?! Oare au fost numai ciortani acesti pești? Iti spun eu ca 83 de pesti au avut peste 10 kg iar media totala a peștilor undeva la 6.5 kg. Asta spune multe despre balta Cenusaru. Iti mai spun ceva sunt putini administratori de bălți care să facă macar 50 % din ce a facut Liviu pentru balta Cenusaru. Asa ca nu mai aruncati cu vorbe in administratorii de bălți daca nu ati fost acolo sau nu aveti câtuși de puțin idee cam cat au muncit oamenii aceia ca sa ne ofere conditii de pescuit. Eu unul de 3 ani ma duc acolo si voi merge in continuare chiar daca am 330 km pana la balta si nu am nici cel mai mic lucru de reprosat lui Liviu. Învățați să nu mai aruncati cu noroi in oameni doar stand in fata calculatorului. Nu iti place ceva nu te duci sunt atatea alternative pentru toate gusturile... restul e can can

Trimis de pe al meu SM-A530F folosind Tapatalk


Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Best 10 Carp Fest, Ed. a VI-a, Hermes Peris, 02-07.Sept.2019

Mesaj de popescu59 »

Corecte remarcile dv .

Pentru mine acest subiect este inchis si rog un moderator cu scuzele de rigoare sa stearga postarile off topic .

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”