NOUTATI SI PROMOTII DM

Moderator: Dan Mitranescu

Încuiat
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de Dan Mitranescu »

pycostef scrie:
Mie Feb 12, 2020 22:07
Astazi am facut comanda pentru mai multe accesorii si un costum xxl online, intrucat nu am timp sa ajung la magazinul fizic...daca vor fi probleme, o sa vin la magazin sa il schimb...multumesc frumos!
Multumesc si eu.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de Dan Mitranescu »

M-LINE ROSU FLUO NEON 1200m a intrat in stoc:
https://danmitranescu.ro/monofilament-m ... etru-018mm
Imagine

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de eugen dragnea »

Se vede noaptea Dane?... am de la Trabuco aceeasi culoare si nu se vede deloc...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

ilar
Mesaje: 220
Membru din: Vin Feb 08, 2019 21:12
Puncte: 0
Localitate: Oradea

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de ilar »

Care de la trabucco? Si eu am surf cast xps si se vede perfect noaptea, si am sa cumpar si de la Dan, sper sa fie la fel si ca la firele verzi mline diametrul sa fie asa cum este pe eticheta, nu ca la trabucco

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de Dan Mitranescu »

eugen dragnea scrie:
Dum Feb 16, 2020 21:03
Se vede noaptea Dane?... am de la Trabuco aceeasi culoare si nu se vede deloc...
Cel de la Trabucco este colorat in masa. Este opac si nu are reflexii ce maresc vizibilitatea sun razele lanternei.
M-LINE are unmic grad de transparenta, iar reflexiile date de transparenta ii duc culoarea catre galben pe timp de noapte sub razele lanternei, iar in cazul luminii albastre :
https://danmitranescu.ro/lanterne/979-l ... astra.html
efectiv se "aprinde" . Pot sa spun ca sub lumina albastra se vede mai bine ca cele galbene pe timp de noapte,

Poza din pagina produsului este 100% reala, facuta in bezna si cu lumina albastra. Tamburul sta pe o bucata de pal nemelaminat cu reflexie zero. Ce se vede pe pal este reflexia datorata firului. Tot reflexia mareste diametrul observabil si de aici faptul ca firul se vede mai bine.
Am sa incerc sa gasesc un spatiu mai lung, sau noaptea pe camp ( dar cine are timp ... ) sa fac si o poza sau o filmare cu firul in comparatie cu cel galben, pe o lungime mai mare.
Eu zic ca este peste tot ce a fost pana acum pe piata. Cel putin in privinta culorii, nimeni nu a scos o culoare mai puternica pe un material transparent.
Firele colorate in masa au colorantul bagat direct in structura materialului. Aceasta este cauza pentru care firele respective se matuiesc repede, capata o culoare albicioasa, isi pierd luciul, scartie pe inele si se rup din ce in ce mai repede cu cat sant folosite mai mult. Singurul lor castig este .... era :wink: culoarea.

Nu vreau sa il umflu prea mult ( si asa are o sutime in plus :) ), dar consider ca dintr-un mare noroc am scos un fir peste tot ce a fost pana acum, cel putin in privinta culorii.
Imagine

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de eugen dragnea »

ilar scrie:
Dum Feb 16, 2020 22:25
Care de la trabucco? Si eu am surf cast xps si se vede perfect noaptea, si am sa cumpar si de la Dan, sper sa fie la fel si ca la firele verzi mline diametrul sa fie asa cum este pe eticheta, nu ca la trabucco
T-FORCE XPS LONGCAST FLUO...si nici prea "longcast" nu mi se pare dar poate sunt eu subiectiv...sau poate micrometrul spune ce zice Dan...dar trebuie sa recunosc rezistenta este extrem de mare (frecvent am scos acul indreptat din agatatura fara sa rup linia de la inaintas...)
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de eugen dragnea »

E clar ca se vede foarte bine noaptea M-LINE ROSU FLUO NEON ... acum stau sa ma intreb daca afecteaza pescuitul in noptile senine sub clar de luna...sau cand vecinii de stand pun lanterna pe apa la momentul lanseului...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

ilar
Mesaje: 220
Membru din: Vin Feb 08, 2019 21:12
Puncte: 0
Localitate: Oradea

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de ilar »

eugen dragnea scrie:
Lun Feb 17, 2020 21:12
ilar scrie:
Dum Feb 16, 2020 22:25
Care de la trabucco? Si eu am surf cast xps si se vede perfect noaptea, si am sa cumpar si de la Dan, sper sa fie la fel si ca la firele verzi mline diametrul sa fie asa cum este pe eticheta, nu ca la trabucco
T-FORCE XPS LONGCAST FLUO...si nici prea "longcast" nu mi se pare dar poate sunt eu subiectiv...sau poate micrometrul spune ce zice Dan...dar trebuie sa recunosc rezistenta este extrem de mare (frecvent am scos acul indreptat din agatatura fara sa rup linia de la inaintas...)
Eu aveam s force xps surfcast de 0,255, dar se vede frumos noaptea, de uni masurat a fi 0,27..., dar de o vreme le folesesc pe cele de la Dan, cele verzi am se incerc si pe rosu

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de Dan Mitranescu »

ilar scrie:
Lun Feb 17, 2020 21:41
eugen dragnea scrie:
Lun Feb 17, 2020 21:12
ilar scrie:
Dum Feb 16, 2020 22:25
Care de la trabucco? Si eu am surf cast xps si se vede perfect noaptea, si am sa cumpar si de la Dan, sper sa fie la fel si ca la firele verzi mline diametrul sa fie asa cum este pe eticheta, nu ca la trabucco
T-FORCE XPS LONGCAST FLUO...si nici prea "longcast" nu mi se pare dar poate sunt eu subiectiv...sau poate micrometrul spune ce zice Dan...dar trebuie sa recunosc rezistenta este extrem de mare (frecvent am scos acul indreptat din agatatura fara sa rup linia de la inaintas...)
Eu aveam s force xps surfcast de 0,255, dar se vede frumos noaptea, de uni masurat a fi 0,27..., dar de o vreme le folesesc pe cele de la Dan, cele verzi am se incerc si pe rosu
E super adevarat! :D Pe cuvant. Am zis ca sunt eu subiectiv, dar reactia clientilor mi-a intarit convingerea.
0,25-ul are tot asa ... cam 0,26. La nod, fara soc, nu reusesti sa il rupi, iar culoarea e fita. :D

P.S. cel mai bun client ieri: :D


Imagine

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de Lucian SV »

P.S. cel mai bun client ieri: :D
Ăsta face bișniță.
PS. Să se dea câte una să ajungă la toată lumea. :D

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”