Pescuit pe pandemie

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de eugen dragnea »

pescarusull scrie:
Vin Mar 27, 2020 22:58
Problema e ca e stare de urgenta si legea nu-mi permite asta.
Pai discutia a plecat de cand era permis iesitul la pescuit...intre timp s-a schimbat legea si stau si eu acasa ca-s om responsabil...ce nu inteleg eu este de ce trebuie sa stau acasa dupa cele 14 zile de carantina daca nu am nici un simptom?! Stau 14 zile in carantina si apoi merg la pescuit...cand vin acasa de pe balta mai stau 14 zile in carantina si iar merg la pescuit...si situatia este la fel ca atunci cand nu era pandemie... :lol:
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Florin Pata »

eugen dragnea scrie:
Vin Mar 27, 2020 23:24
Pana aici !!!...sa ne contram pe plantageala cu navomodelul e una...sa ne "ciupim" cu echipamente de 1000 euro vs 100 euro e alta...dar sa-ti prezinti "fetis-ul" de votant PeSeDist in conditiile actuale este prea mult...mult prea mult...nu cred ca am fi putut avea aceasta discutie decent fata in fata daca ma gandesc la ce sentimente ma cutremura cand scriu asta...
Cum PLM sa-ti permiti sa zici asa ceva in asemenea situatie cand din ultimii 30 de ani 20 au fost de ciumati rosi hoti, imputiti si inculti ...cand doar ce au iesit de la guvernare jigodiile PeSeDiste si toate stocurile sunt 0...zero baaaaa zeroooo...medicii usuca "botnitele" pe calorifer baaaaaa hotilorrrrrr ... v-ati pus toate non-valorile in functii de conducere...v-ati angajat in functiile "cheie" toate rubedeniile analfabete...si voi vreti sa mearga tara ?!?
NU CREZI CA ESTI PUTIN CAM NESIMTIT SA-L ACUZI PE ALA CARE SPALA RAHATUL IN URMA TA ?!? si nu te intreaba un simpatizant PNL pentru ca de cand v-ati unit in USL pentru mine galbenii au murit...iar absentul Iohanis a primit votul meu doar in turul 2 ca doar nu va lasam proasta sa ne conduca...
P.S: nu vreau sa stiu de unde vin banii pentru mulineta aia de 1000 de euro cu care pescuiesti... :oops:
Bai tuturica ! Ti-am zis ca stiu ce clona esti ! Sa ne prefacem ca discutam pe clona !!! Te-am tot iertat...dar vorbim pe clona , ma doare la 25 de milioane de metri in fata de tine . Nu o sa ajungi ca mine nici in 1000 de vieti urmatoare !
Fata in fata nu ai tupeu niciodata !!!Am fost deja !!! Esti o saracie si asa vei ramane !!!
Ma stropesc pe toti guvernantii si politicienii de dupa '89 incoace ! Bai cretinule pdl-pnl a inchis spitale si idolul tau spunea ca pot sa plece medicii unde vor ei ! Nu tin cu ''ciuma rosie''...cretinule dar ei au dat mii de euro la medici...retardule ! Daca nu ramaneau medicii in tara eram terminati !!
Ce spala ba nesimtitule rahatul in urma lui , cine plm a vrut la putere , acum sa si-o asume retardule !
Daca vin cel putin 10 insi cu nume cunoscute de toata lumea si spun ca il cunosc pe marele Eugen Dragnea ...ca mare pescar eu imi cer scuze ...daca Nu clona imputita ............... !
Stiu pe contul principal esti cu iubirea...pe clone te-ai imbatat si iti arati adevarata fata !
Bai cretinule banii de pe mulinete daca te f...te sunt din mediul privat din 96' incoace cu munca de tu nu ai vazut in viata ta , fara nici o legatura cu statul gunoiule tu...nu clona !!!
Te cunoaste cineva , ai fost ca "Eugen Dragnea" la un concurs sau esti ala care minte de rupe forumul ??? Pe minim 5 clone ???Golaneli stim si noi , adevarate ...nu de 2 lei !
Hai zi cine esti , cine te cunoaste si la ce concursuri ai participat ???

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de eugen dragnea »

Florin Pata scrie:
Sâm Mar 28, 2020 2:16
Nu o sa ajungi ca mine nici in 1000 de vieti urmatoare !
Aici ai dreptate...nu o sa merg niciodata inapoi si tu nu vei avea niciodata capacitatea sa ma ajungi din urma...si nu totul se rezuma la bani...
Florin Pata scrie:
Sâm Mar 28, 2020 2:16
Fata in fata nu ai tupeu niciodata !!!Am fost deja !!! Esti o saracie si asa vei ramane !!!
Ti-am mai spus si in alte posturi, esti paranoia,confunzi personajele si ai probleme psihice grave...pentru asta exista tratament de specialitate!!!
Florin Pata scrie:
Sâm Mar 28, 2020 2:16
Ma stropesc pe toti guvernantii si politicienii de dupa '89 incoace ! Bai cretinule pdl-pnl a inchis spitale si idolul tau spunea ca pot sa plece medicii unde vor ei ! Nu tin cu ''ciuma rosie''...cretinule dar ei au dat mii de euro la medici...retardule ! Daca nu ramaneau medicii in tara eram terminati !!
Cu urina ta poti sa faci ce vrei atata timp cat nu ma afecteaza pe mine...dar tin sa-ti atrag atentia ca eu doar te-am facut nesimtit...intre timp ai dovedit ca esti mai mult de atat...daca vrei sa o dam pe tiganeste habar n-ai cate stiu...te fac de-ti vine sa vomiti doar cand rememorezi injuraturile...chiar la nivelul asta vrei sa ma cobori?! doar acolo te face sa te simti bine?!
Florin Pata scrie:
Sâm Mar 28, 2020 2:16
Daca vin cel putin 10 insi cu nume cunoscute de toata lumea si spun ca il cunosc pe marele Eugen Dragnea ...ca mare pescar eu imi cer scuze ...daca Nu clona imputita ............... !
Stiu pe contul principal esti cu iubirea...pe clone te-ai imbatat si iti arati adevarata fata !
Eu nu am de demonstrat nimic...tu ai probleme de personalitate care necesita tratament de urgenta...

Dan Mitranescu, asta cred ca ma confunda cu tine ?
Florin Pata scrie:
Sâm Mar 28, 2020 2:16
Bai cretinule banii de pe mulinete daca te f...te sunt din mediul privat din 96' incoace cu munca de tu nu ai vazut in viata ta , fara nici o legatura cu statul gunoiule tu...nu clona !!!
Daca tu zici ca esti "mama corectitudinii" din 96 toamna...bravo tie...dar asta inseamna ca trebuie sa fi foarte "sarac" in interior daca simti nevoia sa pescuiesti cu mulinete de 1000 euro bucata ca sa te simti pescar...
Florin Pata scrie:
Sâm Mar 28, 2020 2:16
Te cunoaste cineva , ai fost ca "Eugen Dragnea" la un concurs sau esti ala care minte de rupe forumul ??? Pe minim 5 clone ???Golaneli stim si noi , adevarate ...nu de 2 lei !
Hai zi cine esti , cine te cunoaste si la ce concursuri ai participat ???
Chiar daca nu meriti efortul...
Aici poti sa ma gasesti daca vrei sa te bagi in seama cu mine:
competitii-f3/carpfishing-competition-b ... 67-30.html
competitii-f3/turneu-carpfishing-compet ... 61-30.html

Aici am fost in ultima vreme:
competitii-f3/cupa-primaverii-balta-chi ... 49-40.html
competitii-f3/cupa-12-14-aprilie-2019-4 ... 10-30.html
competitii-f3/challenge-balta-chita-2-2 ... 44-20.html

Stai linistit, gustul amar va trece pana la urma !!! :lol:
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Florin Pata »

Asa cum am zis am decenta sa imi cer scuze pentru faza cu clona !
Imi cer scuze fata de ceilalti forumisti , toti stiu ca niciodata nu am folosit un asemenea limbaj dar toate au o limita .
Acest ''Eugen Dragnea'' ma ataca in mod nejustificat , fara sa ma cunoasca , de ani de zile .
Nu stiu de unde pana unde il chinuie echipamentul altuia si cum l-a cumparat si de unde banii....si altele !
Am inteles ca putem avea opinii politice diferite dar am discutat in contradictoriu ani de zile cu mii de insi fara sa ne jignim .
Daca mai e nevoie o mai spun inca o data , din 96 nu am lucrat NICIODATA la stat si NICIODATA la o firma care a primit 1 leu de la stat si NICIODATA nu am primit 1 leu de la cineva , nu numai din pescuit !!!
Am votat cu PNL pana a intrat tot PDL-ul la ei si au aparut toate scursurile la conducere si nu pentru ca erau valorosi...doar contra PSD .
Pe moment nu sunt pro PSD-ul actual ci fanul lui Eugen Dragnea...ala din puscarie...nu .... ! Ala a fost primul patriot din 89 incoace , cu toate hibele lui !!! Dar de aia e in puscarie , sa tii cu tara ta e inadmisibil pentru colonistii nostri .

@Eugen Dragnea , stai linistit , nu doresc sa te cunosc vreodata...am anturaj din cu totul alte clase sociale !

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Dan Mitranescu »

eugen dragnea scrie:
Sâm Mar 28, 2020 11:48

Dan Mitranescu, asta cred ca ma confunda cu tine ?
Si care este problema ?! :D Nu ma dezic ! :D

POMOL
Mesaje: 116
Membru din: Vin Apr 24, 2015 20:56
Puncte: 0
Localitate: Podu Turcului , judetul Bacau
Contact:

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de POMOL »

Aia cu miile de euro la doctori a fost tare de tot , am pocnit de ras , si cu spitalele regionale tot la fel , si cu banii de la sanatate ! Asa ca domnule Pata Florin , mai usor cu pianul ! Se vede de la sute de km cata roseata e pe unii membrii ai forumului
PS . Pt mine toti guvernantii din 90 incoa au fost si vor ramane niste curve si hoti !

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de eugen dragnea »

Florin Pata scrie:
Sâm Mar 28, 2020 12:40
Asa cum am zis am decenta sa imi cer scuze pentru faza cu clona !
Accept scuzele tale ... restul comentariilor ma fac ca nu le vad :wink:
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de pescarusull »

Hai ca-mi place.
Pana acum erati virusologi acum sunteti analisti politici.
Dar eu inteleg.
Toti suntem suparati si frustrati de situatia actuala.
Hai totusi sa purtam un ton civilizat si sa ne vedem sanatosi la pescuit.
Sanatate.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de DumiD »

nu cred ca e momentul de politica. indiferent cine era la putere, in aceeasi situatie eram. sa dai vina pe un partid pentru ce se intampla, e prea mult. culmea, singura voce rationala zilele astea mi se pare dottore Ponta, un sobolan pe care nu-l suport. dar zice lucrurilor pe nume. in momentele astea trebuie sa uitam de partide, si sa fim uniti. au ei timp sa ne fure, si unii, si altii, dupa ce trece, nu va faceti griji

Avatar utilizator
Zota Stefan Doru
Mesaje: 472
Membru din: Lun Mar 10, 2014 17:49
Puncte: 0
Localitate: COMANESTI BACAU

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Zota Stefan Doru »

Alexandru cel Bun, Vlad Tepes Mihai Viteazul, Stefan cel Mare:
STATI IN CASA TURCILOR !!!
Afara se Moare !!!!!!!!!!!!!!!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”