Pescuit pe pandemie

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Simu Alexandru
Mesaje: 699
Membru din: Vin Oct 03, 2014 8:59
Puncte: 0
Localitate: Bragadiru

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Simu Alexandru »

Multumim Crapmania , asa mai iesim din depresia de stat in casa;))
Nu este atat de grav daca vorbesti singur...Mai nasol este daca vorbesti singur si afli noutati!!!
Imagine
CarpBait Fishing Club
Nume utilizator schimbat din SEPY31

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Dan Mitranescu »

Nu stiu daca ati auzit, dar au anuntat la stiri sa stergem praful in casa foarte bine. Au spus sa nu ramana niciun fir de praf.
Nu este de joaca. Stati in casa si stergeti praful.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Dan Mitranescu »


Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Vladut Mateianu »

Nu stiu de ce, dar in alte tari afectate de virus este permis(si chiar recomandat) iesitul la pescuit ! Suntem noi mai smecheri sau nu inteleg ! Oricum, i-am trimis presedintelui Iohannis o scrisoare, in care i-am explicat exact situatia cu pescuitul. Si distanta dintre pescari, si ca linistire psihica, si ca sursa de hrana, etc. Asteptam raspunsul.

PS. Fatalaii de orase speriati de bombe sa se abtina cu comentariile, sa stea in case si sa se laude in continuare pe fb ca respecta ordonanta. Nu stiu de ce, dar speriatii astia fac mai mult rau decat bine...si presimt ca oricum nu scapa. Tot o sa iasa si ii ia covidele... :))
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
gabize
Mesaje: 230
Membru din: Mar Dec 30, 2014 19:03
Puncte: 0
Localitate: Bistriţa

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de gabize »

Dan Mitranescu scrie:
Lun Mar 30, 2020 0:13
Nu stiu daca ati auzit, dar au anuntat la stiri sa stergem praful in casa foarte bine. Au spus sa nu ramana niciun fir de praf.
Nu este de joaca. Stati in casa si stergeti praful.
Au spus şi despre aspirat de 3 ori pe zi...
Susţin pescuitul catch & release!

Avatar utilizator
gabize
Mesaje: 230
Membru din: Mar Dec 30, 2014 19:03
Puncte: 0
Localitate: Bistriţa

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de gabize »

Vladut Mateianu scrie:
Lun Mar 30, 2020 10:29
PS. Fatalaii de orase speriati de bombe sa se abtina cu comentariile, sa stea in case si sa se laude in continuare pe fb ca respecta ordonanta. Nu stiu de ce, dar speriatii astia fac mai mult rau decat bine...si presimt ca oricum nu scapa. Tot o sa iasa si ii ia covidele... :))
Din cauza orăşenilor nu mergi tu la pescuit? Din partea mea, fir întins!
Susţin pescuitul catch & release!

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Dan Serban »

Vladut Mateianu scrie:
Lun Mar 30, 2020 10:29
Nu stiu de ce, dar in alte tari afectate de virus este permis(si chiar recomandat) iesitul la pescuit ! Suntem noi mai smecheri sau nu inteleg ! Oricum, i-am trimis presedintelui Iohannis o scrisoare, in care i-am explicat exact situatia cu pescuitul. Si distanta dintre pescari, si ca linistire psihica, si ca sursa de hrana, etc. Asteptam raspunsul.

PS. Fatalaii de orase speriati de bombe sa se abtina cu comentariile, sa stea in case si sa se laude in continuare pe fb ca respecta ordonanta. Nu stiu de ce, dar speriatii astia fac mai mult rau decat bine...si presimt ca oricum nu scapa. Tot o sa iasa si ii ia covidele... :))
Salut, Vladut!
Am inteles, i-ai trimis scrisoare presedintelui in calitate de..? ca sa..?
Nu cumva au scazut vanzarile? :D
Plus ca, tu parca erai semi-izolat la o ferma, nu vad cu ce te incurca fatalii din orase carora le pasa de familiile lor si de cei din jur.
Din punctul meu de vedere, tu in calitate de "veteran" al carpfishing-ului ar trebui sa fii un pic mai rezervat in astfel de afirmatii. Candva ai fost un formator de opinie, Doamna Ajuta! ca au trecut acele vremuri.
Pescar de rând

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Lucian SV »

Vladut Mateianu scrie:
Lun Mar 30, 2020 10:29
Oricum, i-am trimis presedintelui Iohannis o scrisoare, in care i-am explicat exact situatia cu pescuitul. Si distanta dintre pescari, si ca linistire psihica, si ca sursa de hrana, etc. Asteptam raspunsul.
Știi ce o să-ți răspundă. Că trebuia să pui mai mult conservant în amix pe perioada pandemiei. :wink:

Avatar utilizator
Zota Stefan Doru
Mesaje: 472
Membru din: Lun Mar 10, 2014 17:49
Puncte: 0
Localitate: COMANESTI BACAU

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Zota Stefan Doru »

Nu-i nici o tragedie daca nu iesim anul asta la pescuit !
Nu-i nici o tragedie daca anul asta nu se mai organizeaza vreun concurs de pescuit !
Nu-i nici o tragedie daca producatorilor de nada le scad vanzarile !
Nu-i nici o tragedie daca proprietarilor de balti le scad incasarile !
Nu-i nici o tragedie daca se mai inchid unele afaceri ! (sunt destule falimente si pe timp de pace...)
Nu-i nici o tragedie daca (si mi-e foarte greu sa spun asta, unii vor ramane fara locuri de munca...)
TAGEDIE VA FI ATUNCI CAND PIERZI PE CINEVA DRAG DIN FAMILIE, PE COLEGUL TAU, PE PRIETENUL TAU, PE VECINUL TAU SI NU IN ULTIMUL RAND PE BUNICUL TAU, CARE POATE CAND AVEAI PATRU ANISORI ,TI-A BAGAT PENTRU PRIMA DATA O RAMA IN CARLIG..
Asta e T R A G E D I E
S T A T I I N C A S A !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de eugen dragnea »

Pentru cei care ma faceau conspirationis...
https://www.youtube.com/watch?v=qlP5uBo4ejc

Si mai nou China nu mai are cazuri decat in Wuhan si a inceput sa cumpere la pret de nimic activele marilor companii cu capital strain din China...in faza 2 trece la "shoping" in Europa dar mai asteapta sa se "fragezeasca" actiunile pe bursa...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”