Pescuit pe pandemie

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Florin Pata »

Atentie , limbaj vulgar !!! Toata lumea e cu nervii praf !!!


https://www.youtube.com/watch?time_cont ... e=emb_logo

https://www.facebook.com/10000296687597 ... 800594089/

https://www.youtube.com/watch?v=0pZsXfMqgYo

Nici eu nu apreciez limbajul dar este dat public de unul dintre cele mai mari site-uri de stiri :

https://www.dcnews.ro/andreea-esca-atac ... 39755.html

PS - Daca se considera ca se incalca vreo regula a forumului se poate sterge !!!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Dan Mitranescu »

gabize scrie:
Mar Mar 31, 2020 16:58
Mulți spun că din China nu s-a raportat corect.
Iar Trump nu e tocmai un monument de logică și onestitate.
Cand nu s-a raportat corect, la inceput sau la sfarsit ?

Cu decesele normale de pneumonie cum facem ? Vrea omul sa moara de pneumonie normala si nu mai are loc de corona virus. Trebuie sa o amane dupa ce se termina asta.

In mai incep scolile la noi. Ne mai unim sufletele o luna si gata.

Avatar utilizator
gabize
Mesaje: 230
Membru din: Mar Dec 30, 2014 19:03
Puncte: 0
Localitate: Bistriţa

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de gabize »

:D
Susţin pescuitul catch & release!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Dan Mitranescu »

Sa vedem ce se intampla cu "sardinele" din Italia, cu "vestele galbene" din Franta, cu aia de se tavaleau prin molurile din China si toate actiunile similare din alte tari greu incercate de virusul ucigas.

Avatar utilizator
gabize
Mesaje: 230
Membru din: Mar Dec 30, 2014 19:03
Puncte: 0
Localitate: Bistriţa

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de gabize »

Eu văd ce se întâmplă într-un spital relativ bine dotat, din Suceava: mor oamenii pe capete şi se află c-au avut covit postmortem. E trist, cu un sistem medical în genunchi.
Susţin pescuitul catch & release!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Dan Mitranescu »

gabize scrie:
Mar Mar 31, 2020 19:41
Eu văd ce se întâmplă într-un spital relativ bine dotat, din Suceava: mor oamenii pe capete şi se află c-au avut covit postmortem. E trist, cu un sistem medical în genunchi.
Vezi ce ti se arata.
Stire la fiecare om decedat inseamna mult pentru cine vede interesul din spatele mesajului.
Astea sunt stiri ?
Sa arati numarul imbolnavirilor si al deceselo in cifre si nu in procente, sunt informatii corecte ?????

Wuhan,
Lombardia,
...
Suceava.

In fiecare tara este zona foarte afectata care trebuie batuata apa in piua pe ea, pe tv.
Nu capitale, ca sa nu fie pagube prea mari.
Peste tot la fel.
La Bucuresti vor sa testeze populatia preventiv, iar la Suceava nu au cu ce ! Tot de pe tv adunate.

p.s. mie imi plac aia de la Suceava care se tavalesc de necaz, dar vorbesc sub anonimat.
Ultima oară modificat Mar Mar 31, 2020 22:09 de către Dan Mitranescu, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
gabize
Mesaje: 230
Membru din: Mar Dec 30, 2014 19:03
Puncte: 0
Localitate: Bistriţa

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de gabize »

Ai uitat de New York... nu e capitală (doar de stat), dar e cât juma' din România.
Şi eu sunt, de regulă, sceptic. Dar acum tare mi-e teamă că s-au scăpat rău frâiele. Şi suntem în budă. Sper doar să nu ne scufundăm de tot.
Susţin pescuitul catch & release!

Avatar utilizator
Zota Stefan Doru
Mesaje: 472
Membru din: Lun Mar 10, 2014 17:49
Puncte: 0
Localitate: COMANESTI BACAU

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Zota Stefan Doru »

Discutiile sunt bune, uneori chiar constuctive, ne mai descarcam energiile negative acumulate, insa pana la sfarsitul lunii iulie, inceputul lui august NU CRED CA VEDEM APA...

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Vladut Mateianu »

Text preluat de pe fb.


“Ba cateodata imi vine sa imi bag p**a in ea de tara..
Scoti tu armata pe strazi cu blindate,ca vezi domne' tre sa stea lumea in casa..
Restul tarii este ..... de toti cum vor.. Dar tu scoti armata sa pazeasca batranii sa nu mai iasa din casa,tu alergi oamenii cu politia,dar tirurile si trenurile care trec pe langa ei pline cu padurile noastre????
Aia au voie nu?
Bagi frica in noi,iar pe ei ii lasi sa treaca vor muschii lor???
Sa va iau in p**a pe toti care ne conduceti!
Lasa ma sa ies la munca,sa facem bani,sa ajutam economia,lasa ma sa traiesc si nu venii la mine sau familia mea cu vaccinuri fortate,VOI nu imi impuneti mie ce este bine si ce nu pentru mine si familia mea!
Daca o sa veniti cu vaccinuri fortate,o sa va fortez si eu capul de pe umeri sa cada...
Iar cu aia 2 euro donatie,sa ma pis pe donatiile voastre,ca avem cele mai mari impozite din lume pe cele mai mici salarii! Sa luati de acolo muistilor!
Sa luati din catedrala aia .....-va-n gura!
Ca ati bagat sute de miloane,in loc sa faceti cateva spitale si sa mai modernizati alte cateva!
Platesc 2200 lei impozit pentru o masina anual,vigneta,asigurari,ca sa ma lasi sa rup masina prin toate gropile,sa mai bag alte mii de lei in reparatii..
Platim aproape jumatate din profitul firmelor noastre,munca noastra,banii nostri pe taxele voastre!!!
Cu ce m-ai ajutat tu pe mine Romanie infecta?
Vorba unei persoane din lista mea,cand umblam prin spitale cu mama,cand ne cumparam singuri N tratamente,cand asteptatam 2 saptamani pentru un CT,efectuat pentru un bolnav de cancer,in care timpul este cel mai important,este singurul care conteaza,cand eram pe la usi de dimineata pana seara cu mama prin infectia aia de Fundeni sa facem un tratament de 2 ore.. Unde mortii ma-tii erai??
Ai fost acolo cand a murit,m-ai facut sa umblu cu saptamanile prin toate institutiile sa pot lua cateva hartii,sa nici nu imi pot plange mama!
Voua va arde de hartie igenica si provocari.. Voua va arde sa postati ce antrenamente faceti in casa,voi indemnati la statul in casa,in timp ce ei cumpara 2 milioane de masti de la o tanti din Calugareni cu 12 milioane de euro... Tanti asta muncind cu ziua,dar in acelasi timp avand firma cu cifra de afaceri de milioane de euro intr-o casa din 1950!
Ai lasat toate magazinele sa isi bata joc de noi,nu ai putut da o ordonanta pentru plafonarea preturilor,i-ai lasat sa ridice si de 10 ori preturile....Ai facut clasa de jos si oamenii batrani de care oricum iti bateai joc non stop, sa roada la paine uscata si alte mizerii!
Si milioane de as avea,nu va mai dau ba nimic,pentru ca VOI m-ati facut rau!
..... mortii ma-tii Romania,nu te iert niciodata!

Nu imi cer scuze pentru limbaj,pentru ca mie mi-a ajuns!

Pana nu se vor taia pensiile speciale,pana ce biserica nu va fi impozitata,pana ce nu se va stopa defrisarea Romaniei,atat de paduri cat si de metale si tot ce avem de valaoare.. Nu mai misc un deget pentru tine Romanie!

Si DA,voi iesi in strada,dar numai daca vom iesi cu topoare si ce avem,nu la mancat seminte... sa ii mierlim pentru toata batjocora prin care ne-au trecut... Pe noi,pe parintii si bunicii nostri!

Sa fie inteles,cand am injurat Romania,am injurat tot ce inseamna clasa politica si oameni care ne-au adus aici,media si tot ce ne inconjoara!

Asta iti doresc eu tie,dulce Romanie! Amin!
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de eugen dragnea »

Cand o sa intelegeti ca imunizarea prin contaminare este mai aproape si mai sigura decat imunizarea prin vaccinare care este la vre-o 6 luni distanta (in scenariul optimist!!!) si care va avea foarte multe lipsuri pentru ca s-a mers pe repede inainte?!?
Eu as fi carantinat la domiciliu toate persoanele peste 50 de ani iar restul i-as fi trimis la munca...sa va vad de unde veti mai plati pensi peste 3 luni? sa vad de unde mai platiti ajutoare de handicap peste 3 luni? sa va vad de unde mai platiti alocatii peste 3 luni? sa vad de unde mai platiti salariile bugetarilor care acum joaca ping-pong cu Corona? ... bine ca cei de la Marasti,Marasesti si Oituz nu au fost contemporani cu voi...oare ce limba am fi vorbit acum?!?
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”