Pescuit pe pandemie

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de eugen dragnea »

Florin Pata scrie:
Joi Apr 02, 2020 2:05
Multa vrajeala...putina actiune ! Vreau poze cu ''barbati adevarati'' nu ''fatalai''...ca mine de exemplu... de pe balta !
Mateianu Vladut , Dan Mitranescu , Popescu 59 , Eugen Dragnea ...acesti "atleti" fara frica de Covid...toti ''fara interes'' , nu clone...nu atarnatori , unde sunteti la pescuit ???
Vrem multe poze multe din partide de pescuit multiple !!!
Fix inainte sa se interzica am venit de la pescuit...repet, respect legea si stau acasa deocamdata...asta nu inseamna ca trebuie sa fiu deacord cu asta...apropo, daca vreau pot sa merg oricand la pescuit in interes de serviciu :wink:
Florin Pata scrie:
Joi Apr 02, 2020 2:05
PS - Eu "Directoru' " am carat la roaba 10 tone de nisip in ultimele 3 zile ! La lopata si roaba , Eugen Dragnea , care crezi tu ca sunt vreun print inchipuit !!!
Stii ca este pandemie nu inundatie ?! :lol:
Acum pe bune "printisorule", daca nu erau inchise salile de sport mai erai la coada lopetii calare pe roaba sau te holbai la doua buci infipte-n colanti ?
Florin Pata scrie:
Joi Apr 02, 2020 2:05
Daca te bag la munca langa mine la pamant nu...pescuit lesini in 10 minute !!!
Se baga vreun "Archibald" cu mine sa sape cu un motocultor de 200 de kile , la munca GREA nu ala mancat cacat ???
Iar esti gomos si vrei sa ne arati cat de zmeu esti tu, cum te lafai tu pe mosie razand in nasul celui izolat in garsoniera...oare care este diferenta dintre tine si idolul tau Marian Oprisan in cazul asta??? Ne arati tu cum noi toti suntem jegul de sub unghii si tu esti miezul din basica...eeeee afla ca nu esti singurul care-si permite, mai sunt si alti directori care-si administreaza singuri si afacerea si cateva mii de metri patrati fara sa se laude pe forum si care chiar fac bataturi in palma de placere, nu ca-s vremuri de stat acasa...
Si ce dracu faci cu motocultorul ala de te vaiti asa? i-l cari in carca? sau te crezi zeu ca mergi la pas in spatele motocultorului? Ca sa nu mai zic ca tot din grandomanie ne spui ca ai motocultor de 200 kg, iar noi "pulimea" lucram pamantul cu un chinezism de 70 kg...ce conteaza ca prinde mai mult si mai mare...nu are 200 kg si nu e de firma :shock:
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de eugen dragnea »

Florin Pata scrie:
Joi Apr 02, 2020 22:38
...
Trait in centru la Braila 28 de ani , intre cutitari , sabieri si smecheri rai
...
Imi amintesc in cei 8 ani de armata
...
Lucian ''Suceveanule'' am facut multe filme de comando...NEFILMATE...in armata dar nu pot sa vorbesc despre asta !!!
...
Alti multi ani cand conduceam peste 500 de insi pe 3 tari , ca ...dupa am refuzat si posturi pe toata Europa !Program de obicei inte 9 si 4 jumate dimineata...
...
Simpatizant infocat PSD...cu propria afacere de succes la inceputul anilor 90 ... cu prosperitate in toate regimurile...hmmm...unde ziceai ca te-a prins lovitura de stat din '89 ?!
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Florin Pata »

Iti raspund maine , acum am stat de vorba cu un prieten , Jack Daniel's si pot vorbi urat ! Pace !

ilar
Mesaje: 220
Membru din: Vin Feb 08, 2019 21:12
Puncte: 0
Localitate: Oradea

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de ilar »

eugen dragnea scrie:
Joi Apr 02, 2020 22:13
ilar scrie:
Joi Apr 02, 2020 6:43
Ce te faci tu viteazul daca vecinul de stand este chiar unul dintre acestia care purtator fiind se pi.. sa pe reguli si pescuieste langa tine sau a fost pe stand inaintea ta si a infestat tot locul, dupa care tu iei virusul si il transmiti mai departe? Il duci acasa la famile la vecini la colegi de lucru la parinti, la bunici etc.
Cati dintre ei vor avea o evolutie nedorita a bolii pt placerea ta?
Aici recomand iar biologie clasele primare...nu este de mirare ca sunt huiduite cadrele medicale pe casa scarilor de cimpanzei cu buletin ...
[/quote]

Ca sa fiu putin mai clar mama are probleme acus cativa ani a avut cancer( operat extirpat, dar este sub tratament si azi, trece spre 70), iar baiatul de 11 ani are diaplazie pulmonara si multe altele, ambii copii nascuti prematuri: baiatul la 23 saptamani cu 490 gr iar fata la 25 saptamani 530 gr la nastere. Ambi nascuti tratati in Debrecen(Ungaria) in Romania nu mai aveam copii. In sase luni cat am stat cu Daniel in Debrecen nu am luat nici o boala intraspitaliceasca la Oradea in 2 saptamani am luat 2.
Am vazut si stiu diferentele dintre cele doua sisteme. Deci cat se poate ma feresc de cel de la noi. Personalul de la noi s-a schimbat mult(desi mai sunt asistente care nu stiu sa isi puna pe maini o pereche de manusi sterile), nota 10 pt o parte din personalul medical dar pt administratie si dotari sub orice critica, ca sa nu spun ca eu am cumparat la acel moment umidificator pt aparatul de ventilatie mecanica pt ca spitalul nu avea nici macar sonde sau apa speciala pt el. Jumatate din problemele lui Daniel se datoreaza sistemuluu medical de la noi.
Asa ca ...

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de DumiD »

serbanionut scrie:
Joi Apr 02, 2020 20:46
Am o intrebare cine poate sa imi explice urmatoarea situatie statistica citita in un articol pe fanatik
In italia au murit:
1 ianuarie – 31 martie 2017 au murit 193.912
1 ianuarie – 31 martie 2019 au murit 185.967
1 ianuarie – 31 martie 2020 au murit in jur de 170000
ti-o explic eu: ai citit pe fanatik. cine semna articolul, horia ivanovici?

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Dan Mitranescu »

Florin Pata scrie:
Joi Apr 02, 2020 2:05
Multa vrajeala...putina actiune ! Vreau poze cu ''barbati adevarati'' nu ''fatalai''...ca mine de exemplu... de pe balta !
Mateianu Vladut , Dan Mitranescu , Popescu 59 , Eugen Dragnea ...acesti "atleti" fara frica de Covid...toti ''fara interes'' , nu clone...nu atarnatori , unde sunteti la pescuit ???
Vrem multe poze multe din partide de pescuit multiple !!!
''Sa se bucure si sufletul pescarilor fatalai de ''gladiatorii'' pescuitului romanesc ! Sa deveniti ''idoli''...ca nu ati fost vreodata...acum e momentul ! Sa ne unim in cuget si-n simtiri cu "eroii" nostri ! "Pace si iubire"...Mitranescu ???
Vladut Mateianu daca masinile Senzor cara biocide gratis TOT RESPECTUL ! Daca iar ai prins un contract si primesti bani pentru asta pe criza...............................! Ce ar zice ''Sebi Barbuceanu" despre tine :lol: ???
PS - Eu "Directoru' " am carat la roaba 10 tone de nisip in ultimele 3 zile ! La lopata si roaba , Eugen Dragnea , care crezi tu ca sunt vreun print inchipuit !!! Daca te bag la munca langa mine la pamant nu...pescuit lesini in 10 minute !!!
Se baga vreun "Archibald" cu mine sa sape cu un motocultor de 200 de kile , la munca GREA nu ala mancat cacat ???
Florine, insinuezi lucruri pe care nu le-am facut. Nu am folosit cuvinte de acest fel la adresa celor care stau in casa.
Nu ma dezic de grupul in care m-ai bagat, dar din intamplare eu nu am folosit termenii respectivi. Si asta se datoreaza faptului ca sunt ceva mai versatil in cunoasterea oamenilor si nu vreau sa supar pe nimeni. Vladut a folosit termenul " "fatalau" considerand ca pe acest forum sunt numai barbati adevarati. In mod normal astia nu prea se supara ca li se atrage atentia ca pot sa fie fatalai.
Cum nici un om destept nu se supara cand i se atrage atentia argumentat ca poate sa fie prost intr-o actiune a sa.
Asa ca era doar un sfat barbatesc, dat intre barbati adevarati.
Putem sa fim inconstienti, neinformati, prosti, ..., si ni se poate atrage atentia, dar capitolul "fatalau'" se discuta separat.
Legat de poze, te servesc daca vrei neaparat. Un pescar adevarat, cand se duce sa pescuiasca la liber, nu face poze, pentru ca se da singur in primire pe unde a fost si ce a prins.
Cel putin asta am constatat eu la pescarii cu o vechime si care prind peste constant. Sper sa nu nasc discutii si pe tema asta. Totusi te servesc cu dovezi.
Iti trimit poze pe Whats App daca vrei.
Imi trimiti si tu poze cand cari cu roaba ? Ce marca este roaba ? :D

Nu am fost niciodata manglitor si nu am recomandat prietenilor pescari, barbati adevarati, altceva decat ce gandesc sau ce fac. Poate gresesc, dar nu fac niciun lucru nedemn pentru un barbat. Aici am considerat ca ne dam un sfat. Eu l-am dat mai voalat, ceilalti baieti l-au dat putin mai direct, dar hai sa apreciem diversificarea parerilor.

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Florin Pata »

eugen dragnea scrie:
Joi Apr 02, 2020 23:21
Florin Pata scrie:
Joi Apr 02, 2020 2:05
Multa vrajeala...putina actiune ! Vreau poze cu ''barbati adevarati'' nu ''fatalai''...ca mine de exemplu... de pe balta !
Mateianu Vladut , Dan Mitranescu , Popescu 59 , Eugen Dragnea ...acesti "atleti" fara frica de Covid...toti ''fara interes'' , nu clone...nu atarnatori , unde sunteti la pescuit ???
Vrem multe poze multe din partide de pescuit multiple !!!
Fix inainte sa se interzica am venit de la pescuit...repet, respect legea si stau acasa deocamdata...asta nu inseamna ca trebuie sa fiu deacord cu asta...apropo, daca vreau pot sa merg oricand la pescuit in interes de serviciu :wink:
Florin Pata scrie:
Joi Apr 02, 2020 2:05
PS - Eu "Directoru' " am carat la roaba 10 tone de nisip in ultimele 3 zile ! La lopata si roaba , Eugen Dragnea , care crezi tu ca sunt vreun print inchipuit !!!
Stii ca este pandemie nu inundatie ?! :lol:
Acum pe bune "printisorule", daca nu erau inchise salile de sport mai erai la coada lopetii calare pe roaba sau te holbai la doua buci infipte-n colanti ?
Florin Pata scrie:
Joi Apr 02, 2020 2:05
Daca te bag la munca langa mine la pamant nu...pescuit lesini in 10 minute !!!
Se baga vreun "Archibald" cu mine sa sape cu un motocultor de 200 de kile , la munca GREA nu ala mancat cacat ???
Iar esti gomos si vrei sa ne arati cat de zmeu esti tu, cum te lafai tu pe mosie razand in nasul celui izolat in garsoniera...oare care este diferenta dintre tine si idolul tau Marian Oprisan in cazul asta??? Ne arati tu cum noi toti suntem jegul de sub unghii si tu esti miezul din basica...eeeee afla ca nu esti singurul care-si permite, mai sunt si alti directori care-si administreaza singuri si afacerea si cateva mii de metri patrati fara sa se laude pe forum si care chiar fac bataturi in palma de placere, nu ca-s vremuri de stat acasa...
Si ce dracu faci cu motocultorul ala de te vaiti asa? i-l cari in carca? sau te crezi zeu ca mergi la pas in spatele motocultorului? Ca sa nu mai zic ca tot din grandomanie ne spui ca ai motocultor de 200 kg, iar noi "pulimea" lucram pamantul cu un chinezism de 70 kg...ce conteaza ca prinde mai mult si mai mare...nu are 200 kg si nu e de firma :shock:
Pana la urma am inteles ca te enerveaza mulinetele mele , acum si motocultorul :lol: ???
Sunt vinovat acum ca locuiesc la casa nu la bloc ? 40 de ani am trait numai la bloc !
Nu m-am laudat ani de zile pe forum cu NIMIC si DOAR i-am raspuns lui Dan cand mi-a spus ca am echipament de 2 lei !!!
Gata cu explicatiile , ti le-am repetat de 1000 de ori si mai taie naibii din alea cu ''bogatul si mosia'' ca sunt sute de mii de insi mult mai bogati decat mine , nu fac parte dintre bogati !

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Florin Pata »

eugen dragnea scrie:
Joi Apr 02, 2020 23:45
Florin Pata scrie:
Joi Apr 02, 2020 22:38
...
Trait in centru la Braila 28 de ani , intre cutitari , sabieri si smecheri rai
...
Imi amintesc in cei 8 ani de armata
...
Lucian ''Suceveanule'' am facut multe filme de comando...NEFILMATE...in armata dar nu pot sa vorbesc despre asta !!!
...
Alti multi ani cand conduceam peste 500 de insi pe 3 tari , ca ...dupa am refuzat si posturi pe toata Europa !Program de obicei inte 9 si 4 jumate dimineata...
...
Simpatizant infocat PSD...cu propria afacere de succes la inceputul anilor 90 ... cu prosperitate in toate regimurile...hmmm...unde ziceai ca te-a prins lovitura de stat din '89 ?!
Alea cu PSD nu le mai bag in seama , numai prostii . Eu functionez diferit fata de ceilalti , eu sunt impotriva celor care sunt la putere , indiferent cine sunt ei .
In '89 eram in stagiul militar cu arma in mana pe strazi in Baia-Mare !
Nu am avut firma NICIODATA nici de succes...nici de 2 lei !!!
Eu am raspuns cinstit la 1000 de intrebari , poate ne povestesti mai multe despre tine , de unde esti , ce studii ai , ce job ai si poate nu ne mai intepam pe aici !
Ultima oară modificat Vin Apr 03, 2020 13:34 de către Florin Pata, modificat 1 dată în total.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Dan Mitranescu »

Florin Pata scrie:
Joi Apr 02, 2020 23:13
Trait in centru la Braila 28 de ani , intre cutitari , sabieri si smecheri rai, credeti ca ma mai impresioneaza niste pu....frici ???
Pe limba unora de ''p'acilea " care tot incearca sa impresioneze/sperie cu limbaj de cartier ! Pot sa discut si cu Donald Trump sau cu ultimul ''bagabel'' pe limba lor !!!Am trait si in cartier , am facut si studii de comunicare diplomatica in facultate !!!
Am reprezentat firme la nivel mondial din Romania de x ori , cu primit apauze si etc. ! Ce naiba comparam ''parci'' ca sa-l citez pe Mitranescu cu ''nimeni pe lume care au un cont aici''?
WTF ???
Ce stii sa joci pe bani ? Alege 10 domenii, de la flotari si pana la poker. Ce vrei tu. Fixam suma minima pe fiecare domeniu in parte si dam drumul la treaba.
Poti sa pui si caratul cu roaba.
Pe Trump sa nu il aduci, ca nu joc cu el.
Ca sa ne sustinem afirmatiile, daca tot suntem asa bazati.

O curiozitate personala, pentru imbogatirea vocabularului, ce metode de dat cu cutitul cunosti de la baietii printre care ai trait ?

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Florin Pata »

Nu am jucat nimic niciodata pe bani , nici macar la pacanele si nici nu o voi face !
Nu am dat niciodata cu cutitul desi am o gramada de ''taioase''. Nu vreau puscarie !
Car cu roaba doar pentru mine...nu merg la concursuri !
Chiar daca e greu de crezut , eu nu concurez cu nimeni , doar cu mine insumi . Si nu vreau nici sa impresionez pe cineva , imi ajunge respectul propriu !
Daca tu crezi ca a fi bazat inseamna sa dai cu cutitul si sa joci poker pe bani inseamna ca avem conceptii total diferite despre a ''fi bazat'' !!!
Mesajul nu ti se adreseaza , am discutat la modul general , te-am citat doar ca inventatorul cuvantului !!!
Am raspuns strict doar in momentul in care am fost atacat cu ''scule de 2 lei'' , cu ''fatalai'' si cu imaginea pe care mi-o creaza Dragnea de ''printisor care nu pune mana pe nimic'' .
Atat !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”