Stam in casa ?

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

Florin Pata scrie:
Lun Apr 06, 2020 17:25
Dan Mitranescu scrie:
Lun Apr 06, 2020 17:03
Nu se leaga cu complotul Chinei. China pierde mii de miliarde in schema asta. Nu o facea pentru nimeni niciodata.

Ce probleme sau ce interes avea China ca sa cheltuiasca atat ? ( Bine, a ales perioada cu pagube minime, adica sarbatorile. :wink: )

Gaseste explicatie la asta si iti cred orice teorie.
Domnu' director , nu sunt doar doua tabere sunt minim 3 !
Prin excludere , asa cum iti place si tie :
- China sufera si pierde bani la greu
- E greu de crezut ca Trump si-a dat cu Covidul singur in cap , in an electoral de presedintie deci nu poate decat sa piarda
- Mai exista o tabara in care e si Bill Gates si Hillary , banuiesc ca o stii care este astia ar fi singurii in avantaj fata de celelalte 2 tabere .
Spor !!!
Toate tarile reprezinta o tabara. Toate au un tel comun. Intrebarea este cine reprezinta tabara adversa ?
China pierde banii lui Bill Gates in fiecare zi. Hai sa nu ii punem adversari atat de usor.

Aici nu mai este vorba de bani. Este vorba despre lupta pentru controlul planetei. Nu este intre Trump si Hillary, .... sau intre Mandolina si Veorica. :D Barem astia de la noi sunt cacati pe ei si unii si altii. :D

Pentru Trump cade manusa in alegeri o eventuala curatare a planetei de mafie. Pentru asta isi poate da cu covid in cap. :wink:

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

Lucian SV scrie:
Lun Apr 06, 2020 18:02
Florin Pata scrie:
Lun Apr 06, 2020 17:27
Lucian SV scrie:
Lun Apr 06, 2020 17:14
Nostradamus n-a zis nimic? :wink:
Ca sa iti dai seama ca esti prost , ai nevoie de un minim de inteligenta !!! E o zicala generala , nu un atac personal .
Nu e cazul tau !!!
Familia ta suferă degeaba. Îmi pare rău pentru ei dacă ai ajuns să cauți discuții de tot rahatul pe forum. Noi aici suntem destul de buni încasatori, însă încearcă să nu mai furi curent. Păstrează o notă suportabilă la limita umorului, nu te tura cu tot felul de teorii că o să rămâi singur și pe aici. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Este clar. Jucam pe perechi. :D Ala al meu nu stiu pe unde a disparut. :D

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Lucian SV »

Dănuț, nu am nici un chef să mă amestec. Discuțiile astea au un nivel prea „tehnic”. :roll: :roll: :roll:
Poate baba Vanga se bagă.

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Florin Pata »

Dan Mitranescu scrie:
Lun Apr 06, 2020 18:39
Toate tarile reprezinta o tabara. Toate au un tel comun. Intrebarea este cine reprezinta tabara adversa ?
China pierde banii lui Bill Gates in fiecare zi. Hai sa nu ii punem adversari atat de usor.

Aici nu mai este vorba de bani. Este vorba despre lupta pentru controlul planetei. Nu este intre Trump si Hillary, .... sau intre Mandolina si Veorica. :D Barem astia de la noi sunt cacati pe ei si unii si altii. :D

Pentru Trump cade manusa in alegeri o eventuala curatare a planetei de mafie. Pentru asta isi poate da cu covid in cap. :wink:

Pai Gates si Hillary sunt bagati in fata de sefii lor din umbra .
Raspunsul e acelasi cu ''toate tarile globului sunt puternic indatorate" ! Catre cine naiba daca TOATE sunt indatorate ???

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

Lucian SV scrie:
Lun Apr 06, 2020 18:55
Dănuț, nu am nici un chef să mă amestec. Discuțiile astea au un nivel prea „tehnic”. :roll: :roll: :roll:
Poate baba Vanga se bagă.
Parerile sunt bune. Discutam ca baietii, ca interese este clar ca nu are niciunul. Si asa ardem gazul prin casa. :D

Iubirea aia a mea apare numai cand ii iau pe stanga brand-ul favorit. In rest nu ma baga in seama. :D

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

Florin Pata scrie:
Lun Apr 06, 2020 19:08
Dan Mitranescu scrie:
Lun Apr 06, 2020 18:39
Toate tarile reprezinta o tabara. Toate au un tel comun. Intrebarea este cine reprezinta tabara adversa ?
China pierde banii lui Bill Gates in fiecare zi. Hai sa nu ii punem adversari atat de usor.

Aici nu mai este vorba de bani. Este vorba despre lupta pentru controlul planetei. Nu este intre Trump si Hillary, .... sau intre Mandolina si Veorica. :D Barem astia de la noi sunt cacati pe ei si unii si altii. :D

Pentru Trump cade manusa in alegeri o eventuala curatare a planetei de mafie. Pentru asta isi poate da cu covid in cap. :wink:

Pai Gates si Hillary sunt bagati in fata de sefii lor din umbra .
Raspunsul e acelasi cu ''toate tarile globului sunt puternic indatorate" ! Catre cine naiba daca TOATE sunt indatorate ???
Buna intrebare.

Asa am observat si eu ca toate tarile se vaita ca le scot multinationalele bani din interior. Pai daca toate se vaita, unde se duc banii ???

Asa ca exista organizatii nonguvernamentale, exact cum spunea Trump in plenul ONU, ... sau mafie internationala, cum ii spun eu. Mafie care nu are nimic stabil si este tot timpul in miscare, motiv pentru care nu ai cum sa o distrugi.
Poate numai daca blochezi totul. :wink:

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Florin Pata »

Nici macar ! Studiaza putin despre Federal Reserve , adica banca asa-zis nationala a SUA !
Atunci vei descoperi marea SURPRIZA...ca e BANCA PRIVATA si TIPARESTE DOLARI !!!
Acum ai si raspunsul de la cine se imprumuta toti !!!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

Florin Pata scrie:
Lun Apr 06, 2020 19:20
Nici macar ! Studiaza putin despre Federal Reserve , adica banca asa-zis nationala a SUA !
Atunci vei descoperi marea SURPRIZA...ca e BANCA PRIVATA si TIPARESTE DOLARI !!!
Acum ai si raspunsul de la cine se imprumuta toti !!!
Revin la China. Nu mai pot astia de orice banca din lume .
Revin la faptul ca toate tarile urmeaza fix aceeasi strategie. Impotriva cui lupta ? Impotriva unei banci ?

Inchizi granitele in Europa cand lupti cu o banca din America ?
Nu ii lasi sa mearga mai mult de 3 pe strada ca este o banca periculoasa ?

Nu se leaga niste treburi.

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Albert »

Dănuț, chiar nu iti dai seama cate bazaconii poti sa scrii și pe subiectul asta?
Ce sa-ti mai zic, vad ca te descurci singur-singurel.
Totusi, sa nu zici ca nu te bag in seama: vad ca insisti pe aia cu pneumonia anuala. Anul trecut, de exemplu, a ascuns mafia sisteme medicale depasite si sicriele din pationare. Noroc cu statisticile alea ca altfel nu se prindeau initiatii de figura. Anul asta ii distrug aia buni si de aia aflam acum adevarul. Mafia moare, se vede la tv. Noroc cu tine ca ai luminat poporul pe forumul asta. Promit ca atunci cand vei fi live pe luju, ca salvatorul planetei, te tratez cu un click...si pun si staniol pe șapca Shimano, mut si telefonul pe 2G(chiar asa, despre 5G nu bagati?)sa nu ma ajunga maaaafiaaaa.

#staysafe

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de pescarusull »

Mergeti frate la medic. Paranoia chiar se trateaza.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”