Stam in casa ?

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Lucian SV »

DumiD scrie:
Mie Apr 08, 2020 7:55
Vladut, tu esti patron de carciuma, de esti asa vehement? Nu ti-a interzis nimeni sa muncesti. Si nici angajatilor. Ce ne tot certi p-aici?
El ne vrea binele, să mergem la pescuit! 8)

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Stam in casa ?

Mesaj de eugen dragnea »

Hai ca "m-am culcat bou si m-am trezit vaca"... am mai "rumegat" una: Daca totul este aranjat la nivel global cu acordul liderilor mondiali pentru a resuscita planeta? Daca au venit cu studii clare ca in 5 ani (sa zicem !!!) ca urmare a poluarii masive apar anomali climatice extreme si ireversibile care ne cam duc pe copca si doar o reducere drastica ar putea stagna procesul? L-au eliberat pe "asta" care omoara doar batrani si suferinzi care oricum nu mai apucau urmatorii ani,iar pe copii nu-i afecteaza mai deloc, pe aia care produc ii ingreuneaza putin dar revin repede in "productie" ... destul de plauzibil zic eu ... deci uneori este bine ca populatia globului are multe "oi" ;)

Cert este ca poluarea s-a redus masiv in doar 30 zile de "pauza" a omenirii ... si chiar daca este doar o coincidenta bine ar fi sa vina cate o "pandemie" de genul asta macar la doi ani daca nu chiar anual...sau poate decretam o "stare de urgenta" mondiala in fiecare luna de martie pe viitor daca am vazut ca nu este chiar atat de greu...am mai avea si noi o sansa in felul asta...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Florin Pata »

Consider in continuare ca virusul exista si poate fi foarte periculos !

Dar incet , incet trec in tabara celor care considera ca autoritatile si presa isi bat joc de noi .

Celor care stau in strada si intra in contact cu alte sute de insi de genul politie , armata , jandarmerie ....nu prea li se intampla mare lucru . Si casierii din magazine si curierii si vamesii si etc. !

Desi pe astia mi-as dori sa-i loveasca mama si tata Covidului in continuare :

- aia care fura de rup pe ''stare de asediu''...bla...bla...militar...nu au nici o problema
- aia care acum rup cu taiatul padurilor ...nu au nici o problema
- aia care acum rup cu poluarea...de 2-3 zile de pe la 2 noaptea de nu poti respira...nu au nici o problema...autoritatile baga niste mizerii cu ''un foc izolat''...really

Se pare ca cei in pericol de Covid sunt doar oamenii corecti si cei care mai produc ceva in tara asta ! :oops: :oops: :oops:

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Florin Pata »

eugen dragnea scrie:
Mie Apr 08, 2020 9:33
Cert este ca poluarea s-a redus masiv in doar 30 zile de "pauza" a omenirii ...
Sigur nu esti din Bucuresti sau imprejurimi ! De cand cu starea de asediu , in fiecare noapte exista un miros urat iar aerul e plin de particule care se vad cel mai bine la lanterna , cu depasiri serioase ale normelor . Ceva de genul funinginei de la foc , luata de vant .
In ultimele 2-3 zile....plin de particule in aer si un miros absolut irespirabil , ceva de gen mirosul din fabricile de clei de oase pentru cei care stiu , de animale arse .
Chiar si in casa se simtea cu geamurile inchise !

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Lucian SV »

Florin Pata scrie:
Mie Apr 08, 2020 11:16
Chiar si in casa se simtea cu geamurile inchise !
Poate ai un mort în beci !
Vezi cauza https://www.hotnews.ro/stiri-administra ... stratu.htm

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Florin Pata »

Lucian SV scrie:
Mie Apr 08, 2020 11:22
Poate ai un mort în beci !
Vezi cauza https://www.hotnews.ro/stiri-administra ... stratu.htm
Nu stiu de ce nu iei si tu o carte de colorat , sa ai activitate ?

https://www.libertatea.ro/stiri/ministr ... te-2900487

https://stirileprotv.ro/stiri/actualita ... gunoi.html

Exista o retea de jegosi cu relatii la cel mai inalt nivel care importa deseuri din toata lumea , de multe ori foarte toxice si le ard noaptea in jurul Bucurestiului . Pe sanatatea tuturor astia fac milioane de euro .
Apare din cand in cand cate un control de la Garda de Mediu si ne spune ca totul e de la un cauciuc ars de ''Gigi'' si de un ''foculet'' de pe o tarla !!!
Ultima oară modificat Mie Apr 08, 2020 11:42 de către Florin Pata, modificat 1 dată în total.

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Lucian SV »

Florin Pata scrie:
Mie Apr 08, 2020 11:31
Nu stiu de ce nu iei si tu o carte de colorat , sa ai activitate ?
Ești obraznic, dacă vroiam să te atac îți spuneam să faci un duș sau că-i de la Ana mirosul. :wink:

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Florin Pata »

Tu esti un dragut si am speranta ca atunci cand termini gradinita si intri la clasa intai , vei face mistouri macar de nivel de scoala generala . Va fi un pas mare pentru tine :lol: si va deveni mai suportabil pentru noi !!!
PS - E de apreciat ca ai ajuns totusi , la balada ''Monastirea Argeșului'' !

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Stam in casa ?

Mesaj de eugen dragnea »

Florin Pata scrie:
Mie Apr 08, 2020 11:16
eugen dragnea scrie:
Mie Apr 08, 2020 9:33
Cert este ca poluarea s-a redus masiv in doar 30 zile de "pauza" a omenirii ...
Sigur nu esti din Bucuresti sau imprejurimi ! De cand cu starea de asediu , in fiecare noapte exista un miros urat iar aerul e plin de particule care se vad cel mai bine la lanterna , cu depasiri serioase ale normelor . Ceva de genul funinginei de la foc , luata de vant .
In ultimele 2-3 zile....plin de particule in aer si un miros absolut irespirabil , ceva de gen mirosul din fabricile de clei de oase pentru cei care stiu , de animale arse .
Chiar si in casa se simtea cu geamurile inchise !
Tot pe Ilfov sunt si eu si se simtea cam o data pe saptamana de obicei, doar noaptea si moderat...de cand cu SU e aproape in fiecare noapte si foarte intens ca deh...cine sa mai vina in control, iar fraierii pot sa reclame orice ca oricum bugetarii care ar trebui sa vegheze la sanatatea populatiei stau acasa cu salariile si sporurile la maxim...parca vad ca vor primi si ceva sporuri suplimentare cand revin la munca ca vezi Doamne au de recuperat...acum ardem cu drag si spor toate deseurile pe care ar fi trebuit sa le reciclam sau sa platim taxe de poluare pentru ele.

Eu ma refeream la nivel global ca a scazut drastic poluarea si presiunea asupra mediului inconjurator si oricum ea va avea efect si mult dupa terminatea pandemiei.
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Stam in casa ?

Mesaj de popescu59 »

Eugen , Florin ,Vladut si ceilalti, dupa intuiitile voastre cind credeti ca se vor ridica restrictiile de circulatie ?? Mai concret cind credeti ca vom putea merge fara probleme la pescuit ? Asta numai daca se poate discuta si serios pe aici . Hai sa incercam sa vedem cum stam .

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”