Stam in casa ?

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Lucian SV »

eugen dragnea scrie:
Vin Apr 10, 2020 22:40
PLM...eu sunt pe balta...l-am luat pe Unchiul Jack cu mine cu rol dezinfectant si am bifat pe langa 3 beri si un septar...pe "pisoi" nu-i mai numar...pai cu... eu stau ca prostul in casă ca sa fie bine si să nu fie rau si "maimutoiul" Velea da liber la braconaj...aaa si sa nu uit, imi rezerv dreptul sa platesc darile la stat pe viitor cum vrea picpalacu meu...
Ai postat după ce te-ai carmolit, treaz nu aveai curaj. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Dan Andrei
Pescar de competitie
Mesaje: 481
Membru din: Mie Apr 08, 2009 20:28
Puncte: 0
Localitate: Campina PH

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Andrei »

Stai sa vezi acum comentarii si hatereala .....ca nu ai fost supus si ai plecat fara motiv intemeiat si din cauza asta or sa mai se imbolnaveasca nu stiu cate persoane,ca nu ai pus virgula unde trebuie ca Jack nu este bun pt covid si ca iti trebuia clor etc etc :lol: :lol:
ps.fir intins!
“Când ești mort, nu știi că ești mort. E greu doar pentru ceilalți..... la fel și când ești prost.”

Philippe Geluck.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Stam in casa ?

Mesaj de eugen dragnea »

Lucian SV scrie:
Sâm Apr 11, 2020 8:00
Ai postat după ce te-ai carmolit, treaz nu aveai curaj. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Treaz nu eram deloc...nici acum nu sunt ca m-am pus sa-l dovedesc pe Unchiul Jack.
De curaj ce sa zic...este interpretabil...unii au curaj si nu ies de sub pat, dar pot sa spun ca nu am avut curaj sa ies din casa asa ca am pus deoparte 1000 lei pentru eventuala amenda 😉.
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Stam in casa ?

Mesaj de eugen dragnea »

Dan Andrei scrie:
Sâm Apr 11, 2020 8:02
Stai sa vezi acum comentarii si hatereala .....ca nu ai fost supus si ai plecat fara motiv intemeiat si din cauza asta or sa mai se imbolnaveasca nu stiu cate persoane,ca nu ai pus virgula unde trebuie ca Jack nu este bun pt covid si ca iti trebuia clor etc etc :lol: :lol:
ps.fir intins!
Multumesc...la mine este o problema medicală, am intrat in sevraj... si ma certam si cu nevasta deci este si o problema sociala, partida asta mi-a salvat casnicia...si pentru ca am prins si peste vin relaxat acasa si este posibil sa cresc si natalitatea la anu'...ca tot avem mortalitate X si scade indicele demografic de la pandemie 😉... daca mai analizez putin ma pot considera erou national 😋 🤣
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Stam in casa ?

Mesaj de DumiD »

Dan Andrei scrie:
Sâm Apr 11, 2020 8:02
Stai sa vezi acum comentarii si hatereala .....ca nu ai fost supus si ai plecat fara motiv intemeiat si din cauza asta or sa mai se imbolnaveasca nu stiu cate persoane,ca nu ai pus virgula unde trebuie ca Jack nu este bun pt covid si ca iti trebuia clor etc etc :lol: :lol:
ps.fir intins!
hatereala? ni se rupe bossule, si de pescuit, si de ce face dragnea. fiecare sa faca ce-l duce capul, nimic mai mult sau mai putin.

Avatar utilizator
stefanmuraru
pescar de competitie
Mesaje: 1054
Membru din: Lun Dec 28, 2009 9:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Stam in casa ?

Mesaj de stefanmuraru »

Am putine idei si acelea fixe! :)
Aceasta pare a fi o curatare, curatare de ce e mai rau, ce e mai nociv, ce e neproductiv(bolnavi sustinuti de stat, pensionari sustinuti de stat...).
Parca si Boris Johnson, premierul Marii Britanii era zmeu si a lasat totu' la liber, a ajuns la terapie intensiva. Norocul lui ca este premierul Marii Britanii si a primit rapid asistenta medicala.
Eu sau tu o sa primim asistenta medicala la fel ca el?
#staiacasa

Din punctul meu de vedere nu se pune problema daca o sa iau Covid-19 ci se pune problema cand!
Prefer cat mai tarziu, atunci cand spitalele nu vor mai fi aglomerate, prefer atunci cand medicii au fost deja infectati si nu au nici o problema sa vina sa ma consulte in salon, prefer atunci cand nu vor mai fi 100 de pacienti si un medic..ci 10 medici si un pacient.

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Stam in casa ?

Mesaj de popescu59 »

(Nu e chiar asa. Am vrut sa imi fac rexervare ptr 48 de ore (incepand de diseara) pe 2 balti. Ce crezi ? Niciuna nu mai avea locuri disponibile !)

Cind am citit ce a scris Vladut am crezut ca este o GLUMA si ce sa vezi am sunat la o balta la Bucuresti si am primit raspunsul primit de Vladut. Am crezut ca a vrut sa ma alunge asa in gluma . Si ce am facut m-am urcat in masina si am descins pe o balta foarte renumita de la noi , si ce sa vezi ? Toate da toate locurile de pescuit pline ochi , Masini de la AG , B, CT , PH, fratilor am ramas cu gura cascata . Stau si ma gindesc cum au trecut acestia de marile filtre creeate de acest guvern de carton , politie , jandarmi si mai nou armata . M-am gindit ca poate s-au teleportat ca altfel nu imi explic cum au ajuns pe balta ? Nu mai este pandemie ? Nu mai stam in casa ? Acesti 60-80 de cetateni ai romaniei sunt inconstienti sau nu iau in calcul recomandarile acestui guvern ? Oricum ar fi nu mai conteaza important este ca adevaratii pescari sunt pe balti LA DATORIE .

Avatar utilizator
grimi22
Mesaje: 7
Membru din: Mar Apr 07, 2020 19:09

Re: Stam in casa ?

Mesaj de grimi22 »

Poze nu se putea face? Că așa, doar vorbe ...

Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk


eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Stam in casa ?

Mesaj de eugen dragnea »

grimi22 scrie:
Dum Apr 12, 2020 9:43
Poze nu se putea face? Că așa, doar vorbe ...

Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk
Esti de la militie si ai nevoie de o promovare de la sefut ? :lol:
Crede si nu cerceta asa zice si biserica despre D-zeu asa zice si statul roman despre Corona...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
grimi22
Mesaje: 7
Membru din: Mar Apr 07, 2020 19:09

Re: Stam in casa ?

Mesaj de grimi22 »

Ești tipul cu natalitatea. Asemenea indivizi nu ar trebui să se reproducă

Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk


senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”