Stam in casa ?

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
pilbak levente
Mesaje: 676
Membru din: Mar Sep 21, 2010 20:37
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Stam in casa ?

Mesaj de pilbak levente »

Imagine
Fiecare merge pe riscul lui

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Stam in casa ?

Mesaj de popescu59 »

Cind s-a intocmit acest proces verbal DACA NU SEMNEZI orice instanta din tara romaneasca il anuleaza . 1- nu exista martor care a semnat acest proces verbal 2- Legea spune ca se poate merge la pescuit sportiv IN APROPIEREA DOMICILIULUI , ne mentioninduse aceste aspecte valabilitatea acestui proces verbal este NULA .Faceti plingere la tribunal angajati un avocat si veti vedea ca cu 200-300 lei se anuleaza acest proces verbal . Sa nu o mai spunem pe cea reeala in ajunul alegerilor ca vor fi anul asta ca vor fi anul viitor aceste amenzi din perioada aceasta se vor anula exact cum s-au anulat datoriile anumitor banci asa se vor anula si aceste amenzi . Vom trai si vom vedea .

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Stam in casa ?

Mesaj de eugen dragnea »

grimi22 scrie:
Dum Apr 12, 2020 10:37
Ești tipul cu natalitatea. Asemenea indivizi nu ar trebui să se reproducă

Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk
De ce esti prost?! era o gluma...sau chiar esti militian si este ceva natural pentru tine? ca altfel nu ai nici o scuza...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Stam in casa ?

Mesaj de eugen dragnea »

popescu59 scrie:
Dum Apr 12, 2020 11:07
Cind s-a intocmit acest proces verbal DACA NU SEMNEZI orice instanta din tara romaneasca il anuleaza . 1- nu exista martor care a semnat acest proces verbal 2- Legea spune ca se poate merge la pescuit sportiv IN APROPIEREA DOMICILIULUI , ne mentioninduse aceste aspecte valabilitatea acestui proces verbal este NULA .Faceti plingere la tribunal angajati un avocat si veti vedea ca cu 200-300 lei se anuleaza acest proces verbal . Sa nu o mai spunem pe cea reeala in ajunul alegerilor ca vor fi anul asta ca vor fi anul viitor aceste amenzi din perioada aceasta se vor anula exact cum s-au anulat datoriile anumitor banci asa se vor anula si aceste amenzi . Vom trai si vom vedea .
Gresit, PV-ul este valabil si fara semnatura si fara mentiuni...daca nu avea resedinta in proximitatea baltii sau un alt motiv justificat este legal sa primeasca amenda...sfatul meu pentru cei care si-o "fura" este sa nu plateasca amenda, dupa ce va trece nebunia vor fi anulate majoritatea in urma contestatiilor...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Stam in casa ?

Mesaj de popescu59 »

Trebuie sa fi nebun sa platesti o astfel de amenda care pleaca de la 2000 lei . Eugen are dreptate suta la suta nu are importanta motivul dar aceste amenzi vor fi anulate . Nu stim ce se va face cu cei carora li s-a intocmit dosar penal .

Avatar utilizator
grimi22
Mesaje: 7
Membru din: Mar Apr 07, 2020 19:09

Re: Stam in casa ?

Mesaj de grimi22 »

eugen dragnea scrie:
grimi22 scrie:
Dum Apr 12, 2020 10:37
Ești tipul cu natalitatea. Asemenea indivizi nu ar trebui să se reproducă

Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk
De ce esti prost?! era o gluma...sau chiar esti militian si este ceva natural pentru tine? ca altfel nu ai nici o scuza...
Vezi că nu te-am insultat deloc, dar la ce mizerii de postări ai, condiție mediocră

Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk


eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Stam in casa ?

Mesaj de eugen dragnea »

grimi22 scrie:
Dum Apr 12, 2020 10:37
Asemenea indivizi nu ar trebui să se reproducă

Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk
Pai si asta ce plm e ?!?
Deci ia vezi tu cum te controlezi ca nu am facut profesionala impreuna :wink:
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Stam in casa ?

Mesaj de eugen dragnea »

popescu59 scrie:
Dum Apr 12, 2020 11:38
Trebuie sa fi nebun sa platesti o astfel de amenda care pleaca de la 2000 lei . Eugen are dreptate suta la suta nu are importanta motivul dar aceste amenzi vor fi anulate . Nu stim ce se va face cu cei carora li s-a intocmit dosar penal .
Merge 1000 in 48 de ore ... adica fix cat taxa unui concurs modest sau taxa pe o balta mai "de lux"... sau 20 kg de bile pe care le poti "sparge" in 72 ore pe o balta foarte populata...deci se poate pescui linistit daca ai buget :wink:
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Andrei91
Mesaje: 515
Membru din: Mie Ian 06, 2016 18:31
Puncte: 0
Localitate: Cj

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Andrei91 »

Mergi cu momitoare si grund. Fara nadit, amenda o treci la bile , stai 72 de ore, iti comanzi si o
Cupa de pe net .

marius25
Mesaje: 97
Membru din: Mar Dec 18, 2018 14:24
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de marius25 »

eugen dragnea scrie:
Dum Apr 12, 2020 11:33
popescu59 scrie:
Dum Apr 12, 2020 11:07
Cind s-a intocmit acest proces verbal DACA NU SEMNEZI orice instanta din tara romaneasca il anuleaza . 1- nu exista martor care a semnat acest proces verbal 2- Legea spune ca se poate merge la pescuit sportiv IN APROPIEREA DOMICILIULUI , ne mentioninduse aceste aspecte valabilitatea acestui proces verbal este NULA .Faceti plingere la tribunal angajati un avocat si veti vedea ca cu 200-300 lei se anuleaza acest proces verbal . Sa nu o mai spunem pe cea reeala in ajunul alegerilor ca vor fi anul asta ca vor fi anul viitor aceste amenzi din perioada aceasta se vor anula exact cum s-au anulat datoriile anumitor banci asa se vor anula si aceste amenzi . Vom trai si vom vedea .
Gresit, PV-ul este valabil si fara semnatura si fara mentiuni...daca nu avea resedinta in proximitatea baltii sau un alt motiv justificat este legal sa primeasca amenda...sfatul meu pentru cei care si-o "fura" este sa nu plateasca amenda, dupa ce va trece nebunia vor fi anulate majoritatea in urma contestatiilor...
Starea de urgenţă NU suspendă executarea acestui tip de datorii
După cum prevede art. II din OUG nr. 34/2020, dacă amenzile nu sunt plătite la termen, statul va putea trece la executarea silită a acestora şi pe durata stării de urgenţă. Dacă procesul-verbal de sancţionare este înmânat pe loc persoanei amendate, termenul de 15 zile curge chiar din acea zi.Indiferent dacă amenda va fi contestată sau nu la instanţă, persoana amendată să achite în 15 zile de la primirea procesului-verbal (prin înmânarea sau, după caz, prin comunicarea procesului-verbal), jumătate din amenda aplicată. Dacă persoana va contesta amenda la instanţă şi va pierde procesul, nu va trebui să plătescă ulteriror vreun rest de amendă. Iar în cazul în care va câştiga procesul, i se va restitui suma pe care a achitat-o

Nu va jucati cu focul ! :)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”