Stam in casa ?

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Stam in casa ?

Mesaj de ionut72 »

Florin Pata scrie:
Sâm Apr 18, 2020 12:05
Vladut Mateianu scrie:
Sâm Apr 18, 2020 9:18
Dupa 2 saptamani, subiectul s-a cam "fumat".... Observ ca ceea ce sustineau acum 2 saptamani o mana de oameni, acum a ajuns sa fie pe buzele multora. Inafara de batrani (logic), persoane fumatoare cu afectiuni(logic) si fatalaii de care scriam la inceput(logic intr-un fel si astia, asa s-au nascut, speriati de viata reala) in rest lumea nu mai este speriata de virus in sine, ci doar de posibilele lui urmari. DPDV economic.
Vreau sa va propun acum un nou subiect, un subiect la care inca nu am o parere proprie. Si anume :

CINE A LANSAT ACEST VIRUS(CREAT DE OM) PE PIATA SI CE INTERES A AVUT ?

Sunt sigur ca exista raspuns la aceasta intrebare.
Raspunsuri exista , acum depinde daca avem capacitatea de a intelege . Uite aici cu nume , prenume , oficiali si evenimente oficiale , la cel mai inalt nivel public :

https://www.youtube.com/watch?v=ttrUiFY ... PcXQvTf3Cw

PS - E tradus in romana !
:D :D :D

O singură întrebare: ăia care au dezvoltat şi implementat tehnologia asta ucigaşă (săriţi, muică, radiaţiili!), ca să nu mai vorbim de cei care lucrează direct cu ea, cum se protejează? Gata, ştiu, ori au coifuri, ori vaccin anti-radiaţii.

P.S. Vlăduţ

N-a lansat nimeni chinavirusul, bre! Doar PCC (Partidul Comunist Chinezesc), indirect, prin încercarea ascunderii gunoiului sub preş, după ce acesta a scăpat, accidental, dintr-un laborator de cercetare.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Florin Pata »

ionut72 scrie:
Sâm Apr 18, 2020 13:27
:D :D :D

O singură întrebare: ăia care au dezvoltat şi implementat tehnologia asta ucigaşă (săriţi, muică, radiaţiili!), ca să nu mai vorbim de cei care lucrează direct cu ea, cum se protejează? Gata, ştiu, ori au coifuri, ori vaccin anti-radiaţii.

P.S. Vlăduţ

N-a lansat nimeni chinavirusul, bre! Doar PCC (Partidul Comunist Chinezesc), indirect, prin încercarea ascunderii gunoiului sub preş, după ce acesta a scăpat, accidental, dintr-un laborator de cercetare.
Pai raspunsul ar fi foarte simplu ! Cand esti multimilionar in euro/$ si locuiesti in palate construite pe terenuri de ''multe hectare'' , nu esti nebun sa-ti bagi singur celula 5G langa tine . Si nu indrepti singur satelitul pe tine .
Statele occidentale puternice , de ce au externalizat industriile nocive in alte parti ??? Vor industrie , vor profit DAR..."NASOLUL"" la altii !!!
E vorba doar de putina logica .
Daca nu ma crezi pe mine , vezi filmul ''The Circle'' cu Tom Hanks si Emma Watson....sfarsitul e epic .

https://www.youtube.com/watch?v=QUlr8Am4zQ0

Cei care voiau sa le bage tuturor camere de filmat si in ''fund''.... PENTRU EI NU VOIAU !!!

Si acum surpriza !!! Eu care sunt cunoscut ''antichinezisme'' in aceasta discutie tin cu China !!! Virusul a aparut la ei imediat dupa ce Huawei a incercat sa bage 5G in Europa . Si nu erau nebuni sa-si dea singuri cu virusul !!!

https://www.gandul.ro/diverse/institutu ... live_close

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Lucian SV »

E bine că la Bălăceana este semnal, mai aflăm una alta.... :D :D :D

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Florin Pata »

Lucian SV scrie:
Sâm Apr 18, 2020 14:51
E bine că la Bălăceana este semnal, mai aflăm una alta.... :D :D :D
Tu din ce trib izolat faci parte ??? Daca iti dau niste margele colorate , iti vezi de treaba ? Sau vrei ''apa de foc'' :lol: ???

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

DumiD scrie:
Sâm Apr 18, 2020 11:37
Nu m-am suparat pe tine Dane, m-am suparat pe chinezi, ca sunt niste mincinosi. Si pentru ca n-am nicio putere, singura mea reactie va fi sa le boicotez produsele, in masura in care pot. La fel am procedat cu gilette dupa reclama cu "toxic masculinity", am trecut pe bic. Acum trebuie sa ma uit unde sunt facute bic-urile alea😂
Pai cam totul este facut in China. Din cauza asta te intrebam. Poti sa boicotezi Huawei . In afara de astia, spre rusinea culturii pe care o am in acest domeniu, nu stiu ce alt brand chinezesc poti sa boicotezi. Daca vrei sa boicotezi produse, ... vezi ca pana si VW isi face 80% din piese in China.

Cu ce au fost mincinosi chinezii ? Eu nu vad sa ne minta mai mult ca europenii, sau sa ne faca un rau direct mai mare. Nici macar nu avem voie sa lucram cu ei raportat la principiile europene.

Eu ii apreciez pentru felul in care muncesc ( raport calitate /pret ) si pentru ca sunt foarte corecti. Ma refer la cei cu care lucrez si sunt aproape 10 fabrici carora le-am luat pulsul in chestia asta. Ma refer la lucruri cu care in alte parti erai intepat in jumatate dintre cazuri. Poate am avut eu noroc.
Nu stiu de ce ti-ai facut parerea asta despre China.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

Lucian SV scrie:
Sâm Apr 18, 2020 12:07
DumiD scrie:
Sâm Apr 18, 2020 11:37
Nu m-am suparat pe tine Dane, m-am suparat pe chinezi, ca sunt niste mincinosi. Si pentru ca n-am nicio putere, singura mea reactie va fi sa le boicotez produsele, in masura in care pot. La fel am procedat cu gilette dupa reclama cu "toxic masculinity", am trecut pe bic. Acum trebuie sa ma uit unde sunt facute bic-urile alea😂
Eu am și un termen, 5 ani pauză China. După mai vedem.
Si tu te-ai suparat pe ei? :D Ce aveti fratilor. Cum sa te superi pe o tara ? :D

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

Lucian SV scrie:
Sâm Apr 18, 2020 14:51
E bine că la Bălăceana este semnal, mai aflăm una alta.... :D :D :D
:lol: Am ras cu lacrimi.
Unul cu cipuri bagate cu siringa, eu cu mafia, altii se supara pe China, :D ... Hai ca este frumos si in casa ! :D

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Florin Pata »

Dan Mitranescu scrie:
Sâm Apr 18, 2020 16:09
Unul cu cipuri bagate cu siringa
Se vede ca nu ai avut caine inregistrat niciodata ! Operatiunea in sine e mai usoara decat o injectie !!!

https://www.youtube.com/watch?v=Dxb5c_jiidE

Daca mai e si obligatoriu..... :oops: !!!

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Lucian SV »

Am eu o cățea cu cip. Are ditamai boalfa acum în locul implantului. Cred că este o reacție de respingere, probabil grăsimea se acumulează în jurul obiectului străin.

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Florin Pata »

Lucian SV scrie:
Sâm Apr 18, 2020 16:26
Am eu o cățea cu cip. Are ditamai boalfa acum în locul implantului. Cred că este o reacție de respingere, probabil grăsimea se acumulează în jurul obiectului străin.
Iti raspund doar pentru ca imi e mila de catel !!!
Citez "Microcipul este non-alergen, nu provoacă reacții de respingere din partea corpului. ''

http://www.vetcenter.ro/2020/01/microci ... si-pisici/

''probabil grăsimea se acumulează în jurul obiectului străin'' e din ...noaptea mintii !!!
Acolo e vorba de o infectie datorita faptului ca cipul sau seringa nu au fost sterilizate corespunzator .
Mergi la medic daca tii la catel !!! Cat mai repede !!!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”