Stam in casa ?

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de pescarusull »

In luna mai oms intentiona sa faca o simulare de pandemie.
Poate asta e de fapt, o simulare la scara planetara, si urmeaza sa primim rezultatul in mai.
Nu stii ce sa mai crezi.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Lucian SV »

Asociatia Pamantul Plat: „Distanta de 2 m ii va impinge pe unii oameni peste margine!”
Atunci am luat o gura de rom si l-am sunat pe reprezentantu Asociatiei Pamantului Plat – sau cum s-o chema – in Romania.
El, Viorel Cutbatu, mi-a declarat urmatoarea platitudine:
„Da, temerea pe plan international a noastra este intemeiata, avand in vedere ca Pamantul are, cat are? 10 000 de km., estimam noi. Daca oamenii decid sa stea in sir indian? Intra 500 pe un kilometru si 5 000 000 in total. Iar ultimii o suta de mii de oameni se caca pe ei de frig pentru ca ajung sa stea in ghetari. S-a gandit cineva la asta? Sigur ca nu s-a gandit, sau ei stiu, guvernele lumii, dar ne ascund pentru ca asta vor, de fapt! Sa ramanem 5 milioane, iar restul sa cada de pe Pamant. Asta se urmareste si s-a urmarit mereu cu acest virus, care e facut de antenele 5G. Manipulari peste tot! Daca ma aude cineva: oameni buni, nu stati la 2 m. distanta! Asa va extermina astia pe toti!” a spus el, apoi si-a pus o apa plata cu o felie de lamaie, si a incheiat:
„Lamaile cresc in felii! Copacii fac felii! Ei se chinuiesc sa le lipească intre ele, guvernele, ca sa dea impresia ca sunt aproape rotunde. Nu ati observat ca unii, pe la baruri, mai uita si vin le dau felii? Pentru ca asa cresc, de fapt, in natura.”
sursa :Cronici pe Bune

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

pescarusull scrie:
Sâm Apr 18, 2020 22:09
In luna mai oms intentiona sa faca o simulare de pandemie.
Poate asta e de fapt, o simulare la scara planetara, si urmeaza sa primim rezultatul in mai.
Nu stii ce sa mai crezi.
Si asta poate sa fie.
Ce nu se potriveste este cheltuiala prea mare, faptul ca le pasa de sanatatea nostra si cooperarea generala. Trebuia sa rasufle cineva.
Ramane totusi si asta o posibilitate mai mare ca virusul asta "ucigas" care a omarat 4000 dintr-un miliard si ceva de oameni in China, ... dupa ce nu mai faceau fata in spitale , construiau platforme spitaliere si se tavaleau pe la stiri.

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Stam in casa ?

Mesaj de DumiD »

e foarte misto sa citesc mesajele astea antitehnologie, scrise de pe telefoanele cu internet ale unora care cand pleaca de acasa si isi uita telefonul au atacuri de panica. nu e cazul tau Florine, binenteles, generalizez. uite aici intrebare pentru forum: cine are atac de panica cand realizeaza ca nu are telefonul la el? Sau ca mai are 5% baterie si nicio sansa sa-l incarce toata ziua. nu vorbim de stat pe balta ci in viata de zi cu zi.

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Florin Pata »

Dan Mitranescu scrie:
Sâm Apr 18, 2020 21:59
Da-l in pana mea de 5G , ca nu ne omoara.
Pai atunci despre ce mai discutam...inchidem topicul :lol: !!!
De stat acasa stam , cine a dat cu Covidul...nu cred ca vom afla vreodata...doar banuieli fara dovezi , la pescuit merge cine vrea pe barba lui :lol: !

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Florin Pata »

DumiD scrie:
Sâm Apr 18, 2020 22:56
e foarte misto sa citesc mesajele astea antitehnologie, scrise de pe telefoanele cu internet ale unora care cand pleaca de acasa si isi uita telefonul au atacuri de panica. nu e cazul tau Florine, binenteles, generalizez. uite aici intrebare pentru forum: cine are atac de panica cand realizeaza ca nu are telefonul la el? Sau ca mai are 5% baterie si nicio sansa sa-l incarce toata ziua. nu vorbim de stat pe balta ci in viata de zi cu zi.
Dumi , e bine cand ne folosim noi de tehnologie si NU invers ! Vreau tehnologie...folosesc , NU vreau inchid telefoanele si laptopurile si imi traiesc viata cum vreau .
De exemplu la pescuit , doar raspund la cine ma suna...si aia doar selectiv , in rest telefoanele stau aruncate prin vreo geanta .
E rau ca nu vreau sa fiu ascultat , localizat si vizionat de unii , impotriva vointei mele cand nu vreau sa folosesc tehnologia ???
Hai sa nu cadem in extreme , atacuri de panica au poate tinerii care isi traiesc viata pe telefoane .

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Stam in casa ?

Mesaj de eugen dragnea »

DumiD scrie:
Sâm Apr 18, 2020 9:58
In alta ordine de idei eu renunt la a mai cumpara produse "made in china"....Made in china pentru mine nu mai exsista!
Pai renunta si la produsele "Made in US" ca americanii au exterminat initial civilizatia amerindiana si in urmatoarea suta de ani au mai ingenunchiat vreo cateva popoare...renunta si la "Made in Germany" ca au omorat o gramada de oameni in cele doua WW...Renunta si la "Made in Italy" ca romanii au cucerit toata Europa...renunta si la "Made in Spain" ca au macelarit conchistadorii poplatia maiasa...sau suntem selectivi in functie de "tonalitate"?

In alta ordine de idei eu cred ca fie nu stiau chinezii ca le pleaca "uraciosul", fie "au tras paiul scurt" :wink:
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

ilar
Mesaje: 220
Membru din: Vin Feb 08, 2019 21:12
Puncte: 0
Localitate: Oradea

Re: Stam in casa ?

Mesaj de ilar »

HRISTOS A INVIAT

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Stam in casa ?

Mesaj de DumiD »

Suntem selectivi cu perioada de timp Eugen. Nu sunt responsabili copiii, nepotii si stranepotii de pacatele tatilor. In schimb mincinosii astia de chinezi sunt 100% responsabili de pandemie. Hai 95%, ca un 5% are si WHO ca au musamalizat si au mers mana-n mana cu chinezii

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Lucian SV »

Adevărat a înviat!
eugen dragnea scrie:
Sâm Apr 18, 2020 23:29
Pai renunta si la produsele "Made in US" .......
Alea s-au prescris :wink:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”