Stam in casa ?

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Florin Pata »

Si taberele sunt relativ simple , Rockefellerii&shit cu toate organizatiile denumite pompos ''MONDIALE'' care sunt in proprietatea lor si cu sclavii lor Bill&Soros&globalisti si cu sclavii lor din toate guvernele/serviciile secrete impuse peste tot in lume , Trump care e impotriva lor dar care vrea sa detina probabil aceeasi putere , alte organizatii secrete mai mici precum si o alta tabara care e la limita supravietuirii....patriotii si cei care vor libertate din toate tarile !!!
PS - Badea stie bine ca din cauza legii aleia din ordonantele militare cu fake-news'u poate sa se trezeasca instant cu emisiunea sau chiar televiziunea inchisa , de asta canta toti la unison ''ce se ordona'' . In plus mai primesc si bani pentru asta , nu se simt bine financiar nici ei , companiile farma le-au dat cu flit la reclame , au dat si oameni afara , le-au redus si salariile !!!

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Stam in casa ?

Mesaj de DumiD »

M-ai inteles gresit Eugen. Nu zic ca nu se schimba clima, zic ca asa a fost intotdeauna, e un sistem dinamic imposibil de prezis. Minciuna e ca se pune pe seama emisiilor de carbon, unde omul are un rol infim, gen 3-5% din totalul carbonului emis in atmosfera anual. Rolul cel mai mare al incalzirii globale o au vaporii de apa, nu co2.
"Climate change" e singura conspiratie legitima pe care o vad. "O sa murim toti daca nu ne dati puterea si ne lasati sa va controlam viata" urla disperati pe toate canalele de media globalistii. Asta e schema.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Stam in casa ?

Mesaj de eugen dragnea »

Dan Mitranescu scrie:
Mie Apr 22, 2020 2:13
Femeia le spune bine. Mai le si amesteca putin, dar este destul de istetuca.
Iese in decor bine de tot pe anumite portiuni , dar uneori le leaga interesant, problema este ca iese "ciorba" si pierde din credibilitate...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Stam in casa ?

Mesaj de eugen dragnea »

DumiD scrie:
Mie Apr 22, 2020 8:19
...e un sistem dinamic imposibil de prezis.
Hmmm, s-au mai schimbat lucrurile intre timp (tehnologie,numarul sondelor,algoritmi)... pana acum cativa ani prognozele meteo aproape exacte se faceau pe maxim 3 zile, acum se cam potrivesc chiar si la nivel de zeci de zile.
DumiD scrie:
Mie Apr 22, 2020 8:19
Minciuna e ca se pune pe seama emisiilor de carbon, unde omul are un rol infim, gen 3-5% din totalul carbonului emis in atmosfera anual. Rolul cel mai mare al incalzirii globale o au vaporii de apa, nu co2.
Dezvolta te rog...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Stam in casa ?

Mesaj de eugen dragnea »

DumiD scrie:
Mie Apr 22, 2020 8:19
Minciuna e ca se pune pe seama emisiilor de carbon, unde omul are un rol infim, gen 3-5% din totalul carbonului emis in atmosfera anual.
5% produce doar transportul aerian si cel naval...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

eugen dragnea scrie:
Mie Apr 22, 2020 9:00
Dan Mitranescu scrie:
Mie Apr 22, 2020 2:13
Femeia le spune bine. Mai le si amesteca putin, dar este destul de istetuca.
Iese in decor bine de tot pe anumite portiuni , dar uneori le leaga interesant, problema este ca iese "ciorba" si pierde din credibilitate...
Am vazut si eu asta. Cand mi-a spus ca ne pun astia sa stam la doi metri distanta unul de altul este ca sa nu interfereze cip-urile. :lol: Presupunem chiar ca este adevarat adevarat, dar de unde stia ea. Totusi, multe le leaga frumos si este de apreciat riscul. :wink: Asa ca eu ii dau ceva credibilitate, mai ales ca nu este departe de multe pe care le gandim si noi.

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Lucian SV »

Dan Mitranescu scrie:
Mie Apr 22, 2020 13:18
Asa ca eu ii dau ceva credibilitate, mai ales ca nu este departe de multe pe care le gandim si noi.
O să veniți pe baltă cu certificat de la psihiatrie, altfel o să pescuiți în chiuvetă. :lol: :lol: :lol:

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

Florin Pata scrie:
Mie Apr 22, 2020 3:41
Si taberele sunt relativ simple , Rockefellerii&shit cu toate organizatiile denumite pompos ''MONDIALE'' care sunt in proprietatea lor si cu sclavii lor Bill&Soros&globalisti si cu sclavii lor din toate guvernele/serviciile secrete impuse peste tot in lume , Trump care e impotriva lor dar care vrea sa detina probabil aceeasi putere , alte organizatii secrete mai mici precum si o alta tabara care e la limita supravietuirii....patriotii si cei care vor libertate din toate tarile !!!
PS - Badea stie bine ca din cauza legii aleia din ordonantele militare cu fake-news'u poate sa se trezeasca instant cu emisiunea sau chiar televiziunea inchisa , de asta canta toti la unison ''ce se ordona'' . In plus mai primesc si bani pentru asta , nu se simt bine financiar nici ei , companiile farma le-au dat cu flit la reclame , au dat si oameni afara , le-au redus si salariile !!!
Pana aici ma zic ca le intuiam si eu. Astia care o ard cu copilasii eu ii numesc generalit "mafia care controla planeta mai presus de guvernele lumii". Rezulta si tabara cealalta, respectiv guvernele lumii.
Este clar, razboiul este grav. Incet, incet, poate incepi sa crezi ca nu este vorba numai de implementarea 5G. Este mult mai mult la asa tabere.

Mergem mai departe. OMS este clar ca ii sustine pe astia care o ard satanic si cu copilasii.
Pentru asta le-a taiat si Trump banii.
Acum, daca OMS este in tabara asta si ei teoretic controleaza raspandirea virusului, virusul de partea cui este.

Guvernele conlucreaza pe aceeasi schema sub ideea acestei pandemii. OMS gestioneaza desfasurarea lucrurilor.
Intrebarea mea este ce tabara a dat cu "virusul" ca sa beneficieze de el?
Din ce se vede guvernele au o strategie pe tema lui, dar de partea cealalta OMS, .... vaccinuri, Bill, ... sunt si ei posibili beneficiari.
Cine "a dat" cu corona ? Sau este numei terenul de lupta ?

Cu televiziunile este clar ca stau drepti. Badea m-a facut idiot ca nu cred ca este un virus atat de grav, dupa care imediat a spus treaba aia, adica sa inteleg conjunctura, nu neaparat ce spune. :wink:

De exemplu, astia de la a3 erau de partea lui Trump . Acum sunt obligati sa asculte de OMS. De obligat poate sa ii oblige numai autoritatile. Pai autoritatile sunt de partea OMS, nu de partea guvernelor tarilor ?
Sau fac o psihologie inversa pentru a putea intra in tabara iubitorilor de copilasi.
Nu mai inteleg nimic la capitolul asta.
Ultima oară modificat Mie Apr 22, 2020 13:40 de către Dan Mitranescu, modificat 1 dată în total.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

Lucian SV scrie:
Mie Apr 22, 2020 13:31
Dan Mitranescu scrie:
Mie Apr 22, 2020 13:18
Asa ca eu ii dau ceva credibilitate, mai ales ca nu este departe de multe pe care le gandim si noi.
O să veniți pe baltă cu certificat de la psihiatrie, altfel o să pescuiți în chiuvetă. :lol: :lol: :lol:
Cand mi-o plati si mie Trump o baterie de Aero cum are Florin, sa vezi tu cum mai razi. :D :D :D

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Florin Pata »

Dan Mitranescu scrie:
Mie Apr 22, 2020 13:18
Am vazut si eu asta. Cand mi-a spus ca ne pun astia sa stam la doi metri distanta unul de altul este ca sa nu interfereze cip-urile. :lol: Presupunem chiar ca este adevarat adevarat, dar de unde stia ea.
O zic mai multi , nu a inventat ea nimic !

https://www.youtube.com/watch?v=EALuXH_ ... njIjFEV1A8

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”