LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Încuiat
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Mesaj de Dan Mitranescu »

Florin Pata scrie:
Sâm Iun 13, 2020 23:05
Si daca vrea cineva sa stie cam cum se castiga anumite concursuri in Romania , va rog sa ma provocati ! Alea pe care le castiga ''unii'' cica performanti ! Am tacut prea mult ! Cu locuri aranjate , cu pesti adusi din alte parti in timpul concursului , cu dat cu sonarul cu saptamani inainte , cu invatat pestele la o anumita nada , cu multe altele ! Nu am dovezi doar presupun :wink: (bineinteles de la cei care nu vor sa vorbeasca) dar fac si eu un mare PAMFLET :wink: ...cum fac altii !!!
Din acest motiv nu vreau sa particip la nici un concurs !!! Si din altele !!!
PS - Nu sariti pe mine cei care fac concursuri fara miza puternica ! Nu la voi ma refer !!
Cand vedeai luminite pe cer si te ataca Bilica cu cipuri 5G in cap, erai mai simpatic.

Acum ataci concursurile din Romania si pe cei care isi dau toata energia pe acolo. Daca incerci sa participi la unul te ia cu lesin pana la primul cantar.
Nu ai participat si nu ai sa participi in concurs cu niciun barbat, darmite in unul de cateva zile. Sezi bland, ca te ia ameteala.
Ai pus si tu mana pe o roaba acum o luna si mare spectacol ce faceai din asta.

Intelege, cu baietii este greu. Pe femei le-ai prostit sa le ungi, dar la baieti daca o incerci cu vaselina exista posibilitatea sa te doara.
Smardoiule de Braila, ce esti tu smardoi. :D

Stii cum te-ai spart ca esti Albert ? Esti singurul din lumea pescuitului care pleaca in costum de acasa pentru a face cumparaturi de articole de pescuit. Vazut inclusiv de mine si verificat in discutiile cu tine. :wink: :wink: Nu mai exista altcineva sa sufere de atatea fumuri "domnul Florin".
Pentru ca ma respect inclusiv cu baietii care lucreaza la concurenta, m-a instiintat unul dintre ei ca "unul care se crede mare scula pe bascula si vine imbracat tot timpul in costum in magazin" se lauda ca "ce ii face el lui Mitranescu pe Crapmania si ca el este Albert." Esti si mandru de treaba asta. :lol:
Cum i-am spus si personajului Albert, baietii adevarati se respecta tot timpul, mai ales in sectorul 5 :wink: , dar tu nu aveai de unde sa stii asta. :wink:
Adaugand toate celelalte asemanari psihologice/ psihopatice dintre tine si Albert, aceasta ultima informatie m-a lamurit.
Ce impaciuitor erai cand l-am amenintat pe Albert ca-i fac plangere penala ca sa il gasesc. :lol: Nici pe inteligenta nu excelezi prea tare. "Cariera" si "bani" ai facut pentru ca nu multa lume poate sa minta femeile sa se spoiasca indiferent de riscuri si chiar sa-si distruga viata unele dintre ele prin exeme si arsuri ale pielii, asa cum tot au aparut pe tv in ultima vreme. Tu ai putut.

Iti spun cu cea mai mare sinceritate ca am incercat sa ma cunosti mai bine si astfel sa intelegi ca nu este ok sa te porti cu mine cum o faceai prin personajul Albert. Nu am cu cine.

Nu mai scrie nimic, ca nu-ti mai raspund. Te instiintez eu daca aflu ca ai fost platit sa faci toata tarasenia cu Albert.
Banii pe picheti si senzori ii ai in cont cand ajunge coletul.
Pa.

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Mesaj de pescarusull »

Florin Pata scrie:
Sâm Iun 13, 2020 22:07
pescarusull scrie:
Sâm Iun 13, 2020 20:56
Am fost 48 de ore la pescuit si am prins un crap de 14 kg. Plus trei ciortani. Si unul de 5,2 kg. Si un ten de 6,6.
Pt mn a fost super partida. Nu am nevoie de 1 tona de peste. Eu personal nu pt asta vin pe balta.
Daca ar trage pestele in asa fel ... ar deveni obositor.
Deveniti maxim de nesuferiti cand incercati sa dovediti care o are mai mare.
Chiar penibili.
Mai bine va rezumati la lansete.
P.S. Nu te-ai imbatat niciodata Dane ? Nu stii ce ai pierdut :lol:
Desi in general nu imi plac postarile tale , aici ai punctat maxim ! Banuiesc ca i-ai prins SINGUR...fara o echipa in spate , sa iti asumi tot meritul echipei !!! Sau si tot ce au prins ceilalti membri din echipa ai trecut la tine ??? Vad ca la altii se intampla :D !!!
Felicitari pentru capturi !!!
De obicei merg singur la pescuit. Ocazional cu cate un prieten, fiecare cu locul lui de pescuit iar de impartit impartim doar berea.
La mine nu poate fi vorba de echipa din moment ce nu am participat niciodata la un concurs.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Mesaj de Florin Pata »

Cred ca acum toata lumea s-a lamurit cine , ce , cum si cat il duce mintea pe fiecare !

Rog firmele pe care le recomand pe forum si inafara lui , adica Century , Fox , Nash , Shimano , Korda , bilele Senzor si Dudi Baits , Coleman , Led Lenser , baltile Sarulesti...Tancabesti...Peris...Moara Vlasiei...mai nou Dometic , Bosch , Fiskars , Makita ,
SA IMI TRIMITA BANII...daca tot am devenit influencer !!!
Solicit public acestor firme sa spuna aici daca am luat VREUN LEU...sau orice alt AVANTAJ MATERIAL de la ele !!!

Rog firmele Big Fish , Total Fishing si Claumar Pescar , adica singurele magazine pe care le-am frecventat in ultimii 10 ani si asta de maxim 20 de ori , pentru ca 99% din comenzi le fac on-line , sa spuna daca m-au vazut VREODATA imbracat la costum in magazine ! Si daca VREODATA am pronuntat numele Dan Mitranescu !!! Si daca m-am comportat arogant ca...citez ''o scula pe bascula'' !

Rog administratorii acestui forum sa verifice dupa IP si alte metode specifice daca VREODATA am postat cu vreun alt cont sau vreun cont fals ! In special sub numele de Albert !

Dupa ce firmele respective precum si administratorii forumului vor clarifica situatia ori eu ori Dan Mitranescu va trebui sa-si ceara scuze in public !!! Se pare ca unul dintre noi doi e mizerabil , iar dovezile clare precum si timpul vor dovedi care este acela !!!

Referitor la concursuri , am specificat CLAR ....ca ANUMITE concursuri i-au facut in mod nejustificat ''celebri'' pe unii . In trecut , din auzite s-a intamplat destul de des !!!

Restul OPINIILOR STRICT PERSONALE ale lui Dan Mitranescu , nu ma intereseaza ! Sunt selectiv cu persoanele a caror parere ma intereseaza !!!

PS - Astept cu nerabdare momentul scuzelor , dupa ce se va lamuri clar situatia !!!

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Mesaj de Florin Pata »

Ca sa rezumez niste idei pentru cei care nu au stat sa citeasca mult pe forum :

Conform lui Dan Mitranescu(rezumat) :

- Daca nu mergi la concursuri esti pescar 0 si nu ai voie sa comentezi nimic pe un forum care nu e al lui din cate stiu eu si nu e DOAR un forum al pescarilor care merg la concursuri
- Daca nu decide el ca sunteti pescari….sunteti 0 in pescuit
- Daca ‘’se joaca el cu mintea voastra’’…el cica asta face si nu ii convine rezultatul…deveniti paria si in viata si in cariera si per total , doar el decide
- Daca nu dai cu lansete tari si dai cu ‘’folostine’’ esti prost
- Nu are nimeni voie sa spuna ca are placere in dril
- Daca cumparati lucruri mai scumpe sunteti prosti
- Daca cumparati produse de firma sunteti pacaliti de manglitori adica fraieri care ''pun botu la mangleala''
- Cumpararea produselor cu pret peste medie…nu este justificata , el decide ce se justifica si ce nu pe banii vostri
- Nu ascultati de cei care ii critica produsele , e vorba de un complot la nivel mondial , incepand cu influenceri , oameni platiti sa il denigreze , rauvoitori si terminand cu marile multinationale din pescuit a caror activitate principala e …cum sa se fereasca de Dan Mitranescu
- Nu aveti voie sa va imbracati serios cand iesiti din casa , neaparat cat mai modest…chiar saracacios
- Cand mergeti in magazinele de pescuit ,sau pe strada trebuie sa va imbracati obligatoriu in maxim firma Tex , orice altceva mai scump…deranjati , preferabil niste izmene , un maieu si niste papuci de casa desigur…cat mai ieftini , de fite e un ''treling'' nou TEX
- Nu aveti voie sa pescuiti singuri sau doar cu familia , atunci nu contati in pescuit…traiti intr-o bula personala , el decide...asta fiind ceva de injosire maxima
- Daca nu decide el ca ati reusit in viata…e clar…nu ati reusit
- Nimeni nu are voie sa declare ca e barbat si nu se teme de amenintari , doar el care e cel mai mare smecher in viata…restul panarame care doar se lauda nejustificat
- Nu e voie sa iti spuna cineva d-l Florin , d-l Vladut , d-l George , d-l Alin , d-l Bogdan… Vasile … Ion … Cristian … Andrei … Alexandru…etc. , ca inseamna aroganta , probabil un ‘’ba boule’’ e mult mai respectabil
- Baietii ‘’adevarati’’ din Univers se afla doar in Sectorul 5 restul numai ‘’panarame’’
- E o ineptie sa iti placa ceva fara sa decida el
- El decide ce scule TREBUIE sa iti iei altfel sunt panarame iar tu fraierit…manglit si prostit
- Nu ai voie sa spui despre nici o scula/masina/haina/etc. ca e placuta
- Pescuitul de aproape nu e bun…doar cel de la distanta…daca se poate extrema
- Placerea in dril o auzi numai la manglitori
- Inafara de el insusi restul sunt manglitori
- Pescarii nu au gusturi , sunt implementate de altii prin mangleala , adica sunt prosti si ii prostesc manglitorii
- Nu conteaza ca ai o lanseta puternica nici daca media pestilor tai e de 100-150 de grame
- Oricine nu e de acord cu el e impotriva lui
- ETC. mult

Cred ca bancurile cu Chuck Norris vor deveni istorie !!! Acum vor fi cu Mitranescu !!!

Cine nu se conformeaza , mananca bataie !!! Spor !!!

Avatar utilizator
kppus
Mesaje: 55
Membru din: Mie Feb 28, 2018 19:07

Re: LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Mesaj de kppus »

:))))
Fir Intins!

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Mesaj de pescarusull »

Am spus si eu asta acum ceva vreme. Chestia cu mangleala e veche.
Produsele hakuyo sunt bune, daca nu ai pretentii.
Am avut senzori 2013, foarte buni in opinia mea. Asta dupa ce a trebuit sa-i desfac, cauciucul de pe rola fiind total dezaxat.
Swingheri cu lumina si balama mk3 parca ii spune, ii folosesc si acum, dar si la ei a trebuit sa intervin mecanic.
Accesorii de cauciuc pt monturi, bavuri mari la ele, multe foarte deformate. Totusi le cumpar din cauza pretului.
Asta nu-mi place la produsele lui Dan. Trebuie sa surubaresti la ele.
Daca situatia mea financiara ar fi mai buna probabil as cumpara produse carpspirit, fox, si alte "kordisme".
Lansete mi-am luat Shimano. Nu pt ca-mi permit,(a fost un efort financiar pt mine) ci pt ca asta mi-am dorit.
Cort, pat, multa bagajerie, folosesc de la decathlon. Pt mine sunt foarte ok.
Mulinete tot decathlon, de care sunt foarte multumit.
Dane, nu mai spune ca suntem prostiti, de x sau y .
Ai multe idei bune. Dar multe din postarile tale sunt jignitoare.
Asta e valabila si pt Florin, care mi-a spus pe un topic "@pescarusull , cel mai ieftin iesi daca platesti pe cineva sa mearga la pescuit in locul tau :lol: ! Sau iei o folie , sapi o groapa si racesti cu apa din balta...tot iti place tie apa :lol: !!"
Concluzia e ca nu sunteti in stare sa deschideti un topic, si sa-l sustineti, fara sa faceti atac la persoana.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Mesaj de Florin Pata »

pescarusull scrie:
Dum Iun 14, 2020 20:30
Produsele hakuyo sunt bune, daca nu ai pretentii.
Pescarusule sunt suparat dar aici mi-ai intins o ''minge la fileu'' ! Era o vorba ''te tin toata viata daca traiesti foarte putin'' :lol: !!!
pescarusull scrie:
Dum Iun 14, 2020 20:30
Asta e valabila si pt Florin, care mi-a spus pe un topic "@pescarusull , cel mai ieftin iesi daca platesti pe cineva sa mearga la pescuit in locul tau :lol: ! Sau iei o folie , sapi o groapa si racesti cu apa din balta...tot iti place tie apa :lol: !!"
Aici , fara suparare nu vezi barna din ochiul tau ci paiul din ochiul altuia . Prima aroganta a fost a ta pentru un om care a fost multumit de achizitia lui ...te citez de acolo :

'' La cat costa minunea asta de racitor.. platesc pe cineva sa ma alimenteze cu gheata pe balta timp de 3 ani.''.

Ce rost avea postarea asta acolo ? Sa te stropesti pe bucuria omului ? De unde stii ca omul respectiv nu a muncit mult timp si a strans din....mult timp pentru lada aia ? Deci suntem corecti sau le vedem numai pe cele ale altora ? Omul a fost multumit si tu nu te-ai stapanit sa-l iei la misto !!!
No offence !!!

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Mesaj de pescarusull »

Doar am subliniat faptul ca este exagerat de scump.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Mesaj de Florin Pata »

Puteai sa spui ''bai pentru mine e scump'' !!! Mi-ar place si mie dar pe moment nu imi permit !!! Ai preferat o aroganta...cum platesti tu....bla...bla ! Macar recunoaste !!! Omul e nou pe forum si de aia am intervenit eu ! Ca asa ii speriem pe toti cei care intra pe forum si nu mai revin !

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Mesaj de pescarusull »

Sunt convins ca omul a inteles exact.
Nu cred ca avea nevoie sa intervina cineva.
Aici gresiti voi. Va erijati in aparatori si sfatuitori. Si atotcunoscatori.
E un forum, nu trebuie sa dati in permanenta cuiva peste nas.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”