Întrebare pentru Dan Mitranescu

Moderator: Dan Mitranescu

Încuiat
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

Rus Bogdan scrie:
Mar Aug 04, 2020 16:42
Buna ziua domnul Dan, pe cand credeti ca va reveni in stoc Lanseta Hakuyo MTX 14 SPOD; sau o alta recomandare?
Multumesc!
Salut,
Nu mai aduc modelul respectiv. Este o lanseta foarte greu de incarcat deoarece este destul de grea si rigida.
Am sa raman ca spod pe Uni Spod si pe lansetele de baza: MTX 8 , MTX UNI si Class-uri.
O lanseta buna pentru lanseuri la distanta o sa fie buna intodeauna si pentru nadit.

P.S. am un MTX UNI Black Edition nou cu un mic defect pe cotor si este la pret redus. 330 lei in loc de 430 lei. Asta este prima recomandare a mea.

gelu bar
Mesaje: 126
Membru din: Joi Noi 05, 2009 8:29
Puncte: 0
Localitate: baia mare

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de gelu bar »

Dan Mitranescu scrie:
Lun Aug 03, 2020 17:09
gelu bar scrie:
Lun Aug 03, 2020 15:16

Va salut d-le Dan.Am sunat la magazin pt.manivele iar doamna respectiva mi-a spus ca nu sant compatibile.Ce sa stiu sa fac?Sa vi le trimit sau sa le cumpar sa vad daca se potrivesc?Ms.
Salut!
Iti ofer manivelele gratuit.
Problema este ca nu se potrivesc pe hexagon si trebuiesc schimbate manerele cu cele existente pe mulinete ( nu toata manivela ). Teoretic trebuie sa se potriveasca manerele de plastic, in schimb nu stiu cum se pot schimba, pentru ca nu am schimbat niciodata. Eu asta am spus si in mesajul trecut.
Te rog sa mai suni o data si daca mai incearca sa te conving ca nu se potrivesc pe hexagon, sa nu cedezi. :D
Ii spui ca le vrei indiferent cum. :D
P.S. am cercetat cazul si a existat o incurcatura din dorinta de a te ajuta sa nu gresesti. :D
Au ajuns.Multumesc frumos pt.ajutor. :D

Avatar utilizator
Rus Bogdan
Mesaje: 96
Membru din: Dum Dec 03, 2017 15:09
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Rus Bogdan »

Dan Mitranescu scrie:
Mar Aug 04, 2020 17:03
Rus Bogdan scrie:
Mar Aug 04, 2020 16:42
Buna ziua domnul Dan, pe cand credeti ca va reveni in stoc Lanseta Hakuyo MTX 14 SPOD; sau o alta recomandare?
Multumesc!
Salut,
Nu mai aduc modelul respectiv. Este o lanseta foarte greu de incarcat deoarece este destul de grea si rigida.
Am sa raman ca spod pe Uni Spod si pe lansetele de baza: MTX 8 , MTX UNI si Class-uri.
O lanseta buna pentru lanseuri la distanta o sa fie buna intodeauna si pentru nadit.

P.S. am un MTX UNI Black Edition nou cu un mic defect pe cotor si este la pret redus. 330 lei in loc de 430 lei. Asta este prima recomandare a mea.
Multumesc de raspuns; oricum nu e graba, ma mai gandesc si daca ma hotarasc o sa sun la magazin. :wink: :D

Sigi
Mesaje: 109
Membru din: Mar Ian 05, 2016 17:33
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Sigi »

Conform descrierilor celor doua lansete (MTX UNI Spod si MTX 14 Spod) au aceeasi greutate - 520 g si preturile sunt destul de apropiate (UNI e mai scumpa cu 20 lei). Care e de fapt diferenta dintre ele? in alta ordine de idei, care este valoarea minima a comenzii pe danmitranescu.ro pentru ca transportul sa fie gratuit? Sau nu exista o asemenea facilitate?

Avatar utilizator
Dunca Sergiu
Mesaje: 72
Membru din: Lun Aug 30, 2010 14:02
Puncte: 0
Localitate: Bruxelles/Bucuresti
Contact:

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dunca Sergiu »

Buna ziua Dl.Mitranescu exista posibilitaea sa livrati in afara tari? contra cost bineinteles ma refer la obiecte cu un volum redus gen mulinete fire accesorii etc.
va multumesc!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

Sigi scrie:
Vin Aug 07, 2020 9:44
Conform descrierilor celor doua lansete (MTX UNI Spod si MTX 14 Spod) au aceeasi greutate - 520 g si preturile sunt destul de apropiate (UNI e mai scumpa cu 20 lei). Care e de fapt diferenta dintre ele? in alta ordine de idei, care este valoarea minima a comenzii pe danmitranescu.ro pentru ca transportul sa fie gratuit? Sau nu exista o asemenea facilitate?
Uni Spod este mai moale. 14 Spod era foarte tare si destul de greu de folosit. Era si mai greu. Eu stiu ca avea 550g. Cred ca e gresita descrierea. Nu il mai aduc.
Uni spod vine cu seria de inele tip K si de aici un plus in cost.

Transportul este detaliat pe site in pagina fiecarui produs la rubrica "detalii transport", cat si in subsolul paginilor la "Costuri transport si transport gratuit".
( Peste 200 lei transportul este gratuit. )

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

Dunca Sergiu scrie:
Sâm Aug 08, 2020 20:22
Buna ziua Dl.Mitranescu exista posibilitaea sa livrati in afara tari? contra cost bineinteles ma refer la obiecte cu un volum redus gen mulinete fire accesorii etc.
va multumesc!
Salut Sergiu,
Cu parere de rau, dar nu putem livra comenzi in afara tarii.
Singura posibilitate este sa faci comanda prin cineva din tara si persoana respectiva sa trimita coletul in strainatate. Asa procedam in situatii similare.
Oricand, cu placere.

Alex_S
Mesaje: 30
Membru din: Sâm Oct 05, 2019 13:26
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Alex_S »

Buna seara,

Imi puteti spune va rog cand va reintra in stoc mulineta MT 14000 Plus 2020 ?

Multumesc.

Avatar utilizator
Dunca Sergiu
Mesaje: 72
Membru din: Lun Aug 30, 2010 14:02
Puncte: 0
Localitate: Bruxelles/Bucuresti
Contact:

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dunca Sergiu »

DL.Dan problema plati on-line se va rezolva curand aveti o estimare cat timp mai dureaza pana la remediere?Ma referer la cardurile visa , mastercard etc .Multumesc.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

Alex_S scrie:
Sâm Aug 08, 2020 23:26
Buna seara,

Imi puteti spune va rog cand va reintra in stoc mulineta MT 14000 Plus 2020 ?

Multumesc.
Salut,
Mulinetele sunt in lucru. Pana vor ajunge in stoc mai dureaza minimum doua luni.
Oricand, cu placere.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”