Avertizori Tazura/MTX class new concept

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de pescarusull »

Ce puii mei inseamna influenceri bre ?
Ca asa in contextul in care-l vad pus nu prea il inteleg.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de Lucian SV »

pescarusull scrie:
Mar Mai 18, 2021 23:26
Ce puii mei inseamna influenceri bre ?
Ca asa in contextul in care-l vad pus nu prea il inteleg.
De ăștia așa mai prostoi, care semnalizează și pun și frână! :lol: :lol: :lol:

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de Dan Mitranescu »

Lucian SV scrie:
Mie Mai 19, 2021 10:05
pescarusull scrie:
Mar Mai 18, 2021 23:26
Ce puii mei inseamna influenceri bre ?
Ca asa in contextul in care-l vad pus nu prea il inteleg.
De ăștia așa mai prostoi, care semnalizează și pun și frână! :lol: :lol: :lol:
:D :D

mihai87tk
Mesaje: 247
Membru din: Vin Mar 13, 2020 2:19
Puncte: 0
Localitate: Ploiești

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de mihai87tk »

Dan Mitranescu scrie:
Mar Mai 18, 2021 12:13
mihai87tk scrie:
Mar Mai 18, 2021 11:14
Sa înțeleg ca este obligația mea ca si client sa va cer bon fiscal sau d-voastră ca magazin sa il eliberați?
Intrebarea nu are nicio legatura cu topicul sau cu activitatea mea pe acest forum, respectiv de promovare a produselor. Activitate pe care mi-o denigrati.
Va raspund totusi la intrebare:
Da. Este atributia clientului de a cere bon fiscal inainte sa faca scandal ca nu a primit.
Gasiti informatiile dorite aici: http://www.antifrauda.ro/Recomand%C4%83 ... a-130.html

Sa revenim la subiectul topicului, respectiv la acuzatiile pe care le faceti .
Puteti sa-mi spuneti de ce imi denigrati munca si imagine, fara sa cunosc vreun motiv prin care eu Mitranescu, sau produsele pentru care raspund moral, sa va fi prejudiciat cu ceva ? Puteti sa raspundeti la intrebarea asta fara sa va mai abateti de la ea, raspunzand cu alte intrebari ?

Daca imi spun parerea despre doua produse care au fost neconforme asta inseamna ca denigrez imaginea d-voastra?Sau traim in Coreea de Nord si nu am voie sa imi exprim parerea?Eu ca client trebuie sa inghit toate mantocariile astea cu produse care ba functioneaza cum trebuie, ba nu, ba trebuie intervenit asupra lor(DESI SUNT NOI NOI NOI), ba acel produs vine cu defect de fabricatie. In legatura cu lanseta, sa zicem ca ma duc sa cumpar o masina noua, acea masina are niste vopsea scursa si uscata asa, agentul de vanzari motiveaza ca in cazul d-voastra : "da ce are domne?un pic de vopsea, lac, este functionala ?ce mai conteaza", insa problema nu se pune asa, se pune in felul urmator : eu iti platesc atat pentru finisaje cat si pentru functionalitate, corect?sau era expus ca produs cu defecte?
Si terminati cu teoria conspiratiei sau cu amenintarile.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de Dan Mitranescu »

pescarusull scrie:
Mar Mai 18, 2021 23:26
Ce puii mei inseamna influenceri bre ?
Ca asa in contextul in care-l vad pus nu prea il inteleg.
Am sa dezvolt subiectul pe larg cu alta ocazie.
In mare, meseria de influencer este cea de a face reclama, respectiv de a influenta publicul pe care il are la dispozitie in avantajul unei structuri care il plateste.
Toate bune si frumoase, desi atat timp cat promovezi ceva si cei care te asculta nu stiu ca tu esti platit de acel ceva, deja iese din sfera demnitatii umane, in standardele mele cel putin. Influencerii sunt platiti cu zeci de milioane de euro numai in Romania pe parcursul unui singur an, iar in campanii electorale, sute de milioane.

Acum ajungem la influencerii aia la care ma refer eu si care sunt scursurile acestei meserii si in general scursuri ca oameni. Sunt cei care ofera servicii de a denigra concurenta celor care ii platesc. Se intampla asta in principal in politica, dar si la nivel de comert. Fac o paranteza si spun ca a existat si la nivel macro aceasta influencereala josnica, atentie : bazata pe "libera exprimare", atingand cote maxime la nivelul anului 2019, cand toata planeta era invrajbita impotriva guvernelor, la acel moment existand structuri nonguvernamentale care finantau influenceri pentru a distruge credibilitatea guvernelor si implicit pentru a obtine avantaje. Inchidem paranteza, ca si asa am vorbit prea multe in sensul asta :wink: . O sa le discutam mai pe larg peste cativa ani, sau niciodata...
Revenim. In zona comerciala sau cea politica, influencerii astia pe care ii tot injur eu, iau bani ( multi ) pentru a ataca concurenta celor care le platesc serviciile.
Totul se face pe "persoana fizica" si pe "libera exprimare", asa ca inca activitatea este in parametrii legii, teoretic. La nivelul macro expus anterior, nu am mai auzit de ei. Poate sacii aia albastrii, in care nu ai voie sa umblii, in care au fost puse mii de persoane neidentificate,... cine stie. Sper ca Dide este bine. :)
In general sunt persoane tinere 25-35 ani care stapanesc bine calculatorul si limba romana. In rest este vai de capul lor, majoritatea ne fiind in stare sa se protejeze de o surubelnita daca o tin in mana. De aici si nevoia de a se adapta la orice pentru a trai.

Eu personal, nu am nici cea mai mica problema legat de afacere, pentru ca respectivii sunt prost pregatiti in domeniul asta si tavalesc cu ei, castigul de imagine fiind al meu, dar ma deranjeaza caracterul de ultima speta al acestora, respectiv de a face rau semenilor pentru bani.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de Dan Mitranescu »

mihai87tk scrie:
Mie Mai 19, 2021 10:38
Dan Mitranescu scrie:
Mar Mai 18, 2021 12:13
mihai87tk scrie:
Mar Mai 18, 2021 11:14
Sa înțeleg ca este obligația mea ca si client sa va cer bon fiscal sau d-voastră ca magazin sa il eliberați?
Intrebarea nu are nicio legatura cu topicul sau cu activitatea mea pe acest forum, respectiv de promovare a produselor. Activitate pe care mi-o denigrati.
Va raspund totusi la intrebare:
Da. Este atributia clientului de a cere bon fiscal inainte sa faca scandal ca nu a primit.
Gasiti informatiile dorite aici: http://www.antifrauda.ro/Recomand%C4%83 ... a-130.html

Sa revenim la subiectul topicului, respectiv la acuzatiile pe care le faceti .
Puteti sa-mi spuneti de ce imi denigrati munca si imagine, fara sa cunosc vreun motiv prin care eu Mitranescu, sau produsele pentru care raspund moral, sa va fi prejudiciat cu ceva ? Puteti sa raspundeti la intrebarea asta fara sa va mai abateti de la ea, raspunzand cu alte intrebari ?

Daca imi spun parerea despre doua produse care au fost neconforme asta inseamna ca denigrez imaginea d-voastra?Sau traim in Coreea de Nord si nu am voie sa imi exprim parerea?Eu ca client trebuie sa inghit toate mantocariile astea cu produse care ba functioneaza cum trebuie, ba nu, ba trebuie intervenit asupra lor(DESI SUNT NOI NOI NOI), ba acel produs vine cu defect de fabricatie. In legatura cu lanseta, sa zicem ca ma duc sa cumpar o masina noua, acea masina are niste vopsea scursa si uscata asa, agentul de vanzari motiveaza ca in cazul d-voastra : "da ce are domne?un pic de vopsea, lac, este functionala ?ce mai conteaza", insa problema nu se pune asa, se pune in felul urmator : eu iti platesc atat pentru finisaje cat si pentru functionalitate, corect?sau era expus ca produs cu defecte?
Si terminati cu teoria conspiratiei sau cu amenintarile.
Parerile dumneavoastra pe care le contest ca a fi de natura penala, nu se refera la doua produse, ci la activitatea mea si la demnitatea mea.
Eu nu cunosc legile din Coreea asa cum le cunoasteti dumneavoastra, dar cunosc Constitutia Romaniei si legile din tara noastra care considera calomnia si defaimarea ca a fi de natura penala.
Libera exprimare are limitele ei, iar in situatia dumneavoastra imi afecteaza imaginea personala, imagine din care traiesc si pentru care am muncit ani de zile ca sa o cladesc cu demnitate.

Toate acestea in contextul in care toate actiunile dumneavoastra au cautat motive nejustificate:
1. ati inapoiat o lanseta pe care erau mici puncte de rasina. Acest lucru nu a fost reprosat de NIMENI in cei peste 20 de ani de activitate pe care ii am in acest domeniu. Am primit lanseta inapoi fara nici cea mai mica problema si v-am inapoiat banii in aceeasi zi. Deci am acceptat in baza unui motiv pe care nu l-a considerat nimeni niciodata deranjant sa primesc un produs inapoi.

2. Ati facut acelasi lucru cu avertizorii. V-am spus sa ii aduceti inapoi de la primul semn. NU ATI VRUT ! I-ati folosit, dupa care ati inceput sa denigrati produsul fara nicio discutie prealabila cu comerciantul sau cu mine. Se intampla sa fie probleme cu produsele electronice, dar acestea se rezolva amiabil, mai ales in contextul in care eu v-am dat dovada intotdeauna de buna credinta si implicit ajutor.
Or nu, dumneavoastra cautati cu orice motiv sa-mi balacariti produsul public, chiar daca ati sarit etapele legale si de bun simt dintre intr-o relatie comerciala.

3. Acuzatiile legate de bonul fiscal facute la adresa unitatii care v-a dat avertizorii. ( In cazul lansetei nu cred ca ati avut probleme de acest fel. ) pe care le puneti tot in carca mea. Asa cum spune legea, acuzatiile de natura penala pe care mi le faceti, chiar si daca sunt adevarate !, reprezinta o calomnie si se pedepsesc cu inchisoare de la 6 luni la un an ( parca ) si cu amenda de la 4000 lei la 16000 lei.
Acestea in conditiile in care tot dumneavoastra ati generat acest lucru, nerespectand procedurile legale, de care ati facut dovada ca habar nu aveti, respectiv faptul ca este obligatia dumneavoastra sa cereti bon fiscal inainte sa reclamati ca nu ati primit. Nu sa plecati fara nicio problema, dupa care sa face acuzatii de acest fel.

4. Toate acestea se intampla in contextul in care eu personal, Mitranescu Dan, nu v-am afectat cu absolut nimic, nu v-am adus niciun prejudiciu si am dat dovada de buna credinta in toate actiunile avute in relatiile pe care le-am avut cu dumneavoastra.

Repet si va rog inca o data sa nu mai ocoliti raspunsul:
Puteti sa-mi spuneti de ce imi denigrati munca si imagine, fara sa cunosc vreun motiv prin care eu Mitranescu, sau produsele pentru care raspund moral, sa va fi prejudiciat cu ceva ?
Care este motivul pentru care va pierdeti atata timp ca sa scrieti mesajul de la inceputul topicului?
Este evident faptul ca in lipsa motivelor justificabile, actiunea dumneavoastra are un cu totul alt scop, iar acest lucru trebuie lamurit sub o forma sau alta.

matei1971
Mesaje: 748
Membru din: Vin Iul 13, 2007 21:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de matei1971 »

Având în vedere că ați cumpărat avertizorii din magazin și nu online aveați drept de retur 24ore! După acest termen trebuiau trimiși la reparat în garanție în nici un caz nu mai aveați dreptul la retur! Dan v-a oferit să ii aduceți retur și să primiti banii, ce vreți mai mult?

Trimis de pe al meu HD1913 folosind Tapatalk

Când esti mort, nu stii asta - dar ii afecteaza pe ceilalti. La fel si când esti prost.

mihai87tk
Mesaje: 247
Membru din: Vin Mar 13, 2020 2:19
Puncte: 0
Localitate: Ploiești

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de mihai87tk »

Dan Mitranescu scrie:
Mie Mai 19, 2021 12:27
mihai87tk scrie:
Mie Mai 19, 2021 10:38
Dan Mitranescu scrie:
Mar Mai 18, 2021 12:13
mihai87tk scrie:
Mar Mai 18, 2021 11:14
Sa înțeleg ca este obligația mea ca si client sa va cer bon fiscal sau d-voastră ca magazin sa il eliberați?
Intrebarea nu are nicio legatura cu topicul sau cu activitatea mea pe acest forum, respectiv de promovare a produselor. Activitate pe care mi-o denigrati.
Va raspund totusi la intrebare:
Da. Este atributia clientului de a cere bon fiscal inainte sa faca scandal ca nu a primit.
Gasiti informatiile dorite aici: http://www.antifrauda.ro/Recomand%C4%83 ... a-130.html

Sa revenim la subiectul topicului, respectiv la acuzatiile pe care le faceti .
Puteti sa-mi spuneti de ce imi denigrati munca si imagine, fara sa cunosc vreun motiv prin care eu Mitranescu, sau produsele pentru care raspund moral, sa va fi prejudiciat cu ceva ? Puteti sa raspundeti la intrebarea asta fara sa va mai abateti de la ea, raspunzand cu alte intrebari ?

Daca imi spun parerea despre doua produse care au fost neconforme asta inseamna ca denigrez imaginea d-voastra?Sau traim in Coreea de Nord si nu am voie sa imi exprim parerea?Eu ca client trebuie sa inghit toate mantocariile astea cu produse care ba functioneaza cum trebuie, ba nu, ba trebuie intervenit asupra lor(DESI SUNT NOI NOI NOI), ba acel produs vine cu defect de fabricatie. In legatura cu lanseta, sa zicem ca ma duc sa cumpar o masina noua, acea masina are niste vopsea scursa si uscata asa, agentul de vanzari motiveaza ca in cazul d-voastra : "da ce are domne?un pic de vopsea, lac, este functionala ?ce mai conteaza", insa problema nu se pune asa, se pune in felul urmator : eu iti platesc atat pentru finisaje cat si pentru functionalitate, corect?sau era expus ca produs cu defecte?
Si terminati cu teoria conspiratiei sau cu amenintarile.
Parerile dumneavoastra pe care le contest ca a fi de natura penala, nu se refera la doua produse, ci la activitatea mea si la demnitatea mea.
Eu nu cunosc legile din Coreea asa cum le cunoasteti dumneavoastra, dar cunosc Constitutia Romaniei si legile din tara noastra care considera calomnia si defaimarea ca a fi de natura penala.
Libera exprimare are limitele ei, iar in situatia dumneavoastra imi afecteaza imaginea personala, imagine din care traiesc si pentru care am muncit ani de zile ca sa o cladesc cu demnitate.

Toate acestea in contextul in care toate actiunile dumneavoastra au cautat motive nejustificate:
1. ati inapoiat o lanseta pe care erau mici puncte de rasina. Acest lucru nu a fost reprosat de NIMENI in cei peste 20 de ani de activitate pe care ii am in acest domeniu. Am primit lanseta inapoi fara nici cea mai mica problema si v-am inapoiat banii in aceeasi zi. Deci am acceptat in baza unui motiv pe care nu l-a considerat nimeni niciodata deranjant sa primesc un produs inapoi.

2. Ati facut acelasi lucru cu avertizorii. V-am spus sa ii aduceti inapoi de la primul semn. NU ATI VRUT ! I-ati folosit, dupa care ati inceput sa denigrati produsul fara nicio discutie prealabila cu comerciantul sau cu mine. Se intampla sa fie probleme cu produsele electronice, dar acestea se rezolva amiabil, mai ales in contextul in care eu v-am dat dovada intotdeauna de buna credinta si implicit ajutor.
Or nu, dumneavoastra cautati cu orice motiv sa-mi balacariti produsul public, chiar daca ati sarit etapele legale si de bun simt dintre intr-o relatie comerciala.

3. Acuzatiile legate de bonul fiscal facute la adresa unitatii care v-a dat avertizorii. ( In cazul lansetei nu cred ca ati avut probleme de acest fel. ) pe care le puneti tot in carca mea. Asa cum spune legea, acuzatiile de natura penala pe care mi le faceti, chiar si daca sunt adevarate !, reprezinta o calomnie si se pedepsesc cu inchisoare de la 6 luni la un an ( parca ) si cu amenda de la 4000 lei la 16000 lei.
Acestea in conditiile in care tot dumneavoastra ati generat acest lucru, nerespectand procedurile legale, de care ati facut dovada ca habar nu aveti, respectiv faptul ca este obligatia dumneavoastra sa cereti bon fiscal inainte sa reclamati ca nu ati primit. Nu sa plecati fara nicio problema, dupa care sa face acuzatii de acest fel.

4. Toate acestea se intampla in contextul in care eu personal, Mitranescu Dan, nu v-am afectat cu absolut nimic, nu v-am adus niciun prejudiciu si am dat dovada de buna credinta in toate actiunile avute in relatiile pe care le-am avut cu dumneavoastra.

Repet si va rog inca o data sa nu mai ocoliti raspunsul:
Puteti sa-mi spuneti de ce imi denigrati munca si imagine, fara sa cunosc vreun motiv prin care eu Mitranescu, sau produsele pentru care raspund moral, sa va fi prejudiciat cu ceva ?
Care este motivul pentru care va pierdeti atata timp ca sa scrieti mesajul de la inceputul topicului?
Este evident faptul ca in lipsa motivelor justificabile, actiunea dumneavoastra are un cu totul alt scop, iar acest lucru trebuie lamurit sub o forma sau alta.

Sa aveți parte de bani cat fabulați aici cum ca as primi eu ca sa va fac antireclama, sau asa noroc sa aveți dacă eu sunt pus de cineva anume pentru a va denigra imaginea.
Va rog atunci sa ma actionati in instanță pentru ceea ce susțineți.

Iar legat de bonul valoric se poate verifica foarte ușor daca mi-ați eliberat bon fiscal pentru acel set in ziua respectiva.

mihai87tk
Mesaje: 247
Membru din: Vin Mar 13, 2020 2:19
Puncte: 0
Localitate: Ploiești

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de mihai87tk »

matei1971 scrie:
Mie Mai 19, 2021 14:29
Având în vedere că ați cumpărat avertizorii din magazin și nu online aveați drept de retur 24ore! După acest termen trebuiau trimiși la reparat în garanție în nici un caz nu mai aveați dreptul la retur! Dan v-a oferit să ii aduceți retur și să primiti banii, ce vreți mai mult?

Trimis de pe al meu HD1913 folosind Tapatalk

Ai termen 14 zile retur.

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de Lucian SV »

Dănuț, ce atâtea explicații,e limpede că-i un bulangiu cârcotaș. Data viitoare dacă mai apare la taraba ta probează-i o lansetă pe cârcă și cu asta basta. Ia să fi avut ceva de comentat la un produs de firmă cu sediul pe afară dar care tot în China produce, vorbea la bec și hop țop cu el la vânzare la bazar că ăsta cam e profilul băiețașului.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”