Lanseta FLX21

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

georgehadrian
Mesaje: 318
Membru din: Dum Aug 16, 2015 13:37
Puncte: 0
Localitate: Sfantu Gheorghe

Re: Lanseta FLX21

Mesaj de georgehadrian »

Cred ca totul se reduce la ,,gustul,, si bugetul fiecaruia....cel mai bine e sa pui mana pe diverse modele iar in final sa vezi cam ce ti se potriveste ...fiind din Bucuresti aveti aceasta posibilitate.Claumar a organizat in primavara diverse actiuni cu lansetele FL , Dan Mitranescu ofera lansete pentru teste . Pareile fiecaruia ,desi obiective , pot avea un anumit grad de subiectivism in sensul in care pot sa-ti recomand lanseta X pentru ca imi este mie potrivita .In momentul in care o vei cumpara ,poate vei constata ca nu-ti este potrivita.

AlexCalin23
Mesaje: 9
Membru din: Dum Noi 08, 2020 1:17

Re: Lanseta FLX21

Mesaj de AlexCalin23 »

Saptamana viitoare, miercuri-joi, voi merge sa ma joc cu niste flx21, voi reveni cu update. Sanatate!

Avatar utilizator
AND1
Mesaje: 599
Membru din: Joi Iul 08, 2010 0:48
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Lanseta FLX21

Mesaj de AND1 »

Nu spune nimeni ca Hakuyo/Tazura sunt cele mai bune si ca restul sunt rebuturi.
Ideea e ca in plaja respectiva de pret(400 ron),lansetele mai sus mentionate nu au concurenta.Mai mult decat atat,va pot spune sincer cateva lucruri
Sunt posesor de Shimano TX7 ,dar pe langa mai am si Tazura Class 3k si MTX CLASS.Chiar daca unora poate nu le vine sa creada,cu Tazura Class 3k pot lansa o perioada mai lunga la 130-140m,pe cand Shimano ma oboseste dupa 2-3 zile de pescuit(aici vorbesc de partide de o saptamana).In alta ordine de idei,Tazura Class 3k nu mecesita o tehnica foarte avansata pentru lanseuri de peste 150m ca si in cazul Shimano,unde daca nu ai tehnica si explozie nu treci de 155-160.
Vreau sa mentionez ca acestea sunt parerile mele.Le-am tras dupa zeci de km pedalati la casting plus ceva partide de pescuit la distanta.
Nu in ultimul rand vreau sa mentionez ca nu sunt sponsorizat/afiliat Taxura sau Hakuyo(nu ca nu mi-ar place dar in prezent am alt contract 😂🙈).
Fire intinse tuturor si cum zicea cineva mai sus,nu cumparati lansete din auzite,ci probati-le inainte!

Avatar utilizator
Costin Tudora
Mesaje: 292
Membru din: Vin Iul 03, 2015 14:21
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Lanseta FLX21

Mesaj de Costin Tudora »

Faza asta cu probatile inainte intradevar este "za best" !!
Eu am testat 3 bucati cand au aparut noile lansete de la Dan si am ramas cu Class-ul .. pe cel 3k nu il puteam incarca foarte bine am observat si il simteam si mai greu putin.
Singura chestie a fost de scris, ma omoara scrisul mare de pe ele :)) dar am trecut peste si lansetele se prezinta impecabil.
Am tot vazut discutii despre urme de rasina sau alti mici chestii pe aici pe forum .. la mine nu a fost cazul de asa ceva.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”