Etapa a III-a Bunget

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
lcata30
Mesaje: 17
Membru din: Mie Iul 22, 2009 9:31

Re: Etapa a III-a Bunget

Mesaj de lcata30 »

esti sau ai fost cumva asociat cu ei?

shame is a quality that (unfortunately!) most people dont have...
Bora Burak
Sunt membru (fondator) intr-un club, am participat in ultimii 2 ani la "CN" ... si ai dreptate ... mi-e rusine ca m-am bagat in acest pescuit de gasca, pardon "profesionist".

Partea buna este ca am avut indoieli la inceputul acestui circ numit "CN" si nu am implicat si un trust media in toata sarada asta ...

Avatar utilizator
Viorel M
Site Admin
Mesaje: 397
Membru din: Lun Aug 31, 2009 14:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Etapa a III-a Bunget

Mesaj de Viorel M »

valentin dumitru scrie:Pentru toti cei implicati:
Ati intrat in silentio stampa?
E linistea dinaintea furtunii ...

robert_13
Mesaje: 13
Membru din: Lun Iun 07, 2010 1:41

Re: Etapa a III-a Bunget

Mesaj de robert_13 »

pe timpul desfasurarii unei intreceri sportive, arbitrul este suveran.
daca la un meci de fotbal(ca tot e C.M in desfasurare), arbitrul ar intrerupe meciul pe motiv de ploaie, (sau orice altceva), iar apoi dicteaza reluarea meciului si echipa care conduce in momentul ala nu vrea sa mai intre in teren pe motiv ca gazonul nu mai corespunde sau ca ei nu joaca pe ploaie, echipa va pierde la masa verde, va fi penalizata.iar daca jucatorii il injura pe arbitru, vor fi penalizati, amendati si suspendati pentru o anume perioada de timp, fara drept de joc.

stiti de ce cred eu ca s-a ajuns aici?
pentru ca deja s-a creat un precedent.
stiti ce cred ca se va intampla daca nu vor fi luate masuri impotriva celor care au actionat abuziv la aceasta etapa?
vor face la fel in continuare pe principiul"las` ca merge ..." , vor strica totul(daca mai e ceva de stricat..), vor arunca in ridicol si mizerie calificarile si acest nobil si pasnic sport..

mai ramane ca in finala sa se faca pe malul lacului cateva arestari spectaculoase (cu mascati, normal), sa intervina politicienii cu ceva trafic de influenta, sa se impuste concurentii intre ei..

ps.e parerea mea si atat.de pescar.amator

dragoi
Mesaje: 13
Membru din: Dum Mai 10, 2009 10:04

Re: Etapa a III-a Bunget

Mesaj de dragoi »

Icata 30
Cumpar echipament urgent pentru turneul Ligii 0721212296

dragoi
Mesaje: 13
Membru din: Dum Mai 10, 2009 10:04

Re: Etapa a III-a Bunget

Mesaj de dragoi »

Icata 30
Cumpar echipament urgent pentru turneul Ligii 0721212296

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Etapa a III-a Bunget

Mesaj de petre iulian »

valentin dumitru scrie:Pentru toti cei implicati:
Ati intrat in silentio stampa?
---------------

Noi asteptam inca rezultatele oficiale :wink:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Etapa a III-a Bunget

Mesaj de Vali Vesa »

Oare de ce nu invata unii cum se pierde cu demnitate? De ce trebuie sa se tarasca prim mocirla...??? :evil:

Noi am iesit din prima etapa si stie toata lumea foarte bine datorita cui. Si n-am mai spus nimic, ne-am vazut de treburile noastre. Am spus "Tot raul spre bine"! Si constat ca am avut dreptate, mai bine ca am iesit cu capul sus...
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

aly0506
Mesaje: 49
Membru din: Sâm Iun 12, 2010 12:47

Re: Etapa a III-a Bunget

Mesaj de aly0506 »

Vali Vesa scrie:Oare de ce nu invata unii cum se pierde cu demnitate? De ce trebuie sa se tarasca prim mocirla...??? :evil:

Noi am iesit din prima etapa si stie toata lumea foarte bine datorita cui. Si n-am mai spus nimic, ne-am vazut de treburile noastre. Am spus "Tot raul spre bine"! Si constat ca am avut dreptate, mai bine ca am iesit cu capul sus...

Pai atunci afiseaza tu rezultatele ;oficiale;ca noi nu le avem ,, avem o fartie fara data si postata de alcineva si doi stai linistit ca nu mai vrem sa continuam dar upsss ne vrem bani inapoiii ca sunt ai nostri , iar de pierdut eu stiu sa pierd , tu daca ai piedut alfel eu iti garantez ca nu pierd asa , de cheltui 1 miliard dar iese circ ,,,o sa vezi,,, sa pui pe baieti sa citeasca ancheta LUNI

Megabass
Mesaje: 81
Membru din: Mar Mai 18, 2010 18:28
Puncte: 0
Localitate: Romania sau pe unde ma trimite Compania

Re: Etapa a III-a Bunget

Mesaj de Megabass »

Cristi Y scrie:@ drugoi

felicitari ! cea mai inteleapta postare din ultimele saptamani , adevaratii sportivi pretuiesc mai mult o cupa decat un plic cu bani , in anii '80 alergam cateva mii de km in campionatul national de ciclism pentru o amarata de cupa de semicristal rosu dar pentru care plangeam cand o tineam in mana...greu de inteles :( in orice caz pacat ca acest fenomen sa transformat in alba neagra
Domnule Cristi, foarte frumoasa postarea Dvs.Exprima perfect realitatea sportiva a anilor 80.Cat de mult s-au schimbat lucrurile din 80 si pana acum!!!!!
Azi am vazut meciul Anglia -Slovenia.Dupa ce meciul s-a terminat m-a strafulgerat un gand si in 15 secunde dupa aceea comentatorul mi la si confirmat.....USA a inscris in min.92 si merge mai departe in locul Sloveniei.Cine e Algeria, cine e Slovenia? Sportul, in general, nu mai are nici o legatura cu competitia corecta, cu conceptul de fairplay, valorile care dominau anii 70-80.Vorbim doar despre bani, putere si masura in care se poate manipula sistemul sa produca bani! Si un conducator cu nume predestinat..Blatter!!!!! Scuze de oftopic.Fir intins!
Ultima oară modificat Mie Iun 23, 2010 19:10 de către Megabass, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
constantin emilian
Mesaje: 257
Membru din: Dum Mai 20, 2007 21:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Etapa a III-a Bunget

Mesaj de constantin emilian »

Megabass scrie:Dupa ce meciul s-a terminat m-a strafulgerat un gand si in 15 secunde dupa aceea comentatorul mi la confirmat.....USA a inscris in min.92 si merge mai departe in locul Sloveniei.Cine e Algeria, cine e Slovenia? Sportul nu mai are nici o legatura cu competitia corecta, cu conceptul de fairplay, valorile care dominau anii 70-80etc.Vorbim doar despre bani, putere si masura in care se poate manipula sistemul sa produca bani! Fir intins!
:D Sigur a fost o uneltire a marilor coroporatii ale lumii, s-au dat sute de telefoane, Warren Buffett a garantat o noua criza financiara daca nu inscrie Donovan.
Ce rost are...totul se reduce la bani...
PRAF
"Everything you can imagine is real"
Canalul Coledoc, Sat Duoden.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”