Războiul ne bate la "ușă"

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
danicos
pescar de competitie
Mesaje: 1025
Membru din: Mie Noi 17, 2010 17:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Războiul ne bate la "ușă"

Mesaj de danicos »

Dan Mitranescu scrie:
Mar Mar 01, 2022 13:51
danicos scrie:
Mar Mar 01, 2022 13:25

Stimate domn, nu ma cert cu dumneata, pentru asta te-am rugat sa ramai ,,inginer''. Vad ca mai nou, ne bazam pe tine in lupta cu inamicul, care o fi ala. De jignit, jignesti. Pacat. Exact despre ce vorbeam.
Taicuta, nu m-ai rugat nimic. M-ai trimis la munca mea, ca si cum as fi limitat intr-o discutie cu unul ca tine.
Asta inseamna impertinenta. Chiar si daca ma rugai, tot aia era.
Am tratat-o cu politete si ti-am dat de inteles ca ai sarit calul, elegant.

Azi ai intrat iar in forta si ma, sau ne, certi ( in puii tai ) pentru supozitiile pe care le exprimam.
Din nou este o impertinenta.
In mai toate cazurile raspund la asa ceva, cum vreau.

Hai sa restabilim relatia la un nivel de bun simt. Te rog.
Domnul meu, impertinenta mi se pare sa sustii aberatiile cu conspiratiile. Adica, vezi doamne, eu, dac liber, mi-am dat seama de oculta mondiala. Bun. Asa o fi.
Tot lipsa de respect, mi se pare expresia: ,,Mai taicuta, eu scriu, nu citesc.'' Chiar daca este asa, eu ma indoiesc, nu justifica jignirile. Multumesc pentru dialog (asa il consider) si-ti doresc pace. Care o fi aia. Zi buna

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Războiul ne bate la "ușă"

Mesaj de Dan Mitranescu »

danicos scrie:
Mar Mar 01, 2022 14:02


Domnul meu, impertinenta mi se pare sa sustii aberatiile cu conspiratiile. Adica, vezi doamne, eu, dac liber, mi-am dat seama de oculta mondiala. Bun. Asa o fi.
Tot lipsa de respect, mi se pare expresia: ,,Mai taicuta, eu scriu, nu citesc.'' Chiar daca este asa, eu ma indoiesc, nu justifica jignirile. Multumesc pentru dialog (asa il consider) si-ti doresc pace. Care o fi aia. Zi buna
Impertinent esti cand ataci personal pe cineva care emite o idee contrara ideilor tale, cu atat mai mult cu cat nu te afecteaza cu nimic.
Nu-mi imputa ce urmeaza dupa ce sunt tratat cu impertinenta. Sau dai si gata ? :)

danicos
pescar de competitie
Mesaje: 1025
Membru din: Mie Noi 17, 2010 17:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Războiul ne bate la "ușă"

Mesaj de danicos »

:D Super. Vezi ca pe topicul magazinului tau, un coleg asteapta sfaturi pentru o problema tazura. Cat despre putinistii-rusi, sunt tot acolo.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Războiul ne bate la "ușă"

Mesaj de Dan Mitranescu »

danicos scrie:
Mar Mar 01, 2022 14:30
:D Super. Vezi ca pe topicul magazinului tau, un coleg asteapta sfaturi pentru o problema tazura. Cat despre putinistii-rusi, sunt tot acolo.
Sa fie sanatos. Avem treaba aici! ( :D )

alecs
Mesaje: 607
Membru din: Mar Aug 19, 2014 9:41
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Războiul ne bate la "ușă"

Mesaj de alecs »

Stai linistit. Deja in sectorul 5 ne-au chemat la unitate. O sa ai ocazia sa lupti alaturi de nato si o sa-ti faci treaba cum crezi mai bine impotriva rusilor.
e pe bune sau ai zis la misto? Adica asta cu chematul la unitate. Sa ce? Sa isi bage jandarmii la bataie, nu civilii care sunt rupti in popou de la atatea taxe si sa mai si mor ca prostul pentru tara lui psd :)

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Războiul ne bate la "ușă"

Mesaj de Dan Mitranescu »

alecs scrie:
Mar Mar 01, 2022 22:32
Stai linistit. Deja in sectorul 5 ne-au chemat la unitate. O sa ai ocazia sa lupti alaturi de nato si o sa-ti faci treaba cum crezi mai bine impotriva rusilor.
e pe bune sau ai zis la misto? Adica asta cu chematul la unitate. Sa ce? Sa isi bage jandarmii la bataie, nu civilii care sunt rupti in popou de la atatea taxe si sa mai si mor ca prostul pentru tara lui psd :)
E pe bune. George ( de la magazinul fizic ) a primit chemarea. Mai am prieteni chemati, dar in alte locuri si nu cred ca e bine sa spun.
Contribui si eu la propaganda cu subliminalul acestor idei. Moca, nu ca media.
Au aparut si indicatii oficiale cum sa ne ferim de radiatii. Acum doi ani ne spalam pe maini, anul asta se pare ca cizmele de cauciuc sunt solutia. Nu glumesc. O sa le cititi si voi in curand. Cand se da alarma trebuie sa intram in case. In aprilie sigur ...valul unu.
Stai linistit, sunt foarte multi inversunati care sa se lupte cu rusii inaintea ta. Si eu merg cu ei.

alecs
Mesaje: 607
Membru din: Mar Aug 19, 2014 9:41
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Războiul ne bate la "ușă"

Mesaj de alecs »

Da, se pare ca exista si o comunicare in sensul asta

https://www.cotidianul.ro/lista-cetaten ... ta-de-pmb/

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Războiul ne bate la "ușă"

Mesaj de ionut72 »

Cronica primei săptămâni de război:
– Putin în continuare pompează gaz pe sub Ucraina.
– Zelenski în continuare își încasează taxele de tranzit de la Putin.
– Olaf și Ursula în continuare îi trimit banii pentru gaz lui Putin, prin Swift-ul aproape închis.

https://www.facebook.com/cojocaru.ionut ... 7305829350
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Războiul ne bate la "ușă"

Mesaj de Vladut Mateianu »

Ceva foarte interesant. Cum raman coloanele de blindate rusesti trimise catre Kiev fara combustibil ? Nu cumva soldatii se saboteaza singuri ca sa nu ajunga sa lupte impotriva "fratilor" lor ?
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Războiul ne bate la "ușă"

Mesaj de pescarusull »

Vladut Mateianu scrie:
Mie Mar 02, 2022 19:14
Ceva foarte interesant. Cum raman coloanele de blindate rusesti trimise catre Kiev fara combustibil ? Nu cumva soldatii se saboteaza singuri ca sa nu ajunga sa lupte impotriva "fratilor" lor ?
S-a spus si asta, cum ca soldati rusi ar fi gaurit rezervoarele blindatelor pt a ramane in pana prostului.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”