CUPA ROMANIEI - 2010

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mirceamrc28
Mesaje: 869
Membru din: Sâm Apr 17, 2010 12:43
Puncte: 0
Localitate: Mioveni

Re: CUPA ROMANIEI - 2010

Mesaj de mirceamrc28 »

asteptam clasamentul final

dan _city_center

Re: CUPA ROMANIEI - 2010

Mesaj de dan _city_center »

Costel Stanila scrie:
Precizare:

Ca sa inteleaga toata lumea foarte clar , toti banii stransi la acest eveniment intra in cont APCR (doar cupele , arbitrii , ajutoarele care fac standurile , tablite , banda marcatoare si tarusii sunt platiti).
Nici un ban nu se duce catre organizatorul CARPSHOW , care a pus locul ABSOLUT GRATUIT, pe langa cel care il va primi echipa nationala.
Mai mult, prin acest eveniment, APCR va recupera si cei 2500 euro , care lipsesc de anul trecut din cont APCR , neplatind chiria la balta mare de la HOBAIA.
CUPA ROMANIEI la crap,anul acesta s-a ocupat pe combinatie si de recuperarea banilor :D :lol: o fi reusit oare :?: :D :D :D

dan _city_center

Re: CUPA ROMANIEI - 2010

Mesaj de dan _city_center »

constantin emilian scrie:Eu zic ca perioada a fost aleasa prost.
Si eu am fost ieri pe garla, 38+ °C, apa foarte calda, nu batea firicel de vant.
Din cate am inteles s-a mai ciugulit in dimineata asta pe ici colo.
Temperaturile ridicate au avut un rol determinant in aceasta competitie.
Poate pe viitor se vor gandi sa organizeze competitia in alta perioada a anului, nu in luna lui Cuptor.

Felicitari tuturor participantilor!

@Constantin Emilian
ieri pe Floreasca la 4 lansete fara nadire de la ora 6 dimineata pina la ora 15 au fost pusi pe saltea de catre pescari fara nume , :lol: aproximativ 25 de crapi cu greutati intre 4kg si 6kg. :wink: (poze)
ieri si azi pe Tancabesti crapul si somnul sub 3 kg nu a vrut sa manince :D (poze)
poate ne vor spune dl Oana si dl Petcu ce peste s-a prins zilele acestea pe baltile pe care le administreaza :wink:

Avatar utilizator
Nowatiny
Mesaje: 309
Membru din: Lun Aug 31, 2009 17:08
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA ROMANIEI - 2010

Mesaj de Nowatiny »

Pur si simplu bataie de joc , mai bine ne puneau la dispozitie o piscina.Numai la noi in tara se pot intampla astfel de lucruri.Pacat!!

Avatar utilizator
Madalin 88
Mesaje: 733
Membru din: Mar Iul 06, 2010 14:01

Re: CUPA ROMANIEI - 2010

Mesaj de Madalin 88 »

un clasament oficial ? sa stim si noi castigatorii
Prinde,pastreaza dar si ELIBEREAZA !!!!
FIELDTESTER SENZOR PLANET
www.snz.ro

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: CUPA ROMANIEI - 2010

Mesaj de Alexandru Mihai »

Madalin 88 scrie: sa stim si noi castigatorii
NUMAI ORGANIZATORI...
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Avatar utilizator
buhac constantin
Mesaje: 791
Membru din: Joi Iun 17, 2010 14:36

Re: CUPA ROMANIEI - 2010

Mesaj de buhac constantin »

Felicitari organizatorilor ,arbitrilor ,participantilor si castigatorilor !

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: CUPA ROMANIEI - 2010

Mesaj de Madalin Dirla »

[quote="constantin emilian"]Eu zic ca perioada a fost aleasa prost.
Si eu am fost ieri pe garla, 38+ °C, apa foarte calda, nu batea firicel de vant.
Din cate am inteles s-a mai ciugulit in dimineata asta pe ici colo.
Temperaturile ridicate au avut un rol determinant in aceasta competitie.
Poate pe viitor se vor gandi sa organizeze competitia in alta perioada a anului, nu in luna lui Cuptor.

dl. Emilian,nu mai are peste balta,daca nici tenului nu-i mai priesc aceste conditi atunci............. si inca ceva,seara destul de racoare si tot degeaba sau poate nu mai stie lumea sa prinda peste,as pune tot pe seama caldurii acest aspect.
Toate cele bune!

Avatar utilizator
dciasi
Mesaje: 13
Membru din: Joi Iun 03, 2010 15:58

Re: CUPA ROMANIEI - 2010

Mesaj de dciasi »

... Si cand ma gandesc ca in 2012 se va desfasura pe aceasta balta Campionatul Mondial de pescuit la crap...
Domnilor luati masuri !!! Macar sa nu rada o lume intreaga de noi...

Le-ati tras o teapa celor 58 de echipe (printre care si nume grele in pescuit), dar daca va fi asa si-n 2012 la CM s-ar putea sa va ceara despagubiri.

Acum 1 saptamana s-a incheiat pe MV2 Campionatul National prinzandu-se 6,4 t de peste in 72 ore, inregistrandu-se si record european cu >1.200 kg pe stand. Acum s-a castigat balta cu < 60 kg pe stand (am inteles ca tot o echipa de la Carping). Or fi uitat sa pescuiasca...?

p.s. S-ar putea sa gresesc ... datele de astazi le am (telefonic)... ca ati uitat sa puneti clasamentul final ... sau n-a mai fost cazul.. NU fiti suparati, reclama v-ati facut-o...

Avatar utilizator
Gaby
Mesaje: 33
Membru din: Mie Mar 17, 2010 22:52
Puncte: 0
Localitate: Buzau

Re: CUPA ROMANIEI - 2010

Mesaj de Gaby »

Felicitari echipei Dorin Badulescu - Mircea Bucur ...bravo baietzi !!!..asteptam o figura frumoasa la CarpShow !!!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”