BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Moderator: Stefan Mehedintu

Încuiat
Stefan Mehedintu
Mesaje: 98
Membru din: Joi Iul 29, 2010 18:20
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Mesaj de Stefan Mehedintu »

Astept un pret si oamenii care vor sa vina la C&R.
Fişiere ataşate
22082010053.jpg
22082010053.jpg (217.44 KiB) Vizualizat de 1006 ori
22082010052.jpg
22082010052.jpg (222.04 KiB) Vizualizat de 1006 ori
Balta Balotesti Fieni
www.lagunaverde.ro

Stefan Mehedintu
Mesaje: 98
Membru din: Joi Iul 29, 2010 18:20
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Mesaj de Stefan Mehedintu »

Un pescar pokerist care a prins un Crap de 8,5 Kg cu mult noroc desigur. Cu 2 lansete un peste.il cheama STEFAN :lol:
Fişiere ataşate
22082010055.jpg
22082010055.jpg (200.96 KiB) Vizualizat de 1006 ori
Balta Balotesti Fieni
www.lagunaverde.ro

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Mesaj de Alexandru Mihai »

Stefan Mehedintu scrie:Ok am inteles, deci care ar fi pretul ideal pt toata lumea la c&R 12 ore ???

50 ron
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Avatar utilizator
mihaiberes
Mesaje: 32
Membru din: Mar Noi 24, 2009 20:17
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Mesaj de mihaiberes »

Un exemplu bun ar fii lacul Cetariu.A fost si pista de etapa nationala dar administratorul lacului nu si-a
umflat taxa.E tot 30 ron/24h C&R. Pe mai multe zile taxa scade la 25 ron/24h.
E o taxa de bun simt.
100ron/24h (cam un sfert din salariul minim pe economie) mi se pare nu mult ci chiar exagerat.
Sau se vrea ca pescuitul sa devina foarte elitist si oamenii normali sa nu mai aiba acces la el ??
Oare toti cei de pe acest forum castiga 1000 de euro astfel incat doua iesiri la pescuit pe luna
a cate 100 euro/partida(taxa 48 sau 72 ore+nada+transport) sa nu ii afecteze bugetul ??
Eu zic ca acest subiect mai trabuie reflectat.Si de unii si de ceilalti.(administratori si pescari)
Multi indivizi din societatea moderna sunt ca barcagiii: trag la vasle dar stau cu spatele la viitor. (Henry Coanda)

Avatar utilizator
Martin
Mesaje: 371
Membru din: Sâm Feb 06, 2010 8:53
Puncte: 0
Localitate: Bucureşti

Re: BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Mesaj de Martin »

maxx1979 scrie:
Stefan Mehedintu scrie:Ok am inteles, deci care ar fi pretul ideal pt toata lumea la c&R 12 ore ???

50 ron
Adică ?? În loc de 60 lei, 50 de lei ? Eu cred că-i tot mult. Dacă salariile foarte multor bugetari a scăzut cu 25%, consider utilă o reducere cu 25% a actualului tarif de 60 lei, asta însemnând, 45 de lei. Părerea mea.

Stefan Mehedintu
Mesaje: 98
Membru din: Joi Iul 29, 2010 18:20
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Mesaj de Stefan Mehedintu »

mihaiberes scrie:Un exemplu bun ar fii lacul Cetariu.A fost si pista de etapa nationala dar administratorul lacului nu si-a
umflat taxa.E tot 30 ron/24h C&R. Pe mai multe zile taxa scade la 25 ron/24h.
E o taxa de bun simt.
100ron/24h (cam un sfert din salariul minim pe economie) mi se pare nu mult ci chiar exagerat.
Sau se vrea ca pescuitul sa devina foarte elitist si oamenii normali sa nu mai aiba acces la el ??
Oare toti cei de pe acest forum castiga 1000 de euro astfel incat doua iesiri la pescuit pe luna
a cate 100 euro/partida(taxa 48 sau 72 ore+nada+transport) sa nu ii afecteze bugetul ??
Eu zic ca acest subiect mai trabuie reflectat.Si de unii si de ceilalti.(administratori si pescari)
Ok, sa zicem ca facem 30 lei, in cat timp se amortizeaza un ponton + cos gunoi + stalpi iluminat pe balta, cand doar pontonul a costat 3000 ron ????
Balta Balotesti Fieni
www.lagunaverde.ro

Stefan Mehedintu
Mesaje: 98
Membru din: Joi Iul 29, 2010 18:20
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Mesaj de Stefan Mehedintu »

maxx1979 scrie:
Stefan Mehedintu scrie:Ok am inteles, deci care ar fi pretul ideal pt toata lumea la c&R 12 ore ???

50 ron
Da, acceptabil, daca doriti sa veniti C&R ne contactati.
Balta Balotesti Fieni
www.lagunaverde.ro

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1844
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Mesaj de robyvan »

Stefan Mehedintu scrie:
mihaiberes scrie:Un exemplu bun ar fii lacul Cetariu.A fost si pista de etapa nationala dar administratorul lacului nu si-a
umflat taxa.E tot 30 ron/24h C&R. Pe mai multe zile taxa scade la 25 ron/24h.
E o taxa de bun simt.
100ron/24h (cam un sfert din salariul minim pe economie) mi se pare nu mult ci chiar exagerat.
Sau se vrea ca pescuitul sa devina foarte elitist si oamenii normali sa nu mai aiba acces la el ??
Oare toti cei de pe acest forum castiga 1000 de euro astfel incat doua iesiri la pescuit pe luna
a cate 100 euro/partida(taxa 48 sau 72 ore+nada+transport) sa nu ii afecteze bugetul ??
Eu zic ca acest subiect mai trabuie reflectat.Si de unii si de ceilalti.(administratori si pescari)
Ok, sa zicem ca facem 30 lei, in cat timp se amortizeaza un ponton + cos gunoi + stalpi iluminat pe balta, cand doar pontonul a costat 3000 ron ????
fara suparare domnule Stefan, aceasta treaba e tipic romaneasca, chestia cu amortizarea, toti vor sa-si amortizeze investitia intr-un an, doi.......intelegeti totusi ca nu castigam ca in Germania sau Austria.....felicitari pt ceea ce faceti acolo......e doar un punct de vedere..... :) :) :)
slowly we rot- by Obituary

Avatar utilizator
laurentiu sarghie
Mesaje: 362
Membru din: Lun Iun 08, 2009 6:52

Re: BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Mesaj de laurentiu sarghie »

Domnule Stefan,

Uitati ce se intampla pe o balta unde pescuim la 50 ron. Shi asta se intampla week end de weekend de cand s-au dus caldurile pana in nov.
Pleaca inapoi in balta TOT , garantat.
Fişiere ataşate
pelicani fericiti.jpg
pelicani fericiti.jpg (73.51 KiB) Vizualizat de 852 ori

Avatar utilizator
laurentiu sarghie
Mesaje: 362
Membru din: Lun Iun 08, 2009 6:52

Re: BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Mesaj de laurentiu sarghie »

Am uitat sa precizez, poza a fost facuta ieri dimineata, si aia nu au fost toti pestii.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “BALOTESTI FIENI”