ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Roger
Mesaje: 114
Membru din: Mie Ian 19, 2005 11:57

Mesaj de Roger »

Moose_master scrie: Apropo, vreau sa lansez o comanda pentru niste Harrison Ballista si sunt in dilema : sa le comand de 4 T/C sau 3.5 T/C ar fi de-ajuns ? Tu ce parere ai ?
Din pacate nu pot sa te ajut.Eu dau cu niste no-nameuri de 3.6m si 2.75lbs.
In legatura cu forumul e posibil sa ai dreptate.Cu siguranta nu arata cum mi-as fi dorit,dar sunt doar unul din multii care-l acceseaza si nici pe departe unul important.

Sincer imi placi asa mai potolit.Accept(nu mi le insusesc) si lectiile de semantica.Cu ocazia asta iti recomand timid sa deschizi la "toleranta".Multe lucruri groaznice s-au intamplat din cauza lipsei ei.

p.s.Personal cred,asa cum ti-am spus,ca rezolvarea problemei este alta.De pilda am putea sa ne organizam mai bine,sa facem o publicitate pozitiva sustinuta pentru C&R,etc.Lucrurile se misca.Nu atat de repede cum ne-am dori dar o sa vezi(auzi)ca o sa se intample.Tara asta de secole e civilizata de altii.N-avem scapare.
Alexandru Marcu

Moose_master
Mesaje: 235
Membru din: Mar Iun 07, 2005 18:50
Puncte: 0
Localitate: Montreal

Mesaj de Moose_master »

Roger,

Forumul nu va fi niciodata pe placul a 100% din utilizatori, insa iti garantez ca orice intrebare vei pune ti se va raspunde. Si daca mai esti si specific (folosind nume) ti se va raspunde cu siguranta COMPETENT.

Daca toate ar fi perfecte ar fi nasol... insemnand ca am ajuns in Rai si asta ar cam insemna ca suntem ... morti.

Io ma bucur de viata asta asa cum este ea; si cu bune si cu rele. Cele rele sunt picanteriile vietii.

Dar hai mai bine sa vorbim despre pescuit si sa lasam discutiile filozofice ca nu suntem pe forumul Academiei Romane.

Stima

Moose
APCR Canadian Branch

Avatar utilizator
Jujak
Mesaje: 219
Membru din: Joi Feb 02, 2006 13:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Jujak »

Vladut Mateianu scrie:Exista si de la Pelzer un tip de boiles pe baza de porumb, se numeste Vision X Mais, dar nu mi se par de foarte buna calitate cu toate ca s-au vandut destul de bine.
Scopexul a fost inventat de Rod Hutchinson si cred ca Val ti-a dat cel mai bun sfat posibil ! Parerea mea ! :wink:
Salut Vladut. Stiind ca pe la voi pe acolo se cunosc destule.......Am si eu o intrebare..........Ce se stie anul acesta despre balta de la FACAU ? Daca afli ceva concret .............spune-mi si mie plz.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

George,se pare ca se redeschide anul acesta DOAR cu abonament , dar nu stiu cat va costa. Decizia ii apartine ,se pare, domnului Enescu.
Daca aflu ceva deschid un topic la "Unde pescuim".
Numai bine.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Harry_Potter
Mesaje: 78
Membru din: Lun Feb 06, 2006 22:54

Mesaj de Harry_Potter »

andrei vladeanu scrie:4. sa fi pescuit cel putin o data la Tibrin! :D :D :D
sa inteleg ca aia care pescuiesc numai acolo au un f mare avantaj ?! :lol: :lol: :lol:
Dan N.

luka
Mesaje: 76
Membru din: Joi Sep 22, 2005 19:59

Mesaj de luka »

Moose la intrebarea despre lansete am sa-tzi raspund eu.(sunt fan Harrison,si folosesc lansete construite pe blancurile lor).In primul rand ce greutate ai si ce inaltzime?De asta depinde daca a-tzi achizitzionezi Ballista de 3,5lbs. sau de 4lbs.;daca a-tzi iei 3.60m sau 3,90m.Cel mai concludent este exemplul meu Am 1,86m si 115kg si folosesc lansete de 3,90 si 4,5lbs,care se incarca perfect cu un plumb de 130g si pentru care atzi trebuie fortza sa potzi scoate tot ce au mai bun lansetele de putere mai mare de 3,5lbs.CONCLUZIA:daca esti un tip normal ,3.5lbs sunt mai mult decat suficient(si lungime 3,6m),daca esti mai inalt de medie si cu o constitutzie mai astenica 3,9m si 3,5lbs sunt ok.Oricum Ballista sunt lansete de o mare putere in aruncare asa ca.........mai departe tu decizi.Cu respect Razvan Dobrescu :?
SI maine este o zi

Avatar utilizator
Jujak
Mesaje: 219
Membru din: Joi Feb 02, 2006 13:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Jujak »

MERCI VLADUT PT. RASPUNS. STIAM SI EU CA ANUL ACESTA SE VA REDESCHIDE. DAR CE NU STIU E IN CE CONDITII? SI CE PRET VA AVEA UN ABONAMENT. P.S. LA TIBRINA AM FOST SI EU ANUL TRECUT. FRUMUSETE DE BALTA. CINE NU TE CREDE K AI PRINS 150 KG. DE PESTE , SA STEA ASCASA, EU UNUL CUNOSC BALTA SI STIU CE PESTE EREA ACOLO, MAI ALES CTENO.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”