BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Moderator: Stefan Mehedintu

Încuiat
Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Mesaj de Victoras Petcu »

petcuvicto scrie:Referitor la poza de mai sus"UNUL DIN DEI 5 CRAPI PRINSI ASTAZI 16 / 09 / 2010 Greutate 4-7 KG",va informez ca un comentariu si o poza indentica au aparut si pe siteul "pescuitul.ro"(rubrica "unde am pescuit"), dar in plus in poza mai apare inca un pescar (se poate observa ca in poza de mai sus apar doua posturi de pescuit) si inca trei crapi comuni si doi teni,deci in total 6 capturi!!!!!Binenteles ca acei crapi au dat "ortul popii" de ceva timp!!!!! Ma intreb, oare unde este greseala? Poi ori cinci ,ori sase!!!!! :lol:


-Comentariul de pe (Pescuitul.ro)!!!!!

Locatia de pescuit

Data postarii
Balotesti - Fieni localitatea: Balotesti, jud: Ilfov 23-09-2010

Profilul baltii: Balta de crap - [ Legenda ]
Daca acest profil nu este satisfacator, Click aici pentru completare profil.

- Data partidei: 15-09-2010
- Taxa: 80lei/12h
- Impresii despre drum/caile de acces:
drumul este bun, cu exceptii cand ploua.
- Momeli utilizate:
boaba de porumb pe firul de par, simplu si preparat.

- Comentariu despre partida:
Am pescuit de pe data de 14-15 sept, in zona Laguna Verde, am inchiriat casuta, super confortabila si dotata cu tot ce ai nevoie. Am pescuit la plantat, rezultatul 4 crapi si 2 teni, cu greutatea intre 4 si 7 kg. Una peste alta o partida reusita.

Informatii cu caracter statistic:

- Cantitatea de peste prins (total kg/specie):
Crap: 30 kg;
- Am pescuit la plantat;
- Am folosit un nr. de 6 scule (lansete si undite)
- Este permis pescuitul nocturn
- Regimul de pescuit impus: Se poate opta intre sistemul C&R (prinde si elibereaza)
si sistemul Retin ce prind (in limita cantitatii admise)

-AICI(IN ACEST LOC) AR FI TREBUIT SA APARA POZA,DAR NU AM STIUT CUM SA O POSTEZ!!!!!!

Click pentru marire


Autor: Bogdan Catalin, Bucuresti - Albume: 1 Recorduri; Comentarii balti: 1.

P.S. Poi ori 16/09/2010 ("Crapmania.ro") ori 15/06 2010 ("Pescuitul.ro) :lol:
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Cristi Matei
pescar de competitie
Mesaje: 1246
Membru din: Dum Sep 23, 2007 20:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Mesaj de Cristi Matei »

si se jura ca nu fura.... :twisted:
daca a stat omu' la casuta poate a stat intre 15.09-16.09

Stefan Mehedintu
Mesaje: 98
Membru din: Joi Iul 29, 2010 18:20
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Mesaj de Stefan Mehedintu »

crispauly scrie:si se jura ca nu fura.... :twisted:
daca a stat omu' la casuta poate a stat intre 15.09-16.09
Exact asta s-a intamplat , a stat 3-4 zile, eu am primit pozele pe 16, el o fi prins pe 14-15 ,
Si inca ceva, noi postam poze si pe pescuitul.ro, Novacul se poate lua.
Balta Balotesti Fieni
www.lagunaverde.ro

Avatar utilizator
Cristi Matei
pescar de competitie
Mesaje: 1246
Membru din: Dum Sep 23, 2007 20:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Mesaj de Cristi Matei »

asa sa incercati de acum...sa dat detalii exacte, altfel se interpreteaza.
stima!

dajackal
Mesaje: 153
Membru din: Mie Mar 26, 2008 19:25

Re: BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Mesaj de dajackal »

ce interesat e dl petcu e acest topic, sunteti speriat de concurenta? Din punctul meu de vedere e foarte buna, mai ales pentru pescari.

Stefan Mehedintu
Mesaje: 98
Membru din: Joi Iul 29, 2010 18:20
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Mesaj de Stefan Mehedintu »

Incepand de Marti 28.09.2010,DAN GABRIEL din Otopeni, 5 capturi 7kg de 9 si 11 kg si 3capturi la 4-5kg.
Fişiere ataşate
captura 2.jpg
captura 2.jpg (192.92 KiB) Vizualizat de 2067 ori
11Kg.jpg
11Kg.jpg (173.38 KiB) Vizualizat de 2067 ori
11kg,2.jpg
11kg,2.jpg (156.51 KiB) Vizualizat de 2067 ori
Balta Balotesti Fieni
www.lagunaverde.ro

Stefan Mehedintu
Mesaje: 98
Membru din: Joi Iul 29, 2010 18:20
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Mesaj de Stefan Mehedintu »

Nu uitati reduceri de luni pana joi de 20% la pescuit cu cazare.
Fişiere ataşate
Capturi.jpg
Capturi.jpg (189.07 KiB) Vizualizat de 2067 ori
Balta Balotesti Fieni
www.lagunaverde.ro

zeus
Mesaje: 29
Membru din: Dum Mar 22, 2009 22:46
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Mesaj de zeus »

Stefan Mehedintu scrie:Nu uitati reduceri de luni pana joi de 20% la pescuit cu cazare.
Personal pescuiesc de aprox 6 ani pe aceasta balta! In fiecare an punctez cam 8 partide. De fiecare data prind din ce in ce mai putin peste..de calitate nu mai zic...de doi ani numai novac.
Motive: 1. Se navodeste la greu!
2.Sunt putine locuri...calde!In schimb multi paznici indruma mai ales noaptea pe cine trebuie! :mrgreen:
3.Anul trecut a venit la mine un paznic care era atat de beat incat nu era in stare sa se dea jos din masina...si a confundat un caras cu un ciortan! :lol:
4.Datorita timpului limitat prefer sa pescuiesc noaptea...trebuie sa duc munca de lamurire sa nu platesc obligatoriu 160 ron.
5.Daca tot investiti masiv...ar fi momentul sa mai treceti si pe malul celalt....pontoanele sunt putrezite iar de distanta pana la apa....nu mai vorbesc, ca ar fi bataie de joc!
6.Afirmati ca novacul se ia acasa....va rog atunci ca sa va angajati paznici care au mai multe clase decat trenul.....simplu...doua taxe ori 6 kg egal 12....nu 6!
7. Balta are si salau...dar nu este permis pescuitul la rapitor decat de pe ponton....mai bine...NU!
8. Numai cocalari am prins....am avut un handicapat in fata mea(la casute pe malul de vis a vis)....care a haulit toata noaptea....
.......si cam atat!.......vorbesc de Laguna verde!
p.s. Aici prind cel mai scump novac(poate...pretios)!

Stefan Mehedintu
Mesaje: 98
Membru din: Joi Iul 29, 2010 18:20
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Mesaj de Stefan Mehedintu »

zeus scrie:
Stefan Mehedintu scrie:Nu uitati reduceri de luni pana joi de 20% la pescuit cu cazare.
Personal pescuiesc de aprox 6 ani pe aceasta balta! In fiecare an punctez cam 8 partide. De fiecare data prind din ce in ce mai putin peste..de calitate nu mai zic...de doi ani numai novac.
Motive: 1. Se navodeste la greu!
2.Sunt putine locuri...calde!In schimb multi paznici indruma mai ales noaptea pe cine trebuie! :mrgreen:
3.Anul trecut a venit la mine un paznic care era atat de beat incat nu era in stare sa se dea jos din masina...si a confundat un caras cu un ciortan! :lol:
4.Datorita timpului limitat prefer sa pescuiesc noaptea...trebuie sa duc munca de lamurire sa nu platesc obligatoriu 160 ron.
5.Daca tot investiti masiv...ar fi momentul sa mai treceti si pe malul celalt....pontoanele sunt putrezite iar de distanta pana la apa....nu mai vorbesc, ca ar fi bataie de joc!
6.Afirmati ca novacul se ia acasa....va rog atunci ca sa va angajati paznici care au mai multe clase decat trenul.....simplu...doua taxe ori 6 kg egal 12....nu 6!
7. Balta are si salau...dar nu este permis pescuitul la rapitor decat de pe ponton....mai bine...NU!
8. Numai cocalari am prins....am avut un handicapat in fata mea(la casute pe malul de vis a vis)....care a haulit toata noaptea....
.......si cam atat!.......vorbesc de Laguna verde!
p.s. Aici prind cel mai scump novac(poate...pretios)!
Asta e cea mai tare de pana acum , DVs ori sunteti prieten cu PV, ori ati comfundat balta cu altele invecinate, care intradevar se cheama tot Balotesti, cat despre mesaj ,pare o denigrare ,ca un om nemultumit nu poate veni 6 ani la rand .
Cat despre paznici de oriunde ar fi ei, frumos ar fi sa nu-i jignim .
Balta Balotesti Fieni
www.lagunaverde.ro

zeus
Mesaje: 29
Membru din: Dum Mar 22, 2009 22:46
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Mesaj de zeus »

Nu sunt prieten cu PV....si cu el am avut niste contre acum 2 ani, culmea era ca nici nu ne cunosteam pe vremea aceea...nici macar acum! Dreptatea era pe undeva pe la jumate.....alta rata in alta traista!
Nu denigrez nimic....este munca dvs si va respect!In ultimii 2 ani am venit ptr novac, nu am afirmat ca de 6 ani nu prind peste, am spus ca de 6 ani pescuiesc si prind din ce in ce mai putin! Nu este adevarat??? De ce nu imi dati dreptate in legatura cu rupturile alea de pontoane??? Faptul ca aveti putin peste mare in comparatie cu alte balti este o certitudine...asta trebuie sa va mobilizeze. Popularea facuta cu peste mic nu va satisface la C@R pescarii de pe acest forum!
p.s. Apropo' de paznici....sunteti direct raspunzator de conduita lor pe balta! Daca platesc trebuie musai sa fiu tratat cu respect, sa se dea jos din masina sa imi dea bonul FISCAL, sa nu imi vorbeasca la persoana intai....si sa stie cel putin tabla inmultirii cu 2! :mrgreen:
Eu sunt unul din fraierii care am incercat sa facem un concurs, am venit, am discutat, am plecat cu promisiunea ca o sa gasim locuri rezervate...etc! Am gasit locuri din doi in trei, am platit taxa(le) integral, dimineata a venit si Dl. Tarus care avea pretentia sa eliberam din pesti numai ca sa facem imagine buna(banuiesc ca incepeti sa va aduceti aminte)...etc! S-au eliberat pesti, s-a realizat emisiune....banuiesc ca toti au ramas multumiti...numai noi organizatorii, nu!
DA, este o balta frumoasa, ati investit...da' tot nu face banii ceruti! :twisted:

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “BALOTESTI FIENI”