Inceputuri

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

Cristi Y scrie:@Val

am sentimentul ca-l cunosti foarte bine...dar nu stii cine este
multi stiu cine e (sau cred ei ca...)
dar, e bine 'asea'...
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Mesaj de Cristi Y »

ai si tu vali o banuiala? :roll:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

Cristi Y scrie:ai si tu vali o banuiala? :roll:
da, iti dau coordonatele cand ne vedem. poate mergem amandoi si-mi lasi si mie o bucatica :lol:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Mack
Mesaje: 1
Membru din: Mie Feb 08, 2006 9:24

Mesaj de Mack »

Datorita carmolistului forumul asta a mai castigat un user.....nu stiu nimic de crapi dar imi place carmolistul asta.....ma distreaza mai bine ca Jim Carrey ( nu ca as avea ceva cu el) :lol:
Crapu` si menumorut.....:D

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

Primu crap a fost unul neprins... dupa ce mi-a luat batul de alun de pe mal, m-a pus sa ma dezbrac in octombrie si sa intru in apa pana la brau (desi nu stiam sa innot si aveam doar vreo 10 ani) n-a facut nimic altceva decat sa imi arate pret de 2-3 secunde cam de stie sa faca atunci cand are fierul in bot... Si dus a fost.
De atunci a inceput ofensiva.Fire "de magazin" carlige dinalea galbene "meseriase" plute doar din pene de cea mai buna calitate! Tot de dragul lui mi-am sacrificat 2 alocatii pt a cumpara un telescop de 4 metri din fibra de sticla. Eram pierdut deja. Mai tarziu am inteles ce si cum ar trebui facut pt a nu ma mai intoarce de la balta cu coada intre picioare. Cam ce-i aia o montura, cam cum si mai ales unde il pot atrage si mai ales ca trebuie sa-l atrag pt a-l putea prinde.
Trecerea la metodele moderne de pescuit a avut rezultate imediate si mai ales mi-a stabilit recordul personal, o torpila de 14k prinsa la cercelus de porumb, pe Sulina N-are rost sa mai zic cate mistouri am indurat de genul "...da ce, ai degand sa-i cosi buzele cu atisoara aia de langa carlig?" , dar gurile au tacut atunci cand am prins cel mai mare peste din gasca desi eram mezinul si doar la a doua iesire in Delta.Confirmarea a venit adoua zi cu un alt sui putin mai mic. Atunci lucrurile au devenit clare. Se poate si altfel!
CU boiliesul inca nu m-am imprietenit dar cine stie... va veni o zi si pt asta!
Legio - Patria Nostra !

Avatar utilizator
ronaldo
Mesaje: 54
Membru din: Mie Dec 28, 2005 14:29

Mesaj de ronaldo »

Era prin anul de gratie 2000 ,cand mergeam hotarat pe Tancabesti cu gasca mea ,era super frumos prinde-an somotei ,caras ,cate un ciortan mai rasarit,.Trebuie sa recunosc ca vinovatul pt " cosmarul"ce avea sa urmeze e Vlad Parfene ,care baiat bun cum il stim venea la mine si ma injecta " vino ba in spate sa vezi peste ,nu ce prinzi tu aici" ,Eu binenteles aveam "scule" de 2.70 no name ,mulinete la fel ,ce mai eram tare. Ma duc cu Vlad i la pompe si acolo cine era Nae, Mugur Mihaescu ,si inca vre-o 2-3 pescari.....care chiar prindeau peste CRAP 10 -12 kg. Atunci ma pocnit microbul in cap de era sa cad pe jos,deja ma gandeam de unde sa cump lansete,dar ce mulinete? rod pod etc... la urmatoarele iesiri deja eram capitalist lansete sert 3,90 ,mulinete la fel ,senzorii , ,,,si asa au inceput mini concursurile org intre noi ,.Tin minte ca ne intalneam pe la ora 2-3 dupa-masa .si incepeam concursul pe la ora 18 si il terminam a doua zi la ora 13. tot atunci l-am vazut pe Zvonco pescuind la boiles ,si ne intrebam daca e nebun ,....Cat despre C@R recunosc ca il practicam tot din aceeasi perioada ,pt simplu motiv ca sant prea comod sa il i-au acasa sa-il curat, etc...Cred ca perioada 2000-2001 a fost cea mai frumoasa in ale crapului ,concursuri frumoase ,atmosfera` la fel , si toate astea pe Tancabesti o super balta.

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Concursurile incepeau pe la ora 13 si pina la 18 aveai voie sa plantezi. :lol:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
ronaldo
Mesaje: 54
Membru din: Mie Dec 28, 2005 14:29

Mesaj de ronaldo »

@ Maestre

ce memorie ai :D :D dar pote iti amintesti si noptile de la concursurile alea,cand nu prea tragea pestele si se incingeau adevarate petreceri pe malul apei ,iar cand se lumina eram toti prastie, mai putin Nae care dormea.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Coool.....
Noaptea se prindea mielu.......
PS Ronaldo, ziua pe aia cu descalificarea.... :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Pai daia si plantam. Sa ne putem distra noaptea. :lol:
Da chiar asa, cum a fost aia cu descalificarea? :lol:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”