Sa "f...m" LEGAL

Moderator: andrei vladeanu

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sa "f...m" LEGAL

Mesaj de cornelserbu »

Vladut Mateianu scrie:Cornel, cat ca iti convine sau nu, APCR are dreptul de a organiza CN. Si de a inscrie echipa la CM.
Datorita unor lideri inteligenti din partea voastra, a "opozitiei", s-ar putea sa existe deschidere si din partea noastra ptr a face un CN reusit.
Dar, cu elemente genul CLONIS si alti frustrati, nu putem sa ne intelegem..... Discutiile le pot avea doar pescarii ! Si sti bine ca pescarii nu se nasc peste noapte, mai ales pe internet ! :wink:
sa-ti spun drept, nici nu mai stiu daca-mi convine sau nu...cert este ca dreptul de a inscrie echipa la cm il detine totusi agvps...daca agvps nu vrea, nu mai inscrie nimeni nimic, de asta fii sigur...stiu eu ca tu ai vrea ca multa lume sa traiasca cu impresia ca nu-i asa, dar, hai sa fim seriosi ! si pe urma, nici nu mai conteaza prea mult...agvps da totul la pachet, cui...nu se stie, cine o avea c...e mai mari probabil :D

heeei, nu uita ca tu ai inventat "clonarea" :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
carpmaster
Mesaje: 388
Membru din: Mar Oct 07, 2008 14:53
Puncte: 0
Localitate: bucharest
Contact:

Re: Sa "f...m" LEGAL

Mesaj de carpmaster »

cornelserbu scrie:
Vladut Mateianu scrie:Cornel, cat ca iti convine sau nu, APCR are dreptul de a organiza CN. Si de a inscrie echipa la CM.
Datorita unor lideri inteligenti din partea voastra, a "opozitiei", s-ar putea sa existe deschidere si din partea noastra ptr a face un CN reusit.
Dar, cu elemente genul CLONIS si alti frustrati, nu putem sa ne intelegem..... Discutiile le pot avea doar pescarii ! Si sti bine ca pescarii nu se nasc peste noapte, mai ales pe internet ! :wink:
sa-ti spun drept, nici nu mai stiu daca-mi convine sau nu...cert este ca dreptul de a inscrie echipa la cm il detine totusi agvps...daca agvps nu vrea, nu mai inscrie nimeni nimic, de asta fii sigur...stiu eu ca tu ai vrea ca multa lume sa traiasca cu impresia ca nu-i asa, dar, hai sa fim seriosi ! si pe urma, nici nu mai conteaza prea mult...agvps da totul la pachet, cui...nu se stie, cine o avea c...e mai mari probabil :D

heeei, nu uita ca tu ai inventat "clonarea" :lol: :lol: :lol:
:mrgreen:
shame is a quality that (unfortunately!) most people dont have...
Bora Burak

B.C.C.

Avatar utilizator
buhac constantin
Mesaje: 791
Membru din: Joi Iun 17, 2010 14:36

Re: Sa "f...m" LEGAL

Mesaj de buhac constantin »

In adresa catre AGVPS scrie scurt si clar ca AVPS -Acvila doreste organizarea Campionatului National de Crap pentru anul 2011 .
Nu se pomeneste nimic din organizarile de pana acum .Cand ceri ceva nu spui ce a gresit cel care a organizat pana acum spui ce vrei sa faci tu .
AGVPS poate da raspunsul pe care il va crede de cuvinta ;
- Organizarea o va face APCR
- Organizarea o va face AVPS-Acvila
- Organizarea o va face impreuna APCR -AVPS Acvila
Oricare ar fi raspunsul eu cred ca va fi cel mai corect si de aceea nu trebuie sa fie nimeni suparat !
Daca pescarii vor putea participa fara sa le fie ingradite drepturile si vor fi tratati toti la fel nu preferential ce mai conteaza cum se numeste organizatorul . Vor avea posibilitatea sa studieze un program cine va crede ca il va putea respecta se va inscrie .
Un singur lucru ma intereseaza Campionatul National de Crap sa se desfasoare dupa regulamentul CIPS-FIPS tradus LEGAL si nu interpretat cum ii convine fiecaruia !
Asteptam raspunsul linistiti , ne ocupam de intarirea loturilor ca doar ne aflam in perioada de transferuri si loturile daca vor fi definitivate mai repede vor avea ocazia sa faca sarbatorile impreuna !

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Sa "f...m" LEGAL

Mesaj de Vladut Mateianu »

Costica, regulamentul Cips nu il respecta mai nimeni in totalitate, uita-te la ce s-a intamplat in Anglia la CM ca sa vezi cum s-au pishat englezii pe regulamentul lor.... Deci, nu cred ca asta este buba.Cu un regulament ca cel Cips respectat cu strictete, nu va exista mansa fara echipe eliminate.Chiar ma tem ca nu va exista club care sa organizeze o mansa si sa nu fie eliminat ''datorita nerespectarii regulamentului '' ! Si, repet, la CM nu se tine cont de multe puncte din regulament.Si asta ti-o zice unul care a fost la 5 campionate mondiale.... :wink:

In alta ordine de idei, parerea mea este ca anul acesta baltile sa fie cat mai apropiate ca densitate piscicola cu balta din Italia, taxa cat mai mica si manse cat mai putine, cred ca 3 ar fi ok.
De asemenea, cred ca balti mari si cu peste putin ca Darvari si Hobaia nu ar trebui sa lipseasca , dar mai sunt si altele dornice de afirmare care ar plati bani buni ptr asta....bani ptr echipa nationala ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Sa "f...m" LEGAL

Mesaj de Vali Vesa »

Vladut Mateianu scrie: ...dar mai sunt si altele dornice de afirmare care ar plati bani buni ptr asta....bani ptr echipa nationala !...
Am vazut anul asta ce-a iesit cu "sponsorizarile" de la patronii de balti... :mrgreen:

Si sa nu uitam ca la Sinaia am promis ceva legat de finala... Sper sa nu uitam, daca o sa fie cazul. Si daca promisiunea lor s-a concretizat, ca nu stiu...
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Sa "f...m" LEGAL

Mesaj de Vladut Mateianu »

Niciodata nu uitam ce-am promis Vali, discutam pe larg la sedinta.... Dar ce parere ai ca baltile alese sa fie comparabile ca densitate de peste cu balta din Italia ?
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Sa "f...m" LEGAL

Mesaj de Vali Vesa »

Vladut Mateianu scrie: ... Dar ce parere ai ca baltile alese sa fie comparabile ca densitate de peste cu balta din Italia ?
Da, ar fi bine. Dar care-i balta aia...??? Ca eu nu o "vad"... Sa nu spui ca Victor Oana ca nu halesc :lol:

Ce balta ar fi fost Hobaia, daca nu-si bateau joc de ea. Si se preta si pentru 2012 :lol:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Pasa
Mesaje: 350
Membru din: Vin Feb 19, 2010 14:30

Re: Sa "f...m" LEGAL

Mesaj de Pasa »

Proictul cn de anul trecut a fost ok eu vreau sa fie si in 2011 la fel 4 etape si o finala
A.V.P.S. SOIMUL
BRONZUL NATIONAL 2010

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Sa "f...m" LEGAL

Mesaj de Vladut Mateianu »

@pasa

Eu zic sa votam si vom face cum vrea majoritatea...asa mi se pare normal, eu am venit doar cu o propunere......

@vali

Balta de dupa Darvari se preteaza la perfectie. Se numeste Gostilele..... Si mai sunt si altele, stai sa ne adunam si or sa mai apara idei ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Sa "f...m" LEGAL

Mesaj de Vali Vesa »

Vladut Mateianu scrie: Balta de dupa Darvari se preteaza la perfectie. Se numeste Gostilele...
Te-ai "sucit" pe rapitor??? :lol:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA”