Apel la membrii APCR

Moderator: andrei vladeanu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de Vladut Mateianu »

burace, iar te bagi ca musca-n lapte ? acum 2 ani credeai ca frankfurterul este un fel de musaca, acum te bagi in seama de cate ori ai ocazia ! siktir ! :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Alex Matea
Mesaje: 507
Membru din: Sâm Ian 30, 2010 17:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de Alex Matea »

frankfurt nu e un oras?? :lol:

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de razvan u. »

Alex Matea scrie:frankfurt nu e un oras?? :lol:
Il poti intreba pe claudiu costache chestia asta....
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
Alex Matea
Mesaje: 507
Membru din: Sâm Ian 30, 2010 17:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de Alex Matea »

Noi nu prea stim geografia europei , nu prea am umblat prin Germania...
Am fost la pescuit doar prin tara si nu stim de mancaruri dastea ca musaka...

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de razvan u. »

legio1083 scrie:@Razvan
Postul ala cu cine ce a inteles era pt altcineva...
Si tie ti se pare OK sa arati cu degetul catre unii in timp ce altii se fac vinovati de acea scapare? Trebuia sa stam in banca noastra ,sa nu stricam "sfanta traditie"? Mi-e greu sa cred ca un pescar care se respecta ar putea macar sa gandeasca asa ceva, vis-a-vis doar de pescarii din Moldova .
Sunt mult mai multe scapari in regulemant , nu doar una, insa a te foosi de chestia asta ca sa arunci cu bolovani in sus fara sa te intereseze in capul cui cad , nu e ok.
Legio,
Incearca sa inversezi putin rolurile.....
Ma bucura postarea ta "Si tie ti se pare OK sa arati cu degetul catre unii in timp ce altii se fac vinovati de acea scapare?"... Asta era defapt problema. Fondul ei mai exact.
Vladut,
O sa stam cu totii drepti pe motiv ca nu avem vechime.
Si daca o sa reusesti vreodata sa fi obiectiv, ai sa vezi ca aceea continuare interesanta a topicului de care aminteai pleaca de undeva anume.....mai exact de la o postare, de altfel, smechera rau....
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de razvan u. »

Alex Matea scrie:Noi nu prea stim geografia europei , nu prea am umblat prin Germania...
Am fost la pescuit doar prin tara si nu stim de mancaruri dastea ca musaka...
Nu-i nimic atunci.
Va explic eu la amandoi cand ne vedem cu prima ocazie.
Abia astept!
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
Alex Matea
Mesaje: 507
Membru din: Sâm Ian 30, 2010 17:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de Alex Matea »

Sa ne explicati ce?
Cum e geografia europei sau mancare/musaka?
Sa ne vedem sanatosi!

Avatar utilizator
Anutei Dragos
Mesaje: 47
Membru din: Joi Sep 02, 2010 22:47

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de Anutei Dragos »

Vladut Mateianu scrie:Foarte interesanta continuarea topicului.... Observ cu neputinta cum niste NO NAME-uri din lumea pescuitului raspund unor pescari u experienta... Ce se poate face ? Nimic. Traim in Romania, si asta inseamna ca si "cititorii" au drepturile lor. Si mi-e scarba sa tot observ cum pescarii de tastatura ocupa tot spatiul virtual.

PS Miagi sau Anutei, stiti ce faceati voi cand AV sau Legio pescuiau in competitii ? Va zic eu, prindeati peste virtual , pe diverse jocuri pe monitor... :oops: :oops: Nu raspundeti, nu are rost..... :wink:

Vladut nu vreau sa mai comentez nimic pentru ca nu vreau sa ne certam aici e sub conditia noastra. Eu mereu m-am inteles foarte bine cu tine. cred... .

Oricum ca raspuns la postul tau Tu sti ce facea Africa de Sud acum 4 cand voi rupeati europa in pescuitul crapului?.... nimic. defapt nu existau iar acum ....... ne cam trag prin toate gaurile de nu ne vedem.... asa ca asta cu daca sunteti noi in sportul asta , jos chilotii nu tine.

eu nu am pretentia de mare pescar si am respectat mereu la voi ce era de respectat. Dar oamenii mai fac si greseli si e cinstit ca fiecare sa si le asume. Cine reuseste asta este cu adevarat de respectat. Si imi permit sa comentez pt ca am fost direct afectat intr-un concurs in care si eu un incepator si ei niste legende trebuia sa avem sanse egale. Eu consider ca nu am avut aceleasi sanse motivul il stiti si nu vreau sa-l repetam.

Oricum nu inteleg de ce repulsia asta fata de noul val??? voi ati promovat oameni ca noi..... ca razvan ca mine ca burak. Daca nu suportati ideea ca intro zi cineva o sa conteste ceva din ceea ce faceti trebuia sa faceti o casta..... din pacate este o societate libera.....

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de Vladut Mateianu »

Dragos, intre respect si obraznicie este cale lunga. Eu asta subliniez.
Si ptr ca mi-ai dat exemplu cu Africa de Sud, afla ca participa la CM cu multi ani inainte sa inceapa sa aiba rezultate.....Veneau, studiau, intrebau, bagau la cap si continuau....asta pana au inceput sa aiba rezultate. Dar, ptr ca este un mare dar, intotdeauna au avut respect fata de Anglia, Italia sau Franta, natiuni care au dat ora exacta in carpfishing......
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de andrei vladeanu »

atentie

eu i-am atras politicos atentia lui anutei ca argumentele lui sunt subtiri in fata pledoariei lui legio. asta a fost parerea mea, atata tot. (cine doreste poate reciti cele doua postari succesive)

eu nu am absolut nicio problema cu vechimea si alte lucruri de acest gen. din punctul meu de vedere absolut oricine poate avea pareri indiferent cand s-a apucat de pescuit.

totusi, recomand celor tineri si inflacarati sa studieze putina istorie crapista inainte de a se arunca cu capul inainte, pentru a nu se expune in cazul in care scriu gogomanii. e un simplu sfat.
(paranteza - pe africani i-am batut pe unde i-am prins. cu aceeasi echipa au venit din 2004 incoace. la ei acasa ni s-a infundat.)

in fine, ca sa revin de unde am plecat, va rog sa observati ca o interventie intr-o polemica pe regulamente in care mi-am expus o parere ( si anume ca nu e vorba ca anutei nu are cu cine sa discute, ci nu are cu CE, adica nu prea are argumentatie) s-a transformat imediat intr-un atac al gastii nebune :D , ca s-o numesc asa, la adresa mea.

ps nu-i vorba ca si vladut da apa la moara, are si el o parte de vina. (iar exprimarea NO NAME e urata si ar trebui sa-si ceara scuze)

concluzie. baieti, atacati pareri si subiecte, lasati oamenii in pace.

ps burak
ca sa dezici zicala ca si tu esti ca pistolu te rog sa intelegi ca daca imi expun si eu o parere nu o fac pt. ca am 20 ani, sau 10, sau 2 de pescuit. sau ca ma cheama AV, sau AD, RU, sau BB.
ci pur si simplu pt ca vreau sa zic si eu ceva, asa cum - slava Domnului (Alah) - o faceti si voi.
sper ca m-am facut inteles...
The One Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA”