PREZENTARE SENZORI JRC RADAR DSI

Moderatori: Bogdan Zaharia, odoctee, gor965, Adi Forest

Avatar utilizator
andrei_o88
Mesaje: 423
Membru din: Joi Mai 03, 2012 18:16
Puncte: 0
Localitate: Bistrita

Re: PREZENTARE SENZORI JRC RADAR DSI

Mesaj de andrei_o88 »

Sau ma insel???

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2006
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PREZENTARE SENZORI JRC RADAR DSI

Mesaj de Claudiu Garlea »

andrei_o88 scrie:Va multumesc .....dar daca avertizorul este setat pe volum maxim el numai trimite semnal la statie adica trebuie sa fie setat perfect sa sune si avertizorul afara si statia de esemplu in masina



Buna ziua,


Am verificat un set de avertizori din magazin dar si avertizorii mei personali, pentru a intelege exact problema dumneavoastra. Insa, nici unul din seturile verificate nu au aceasta problema, in momentul in care avertizorul are volumul setat la maxim si statia la fel, in caz de trasatura, am avut semnal sonor pe ambele.


Daca avertizorii au fost achizitionati de noi, in fiecare valigeta se regaseste: avertizorii, statia, protectia pentru avertizori, snurul pentru statie si manualul de utilizare.

Romanurobert
Mesaje: 352
Membru din: Mar Feb 24, 2015 15:11
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: PREZENTARE SENZORI JRC RADAR DSI

Mesaj de Romanurobert »

Salutare! Am cumparat o statie cu avertizori JRC RADAR DS3 solar, second hand, la a doua iesire avertizorul 1 nu mai functioneaza, imi bipaie o data scurt, urmat de doua bip-uri mai scurte. Atunci cand are bipul scurt suna si statia, nu mai pot sa-l opresc, nu-mi mai semnalizeaza la trasatura, practic nu mai raspunde la nici o comanda.
A mai avut cineva vreo problema asemanatoare? Exista vreo solutie? Se gaseste un service care sa ma ajute sa-mi rezolv problema?


Va rog sa ma contactati fie pe mail fie la telefon 0771671613.
Multumesc

ilo
Mesaje: 478
Membru din: Joi Oct 16, 2014 9:07
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PREZENTARE SENZORI JRC RADAR DSI

Mesaj de ilo »

Incearca o alta baterie decat cea pe care o ai ,am patit si eu la fel dar nu la modelul despre care vorbesti

Romanurobert
Mesaje: 352
Membru din: Mar Feb 24, 2015 15:11
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: PREZENTARE SENZORI JRC RADAR DSI

Mesaj de Romanurobert »

ESTE MODELUL CU PANOU SOLAR....NU AU BATERII!!! Dar multumesc pentru sfat!

Avatar utilizator
Eduard Sutu
Mesaje: 524
Membru din: Mie Apr 03, 2013 9:07
Puncte: 0
Localitate: IASI
Contact:

Re: PREZENTARE SENZORI JRC RADAR DSI

Mesaj de Eduard Sutu »

Dragi colegi ! Va solicit un mic ajutor ! Cum ati configurat ca fiecare avertizor sa corespunda culorilor de pe statie ? Multumesc !
Pescuitul nu este o " moda ", este pur si simplu placere si relaxare intr-o lume foarte agitata.

Avatar utilizator
Eduard Sutu
Mesaje: 524
Membru din: Mie Apr 03, 2013 9:07
Puncte: 0
Localitate: IASI
Contact:

Re: PREZENTARE SENZORI JRC RADAR DSI

Mesaj de Eduard Sutu »

Eduard Sutu scrie:Dragi colegi ! Va solicit un mic ajutor ! Cum ati configurat ca fiecare avertizor sa corespunda culorilor de pe statie ? Multumesc !
Rezolvat ! Multumesc tare mult ! ;)
Pescuitul nu este o " moda ", este pur si simplu placere si relaxare intr-o lume foarte agitata.

Avatar utilizator
Gabi Constantin
Mesaje: 102
Membru din: Mar Sep 06, 2016 11:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PREZENTARE SENZORI JRC RADAR DSI

Mesaj de Gabi Constantin »

buna ziua

detin senzorii DSI 3+1.... La ultima partida de pescuit (concurs) de acum o saptamana senzorii s-au desperecheat de statie. nu reusesc sa-i reinperechez. ma poate ajuta cineva?
atat senzorii cat si statia functioneaza dar separat, bateriile sunt noi

multumesc
Nume utilizator schimbat din rubi

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “PREZENTARE ARTICOLE PESCUIT”