Locuri de pescuit pe dunare

Unde pescuim dupa crapi pe rauri, la Dunare si in Delta Dunarii

Moderator: Dan Mateianu

carpiodiem
Mesaje: 133
Membru din: Vin Ian 06, 2012 19:43
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Locuri de pescuit pe dunare

Mesaj de carpiodiem »

M-ar interesa cateva pareri din partea dumneavoastra referitor la locuri de pescuit pe Dunare.Anul acesta impreuna cu partenerul meu de pescuit vrem sa abordam Dunarea cu bile si partide de pescuit ceva mai lungi (4-6 zile).Mentionez ca detinem si barca cu motor dar nu stim in ce parte ar trebuii sa ne indreptam pentru acest inceput de sezon(preferam pescuitul de pe mal ,adica locuri cu un curent cat mai mic)cu stima.

Cucu Ionel
Mesaje: 475
Membru din: Vin Ian 20, 2006 19:25
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Locuri de pescuit pe dunare

Mesaj de Cucu Ionel »

Pai si in ce zona a Dunarii esti dispus sa mergi, ca eu iti pot da exemple de locuri de pescuit in Mh. si CS., te intereseaza?? :? :D
Fir intins

Avatar utilizator
dani dan
Pescar de competitie
Mesaje: 325
Membru din: Mar Iun 14, 2011 19:55
Puncte: 0
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Locuri de pescuit pe dunare

Mesaj de dani dan »

cred ca in primavara e mai bine sa mergi pe canale.se incalzeste apa mai repede.eu merg la inceputul lui martie pe canalul puiu-rosu si pe caraorman.am avut rezultate aproape in fiecare an.
ma refeream la delta.
Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost. (Nicolae Iorga)

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Locuri de pescuit pe dunare

Mesaj de cornelserbu »

dani dan scrie:cred ca in primavara e mai bine sa mergi pe canale.se incalzeste apa mai repede.eu merg la inceputul lui martie pe canalul puiu-rosu si pe caraorman.am avut rezultate aproape in fiecare an.
ma refeream la delta.
unde, la iacub ?
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
dani dan
Pescar de competitie
Mesaje: 325
Membru din: Mar Iun 14, 2011 19:55
Puncte: 0
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Locuri de pescuit pe dunare

Mesaj de dani dan »

cornelserbu scrie:
dani dan scrie:cred ca in primavara e mai bine sa mergi pe canale.se incalzeste apa mai repede.eu merg la inceputul lui martie pe canalul puiu-rosu si pe caraorman.am avut rezultate aproape in fiecare an.
ma refeream la delta.
unde, la iacub ?
mai jos putin,se termina canalul caraorman,se trece lacul puiu si se intra pe canal spre lacul rosu.
la mijlocul canalului e baza rosu(fosta BTT,apoi vantu si acum paragina) :cry: :cry:
Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost. (Nicolae Iorga)

shahjaban
pescar de competitie
Mesaje: 1377
Membru din: Vin Feb 08, 2013 15:00
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Locuri de pescuit pe dunare

Mesaj de shahjaban »

anul trecut ai fost acolo ?? ( pe canalul Rosu-Puiu ) ..
a mers bine ? eu nu am mai trecut pe acolo de vreo 6 ani ...era Vantu mare boss pe acolo pe atunci si facea tot felul de reguli de pescuit pe zona aia ...si am renuntat sa mai merg .
Dragos C. - Brasov

Avatar utilizator
dani dan
Pescar de competitie
Mesaje: 325
Membru din: Mar Iun 14, 2011 19:55
Puncte: 0
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Locuri de pescuit pe dunare

Mesaj de dani dan »

shahjaban scrie:anul trecut ai fost acolo ?? ( pe canalul Rosu-Puiu ) ..
a mers bine ? eu nu am mai trecut pe acolo de vreo 6 ani ...era Vantu mare boss pe acolo pe atunci si facea tot felul de reguli de pescuit pe zona aia ...si am renuntat sa mai merg .
baza e in paragina,o pazeste nea pavel.eu merg in fiecare an de cateva ori.vintu n-a mai aparut prin zona.a scazut media crapilor dar se prinde bine(cind mananca)
Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost. (Nicolae Iorga)

shahjaban
pescar de competitie
Mesaje: 1377
Membru din: Vin Feb 08, 2013 15:00
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Locuri de pescuit pe dunare

Mesaj de shahjaban »

dani dan scrie:
shahjaban scrie:anul trecut ai fost acolo ?? ( pe canalul Rosu-Puiu ) ..
a mers bine ? eu nu am mai trecut pe acolo de vreo 6 ani ...era Vantu mare boss pe acolo pe atunci si facea tot felul de reguli de pescuit pe zona aia ...si am renuntat sa mai merg .
baza e in paragina,o pazeste nea pavel.eu merg in fiecare an de cateva ori.vintu n-a mai aparut prin zona.a scazut media crapilor dar se prinde bine(cind mananca)
interesant...multumesc..
Dragos C. - Brasov

Avatar utilizator
Sebastian_Bazuk
Mesaje: 84
Membru din: Mie Oct 12, 2011 15:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Locuri de pescuit pe dunare

Mesaj de Sebastian_Bazuk »

@Dani,

Ai fost recent la Rosu. Inseptembrie am fost si nu am reusit sa intru pe canal. Era blocat de un plaur.

Merci
Cred in Dumnezeu nu in ceea ce spun oamenii despre Dumnezeu!

Avatar utilizator
dani dan
Pescar de competitie
Mesaje: 325
Membru din: Mar Iun 14, 2011 19:55
Puncte: 0
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Locuri de pescuit pe dunare

Mesaj de dani dan »

revin cu detalii dupa ce vorbesc in balta.
Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost. (Nicolae Iorga)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Rauri, Dunare & Delta Dunarii”