pescuit in delta-crisan

Unde pescuim dupa crapi pe rauri, la Dunare si in Delta Dunarii

Moderator: Dan Mateianu

Scrie răspuns
kataroy
Mesaje: 12
Membru din: Mar Sep 13, 2016 10:56
Puncte: 0
Localitate: constanta

pescuit in delta-crisan

Mesaj de kataroy »

va salut si cu respect

pe 1 oct am programat si eu o iesire in delta la pescuit, la crisan undeva pe dunarea veche,pt o perioada de 1 sapt,si as avea si eu nevoie de niste sfaturi,pareri,cine a fost acolo recent,vreau sa va anunt ca nu sant nici pescar profi si nici nu caut marea captura,dar am o placere nebuna sa pescuiesc,ma relaxeaza total,de aceea as dori niste sfaturi,invataminte,referitor la nada,la bile,la cum sa nadesc,ce fel de nada,nu vreau sa ma duc sa caut monstrul,dar nici sa fiu beat tot timpul ca pestele nu trage...va multumesc si astept sfaturile voastre.

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: pescuit in delta-crisan

Mesaj de Dan Mateianu »

Salut.

http://www.crapmania.ro/articole/report ... nare-38778

Sau ia legatura cu Vladut Mateianu.

kataroy
Mesaje: 12
Membru din: Mar Sep 13, 2016 10:56
Puncte: 0
Localitate: constanta

Re: pescuit in delta-crisan

Mesaj de kataroy »

Ms frumos Dan

Stiu ca vladut e in delta acum,si nici eu nu sant in tara,abia saptamana care vine ajung,de aceea pina ajung acasa am incercat sa tin unpic tensiunea ridicata,
Topicu lam citit de altfel cam tot ce este pe net acum despre delta,din lipsa de altceva la vapour citesc,dar sant si subiecte si pareri vechi,care nu zic ca nu merg inca sau nu vor merge,dar vroiam sa fiu la current cu tot..ms frumos de mesaj

Avatar utilizator
Liviu Bulbucan
Mesaje: 132
Membru din: Joi Dec 08, 2011 20:19
Puncte: 0
Localitate: Alba
Contact:

Re: pescuit in delta-crisan

Mesaj de Liviu Bulbucan »

Ce-ai facut pe Dunarea Veche?
Am fost si eu cativa ani la rand in acea zona si am avut partide frumoase... am prins crapi pana in 14 kg cel mai mare.
PB: 30,85 Kg crap comun, 29,20 Kg crap oglinda!!!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Rauri, Dunare & Delta Dunarii”