Captura record pentru Cipica la Sarulesti 26,100 kg !

Moderator: Dan Mateianu

Încuiat
Avatar utilizator
Sharky
Mesaje: 435
Membru din: Dum Ian 09, 2005 11:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Captura record pentru Cipica la Sarulesti 26,100 kg !

Mesaj de Sharky »

Dan Petre aka Sharky

Avatar utilizator
Sharky
Mesaje: 435
Membru din: Dum Ian 09, 2005 11:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Captura record pentru Cipica la Sarulesti 26,100 kg !

Mesaj de Sharky »

....
Fişiere ataşate
DSC_0214.jpg
DSC_0214.jpg (117 KiB) Vizualizat de 2240 ori
Dan Petre aka Sharky

clabuc
Mesaje: 372
Membru din: Joi Apr 30, 2009 11:11
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Captura record pentru Cipica la Sarulesti 26,100 kg !

Mesaj de clabuc »

as vrea sa pescuiesc si eu la sarulesti , sa am sansa sa prind un peste asa mare. cum aflu daca merit sa pescuiesc acolo ?

Avatar utilizator
Razvan Paunoiu
Mesaje: 135
Membru din: Mar Noi 27, 2007 20:52

Re: Captura record pentru Cipica la Sarulesti 26,100 kg !

Mesaj de Razvan Paunoiu »

Am pescuit acum vreo 2-3 ani in urma, parca prin 2008 pe Sarulesti, cand era posibil si "legal"...erau niste pachete de pescuit la Crap destul de OK. M-am comportat civilizat si chiar am strans gunoiul celor de dinaintea mea, niste straini "civilizati"...
Anul trecut am sunat din nou vazand un nou pachet care in prima faza am crezut ca este adresat tuturor pescarilor..si stupoare ...romanii nu sunt primiti...Ce sa fac sa ma duc pe aeroport si sa ma prefac ca sunt englez ??? sa-mi schimb cetatenia.....??? Pentru mine personal este absolut aiurea, nu am incalcat niciodata regulile stabilite nici pe Sarulesti si nici pe alta balta, respect acest sport.... Oricum cred ca de 5-6 ani pescuiesc numai C&R....In concluzie se pare ca si pescuitul e "pe sub mana" din moment ce pescuiesc romani pe Sarulesti....absolut jenant si tipic romanesc....pile, relatii :oops: :oops: :oops:
Nume utilizator schimbat din Friday

Avatar utilizator
janes romanes
Mesaje: 426
Membru din: Lun Ian 25, 2010 14:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Captura record pentru Cipica la Sarulesti 26,100 kg !

Mesaj de janes romanes »

pescarul adevarat e acela care are rabdare cu carul.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: mentalitatea se pare ca nu mai are legatura cu ceea ce se intampla pe sarulesti...lucrurile sunt simple dar ne place noua sa le facem complicate...banu dicteaza intotdeauna :wink: :wink: :wink: ...noi sa fim sanatosi..restu e cancan!!!!!

Vasilica Baboieru
Mesaje: 500
Membru din: Dum Feb 07, 2010 19:51

Re: Captura record pentru Cipica la Sarulesti 26,100 kg !

Mesaj de Vasilica Baboieru »

Cu siguranta pe Sarulesti sunt exemplare de pesti cu dimensiuni de invidiat ,dar nu avem noi pregatirea necesara sa-i prindem .Cipipa poate sa detalieze daca vrea, ce spun eu acum .De exemplu sunt pescari care stau cateva luni la pescuit pana sa prinda un exemplar de 30 kg ,noi vrem daca se poate in trei ore ,nu se poate din pacate .Bravo Cipica !
vreau sa pescuiesc in ape limpezi

Avatar utilizator
cipica
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1044
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Captura record pentru Cipica la Sarulesti 26,100 kg !

Mesaj de cipica »

ai mare dreptate vasilica, unii se chinuie ani de zile sa prinda pesti mari si nu reusesc, altii mai norocosi reusesc dupa cateva incercari. ideea este totusi ca e nevoie de timp si preocupare pt pestii mari. cat de curand voi scrie un articol despre ideea asta.
merci pt felicitari

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Captura record pentru Cipica la Sarulesti 26,100 kg !

Mesaj de pharaoh »

cipica, cat a durat iesirea si ce alte capturi ai mai avut?
Marius Sârbu

Avatar utilizator
cipica
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1044
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Captura record pentru Cipica la Sarulesti 26,100 kg !

Mesaj de cipica »

Salutare!
7 zile am stat, pe langa acest peste am mai avut inca 13 crapi intre 10-16 kg si probabil mai mult de 15 teni, cel mai mare de vreo 15 kg.

marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Captura record pentru Cipica la Sarulesti 26,100 kg !

Mesaj de marin laurentiu »

cipica scrie:Salutare!
7 zile am stat, pe langa acest peste am mai avut inca 13 crapi intre 10-16 kg si probabil mai mult de 15 teni, cel mai mare de vreo 15 kg.
vezi cum faci cu pachetele alea ptr 3-4 zile cu week-end ca ma manaca rau de un pescuit pe sarulesti :wink: ...e super ok si pachetul de 7 zile dar zau ca nu pot lipsi atat de la servici :(
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “SARULESTI”