Fir monofilament Katran Eclipse

http://www.snz.ro
Discutii, noutati, promotii si oferte din gama de nade si momeli Senzor Planet

Moderatori: Vladut Mateianu, SENZOR PLANET

Avatar utilizator
SENZOR PLANET
CS SENZOR
Mesaje: 784
Membru din: Lun Feb 14, 2011 14:23

Fir monofilament Katran Eclipse

Mesaj de SENZOR PLANET »

Folosind tehnologia de la fabricarea firului Synapse Neon, un fir super testat in competitiile de casting, cei de la Katran au creat o premiera mondiala.
Firul Eclipse este proiectat sa duca pescuitul la un alt nivel, fiind construit din 2 in 2 metri cu fir de culoare verde neon cuplat cu 50 cm de fir de culoare negru.
Aceasta caracteristica unica il face extrem de vizibil noaptea, atunci cand la recuperare aprindem o lanterna de cap.

Este un fir scufundator cu o memorie foarte scazuta, rezistent la noduri si abraziune.
Ideal pentru pescuitul la mare distanta.

Ii rugam pe cei care l-au testat sa ne lase o recenzie aici despre acest fir.
Fişiere ataşate
katran-eclipse-1.JPG
katran-eclipse-1.JPG (288.16 KiB) Vizualizat de 4230 ori
katran-eclipse-2.JPG
katran-eclipse-2.JPG (170.11 KiB) Vizualizat de 4230 ori
katran-eclipse-3.JPG
katran-eclipse-3.JPG (166.86 KiB) Vizualizat de 4230 ori

Avatar utilizator
SENZOR PLANET
CS SENZOR
Mesaje: 784
Membru din: Lun Feb 14, 2011 14:23

Re: Fir monofilament Katran Eclipse

Mesaj de SENZOR PLANET »

Senzor este unic importator pentru produsele Katran Fishing Line in Romania.

Diametrele disponibile pentru firele Eclipse se gasesc aici -> https://www.snz.ro/cauta-eclipse/
Fişiere ataşate
synapse-eclipse-0.25.jpg
synapse-eclipse-0.25.jpg (253.27 KiB) Vizualizat de 4229 ori
ff9a561ab68b1f1386f01d7c7cb30cfe_XL.jpg
ff9a561ab68b1f1386f01d7c7cb30cfe_XL.jpg (72.23 KiB) Vizualizat de 4229 ori

GNicolae
CS SENZOR
Mesaje: 228
Membru din: Mie Ian 14, 2015 20:41
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: Fir monofilament Katran Eclipse

Mesaj de GNicolae »

Am onoarea de a lasa prima recenzie despre firele Katran !

Sunt unul dintre persoanele care au testat cateva marci de fire , am avut ocazia de a testa si firele de la Katran (in timpul competitiilor de la CN 2018 ) , chiar si la Balaton , Peris si alte balti .

Sa incep cu firul Katran Eclipse Synapse :

Am folosit diametrele 0.234 si 0.255 , diametre reale nu sunt supradimensionate , un fir fara memorie , cu o rezistenta remarcabila as putea spune si care nu mi-a creat probleme la aruncare , a fost singurul fir care l-am dat pe Invisitec ... un fir care am pescuit ani de zile .
Rezistenta la nod este ok (aici ma refer strict la inaintas) , pe timp de noapte firul se vede foarte bine chiar daca este si verde si negru . Fara sa vreau la Balaton aveam mulinetele echipate cu textil care plutea intre ape , cand incepea vant-ul ne tragea plumbii aproape de mal , am fost nevoit sa schimb tamburii ... nu erau echipati cu 0.40 cum ar fi trebuit , erau echipati cu 0.234 si plantam la 400m , in ciuda faptului ca avea elongatie destul de mare am reusit sa scoatem pestii fara nici o problema, ba chiar sa vedem trasaturile mai slabe daca intindeam destul de bine firul , majoritatea pestilor trageau pe run !
Pentru Balaton 2019 m-am pregatit cu fir Katran Synapse wild carp diametru 0.305 - care inca nu l-am testat dar cu siguranta are o elongatie mult mai mica fara de un fir normal si sper sa nu fiu dezamagit .
Pe Corbu exista o problema la toate firele , anume se incarca cu ceva calcaros , se poate rezolva prin stergerea cu servetel a firului la recuperare , dar prefer sa il schimb dupa fiecare partida .

Stiu ca fiecare are parerea lui , stiu ca Invisitec este un fir foarte bun , dar la ora actuala am 12 mulinete incarcate cu fir de la Katran , este strict parerea mea si nu caut nici un fel de contraziceri pe aceasta tema (unul este sarmos ... altul este moale , unul are dimensiune reala ... altul este supradimensionat etc ) .
CS SENZOR

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Fir monofilament Katran Eclipse

Mesaj de Florin Pata »

As fi putut sa cred ...unele chestii :lol: ! Dar cand compari si schimbi INVISITEC cu .... :oops: ! Las-o...jos , "mai taie... da-le dreaq".... ca macane cu portavocea :oops: ! Compara si tu cu elasticul de la chilotii din piata Obor...si atunci devii credibil , nu cu Technium sau Invisitec !
Asta ...lasand gramatica...ca e grav !
Ultima oară modificat Mar Iul 31, 2018 22:05 de către Florin Pata, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Fir monofilament Katran Eclipse

Mesaj de Florin Pata »

:lol: :oops: :twisted: !

GNicolae
CS SENZOR
Mesaje: 228
Membru din: Mie Ian 14, 2015 20:41
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: Fir monofilament Katran Eclipse

Mesaj de GNicolae »

Nici nu ma asteptam sa nu apare "vreun" profesionist , ce legatura are gramatica cu pescuitul ? Discutam despre fire de pescuit , am scris strict ca este parerea mea , nu vad logica ...
CS SENZOR

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Fir monofilament Katran Eclipse

Mesaj de Florin Pata »

GNicolae scrie:Nici nu ma asteptam sa nu apare "vreun" profesionist , ce legatura are gramatica cu pescuitul ? Discutam despre fire de pescuit , am scris strict ca este parerea mea , nu vad logica ...
Chiar daca ai corectat , mai ai "sa nu apare "vreun" profesionist" :lol: ! Daca vroiai sa fii sarcastic , trebuia sa bagi in ghilimele "profesionist" si NU "vreun" :lol: ! Adevarat , gramatica nu are legatura cu pescuitul ci spune totul despre PESCARII ...useri pe forum . Problema mare e ca la Senzor e majoritara :oops: ! Incepand cu cel care vede "prosti peste tot" desi el .............!!!
Sa vii cu un Lastun sa zici ca il preferi unui Rolls-Royce...e prea mult pentru orice om cu un singur neuron functional !

GNicolae
CS SENZOR
Mesaje: 228
Membru din: Mie Ian 14, 2015 20:41
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: Fir monofilament Katran Eclipse

Mesaj de GNicolae »

Daca ai o problema cu cineva de la Senzor , o poti rezolva cu el , imi dau seama ce fel de persoana esti din minunatiile care le scrii , si daca am gresit gramatical putin imi pasa in momentul de fata , nu suntem la limba si literatura romana aici , banuiesc ca tu nu folosesti boilies romanesti ca nu sunt de marca , banuiesc ca nu cumperi lansete romanesti ca nu sunt de marca , in caz ca nu ai observat crapmania promoveaza si Shimano , asa ca nu inteleg legatura ta ca nu imi place mie invisitec-ul , nu compara un fir bun cu lastun , iti pot demonstra ca am fir de la X-line , Prologic, Korda , Fox si inca 20 de modele si totusi pe mulineta am ales sa folosesc Katran , pentru ca din punctul meu de vedere este superios multora . Cat despre comparatia masinilor mai bine nu o faceai ... daca tu iti o pisicuta pentru ca este BMW eu prefer un Logan nou !
CS SENZOR

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: Fir monofilament Katran Eclipse

Mesaj de Dan Mateianu »

Florin Pata scrie:
GNicolae scrie:Nici nu ma asteptam sa nu apare "vreun" profesionist , ce legatura are gramatica cu pescuitul ? Discutam despre fire de pescuit , am scris strict ca este parerea mea , nu vad logica ...
Chiar daca ai corectat , mai ai "sa nu apare "vreun" profesionist" :lol: ! Daca vroiai sa fii sarcastic , trebuia sa bagi in ghilimele "profesionist" si NU "vreun" :lol: ! Adevarat , gramatica nu are legatura cu pescuitul ci spune totul despre PESCARII ...useri pe forum . Problema mare e ca la Senzor e majoritara :oops: ! Incepand cu cel care vede "prosti peste tot" desi el .............!!!
Sa vii cu un Lastun sa zici ca il preferi unui Rolls-Royce...e prea mult pentru orice om cu un singur neuron functional !
Stimate Florin Pata,

Inainte sa dai lectii de gramatica altor utilizatori afla ca nu prea esti masura sa o faci pentru ca postarile tale sunt comparabile cu discursurile doamnei Viorica, daca o cunosti.
Atunci cand incerci sa faci o corectie, fa-o printr-o postare curata, impecabila.
In limba romana nu exista cuvantul "vroiam", ci "voiam". "Vroiam" este doar o forma alterata, in niciun caz o forma gramatical corecta.

Cat despre lectiile cu semnele de punctuatie sunt convins ca ai cam lipsit sau chiar nu ai fost deloc pentru ca nu ai nici cele mai elementare norme de redactare. Si ca sa intelegi la ce ma refer, te anunt ca spatiul se pune mereu dupa semnele de punctuatie, niciodata inainte.

De asemenea, te rog pe aceasta cale sa inchei off-topicul (postare care nu are legatura cu subiectul).

Multumesc pentru intelegere.

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Fir monofilament Katran Eclipse

Mesaj de Florin Pata »

GNicolae scrie:Daca ai o problema cu cineva de la Senzor , o poti rezolva cu el , imi dau seama ce fel de persoana esti din minunatiile care le scrii , si daca am gresit gramatical putin imi pasa in momentul de fata , nu suntem la limba si literatura romana aici , banuiesc ca tu nu folosesti boilies romanesti ca nu sunt de marca , banuiesc ca nu cumperi lansete romanesti ca nu sunt de marca , in caz ca nu ai observat crapmania promoveaza si Shimano , asa ca nu inteleg legatura ta ca nu imi place mie invisitec-ul , nu compara un fir bun cu lastun , iti pot demonstra ca am fir de la X-line , Prologic, Korda , Fox si inca 20 de modele si totusi pe mulineta am ales sa folosesc Katran , pentru ca din punctul meu de vedere este superios multora . Cat despre comparatia masinilor mai bine nu o faceai ... daca tu iti o pisicuta pentru ca este BMW eu prefer un Logan nou !
Din nou dai cu ranga in balta ! Faci presupuneri de 2 lei . Nu am nici o problema cu nimeni de la Senzor , era doar o constatare simpla si REALA ! E bine ca stii tu ce persoana sunt :lol: !
De la Senzor cred ca am cumparat "TONE" pana acum in vreo 10 ani , cred ca mai am si acum vreo 50 de pungi de 1 kg de 1016 + cateva de VM + altele :oops: ! De curand am cumparat "straineze"....multe de la producatorul "strainez"... Dudi Baits :lol: ,unele chiar si azi de la Big Fish + Select Baits...desi nu prea am avut rezultate cu ele....mai incerc ! Plus alte vreo 10 galeti de 17 litri pline de nada/pop up/boiles de carlig/atractanti/etc. de la toti marii producatori . Nu cred ca ai peste 20 de marci de fire si nici Invisitec !
Bete romanesti nu am , am DOAR vreo 20 de lansete DOAR de crap , deci as putea avea logistica necesara pentru orice concurs intern sau extern , cele mai slabe fiind 5 Shimano Force Master...urmand Shimano Tribal si apoi numai Century !!! Dar nu voi compara niciodata la lansete nici macar Tribal cu Century....sunt din alt film . Spor in aberatii !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “SENZOR PLANET”