izotopi (beta light-uri)

http://www.snz.ro
Discutii, noutati, promotii si oferte din gama de nade si momeli Senzor Planet

Moderatori: Vladut Mateianu, SENZOR PLANET

Avatar utilizator
DODO27
Mesaje: 126
Membru din: Mie Apr 11, 2007 22:02
Puncte: 0

izotopi (beta light-uri)

Mesaj de DODO27 »

as vrea sa-mi cumpar 6 izotopi (beta light-uri) culoarea albastru (12 mm), pe care sa-i montez pe 3 avertizori Fox Micron RX.
citisem undeva ca s-ar putea sa aveti asa ceva pe stoc.
in caz afirmativ, va rog sa-mi spuneti la ce pret ii aveti.
Costin Dorel

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: izotopi (beta light-uri)

Mesaj de Andrei I »

DODO27 scrie:as vrea sa-mi cumpar 6 izotopi (beta light-uri) culoarea albastru (12 mm), pe care sa-i montez pe 3 avertizori Fox Micron RX.
citisem undeva ca s-ar putea sa aveti asa ceva pe stoc.
in caz afirmativ, va rog sa-mi spuneti la ce pret ii aveti.

Salut .. daca esti din Bucuresti te pot ajuta eu cu 3 izotopi de culoare albastru de la Solar cumparati anul trecut de la Senzor. Ii las la jumate din pretul de magazin. Am totusi o intrebare...cum adica vrei sa-i montezi pe avertizori?? Ei sunt facuti pentru swinger/hanger...
Milionar excentric

Avatar utilizator
DODO27
Mesaje: 126
Membru din: Mie Apr 11, 2007 22:02
Puncte: 0

Re: izotopi (beta light-uri)

Mesaj de DODO27 »

Andrei I scrie:
DODO27 scrie:as vrea sa-mi cumpar 6 izotopi (beta light-uri) culoarea albastru (12 mm), pe care sa-i montez pe 3 avertizori Fox Micron RX.
citisem undeva ca s-ar putea sa aveti asa ceva pe stoc.
in caz afirmativ, va rog sa-mi spuneti la ce pret ii aveti.

Salut .. daca esti din Bucuresti te pot ajuta eu cu 3 izotopi de culoare albastru de la Solar cumparati anul trecut de la Senzor. Ii las la jumate din pretul de magazin. Am totusi o intrebare...cum adica vrei sa-i montezi pe avertizori?? Ei sunt facuti pentru swinger/hanger...
doar 3 izotopi nu ma ajuta, intrucat pentru un avertizor imi trebuiesc 2 izotopi. :(
avertizorii Fox Micron RX, pe partea frontala, sunt prevazuti cu doua fante (lacasuri) in care se introduc beta ligt-urile.
exista izotopi de diferite marimi si culori.de regula, pentru swingere se folosesc izotopi mai mari (mai lungi si ceva mai grosi) decat imi trebuiesc mie-12 mm.
Fişiere ataşate
Fox Micron RX.jpg
(41.29 KiB) Descărcat de 1674 ori
Costin Dorel

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: izotopi (beta light-uri)

Mesaj de Andrei I »

Pricep mai greu si uit repede :D

Scuze de confuzie...intr-adevar ai mei sunt mai grosi .. sper sa aiba baietii la magazin ce cauti tu.
Milionar excentric

butadr
Mesaje: 78
Membru din: Dum Mai 18, 2008 12:57
Puncte: 0
Localitate: Sfantu Gheorghe - Covasna

Re: izotopi (beta light-uri)

Mesaj de butadr »

Si...cam care ar fi rostul acelor izotopi pe avertizoare?... :shock:
Oricum din cate stiu ele au doua leduri albastre care se aprind noaptea (comandate de un senzor de lumina) si pe care eu unul le-am dezactivat pentru ca sunt deranjante.
Inteleg ideea de a lumina swingerul, pentru a observa miscarile acestuia la trasatura...dar senzorul?... :?:
Zimbeste, maine va fi mai rau

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: izotopi (beta light-uri)

Mesaj de andrei vladeanu »

olteanu' cand se culca isi pune pe noptiera un pahar cu apa si unul gol.
pentru ca poate sa-i fie sete noaptea, sau nu.
:D


rolul izotopilor este exact acela al ledurilor de veghe despre care spui ca le-ai dezactivat (desi eu zic ca sunt foarte utile).
The One Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: izotopi (beta light-uri)

Mesaj de andrei vladeanu »

avem la senzor.
atomic tackle, verzi, 19 lei bucata. reducere 50%.
6 bucati = 57 lei

ps andrei credea ca izotopii se folosesc numai la swingere pt ca el a facut de curand pasul de la cracane "V" la senzori. :D
mincioagele fox si fermoarele de la corturi au locasuri speciale pt izotopi.
The One Team

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: izotopi (beta light-uri)

Mesaj de Andrei I »

andrei vladeanu scrie:ps andrei credea ca izotopii se folosesc numai la swingere pt ca el a facut de curand pasul de la cracane "V" la senzori. :D
cracane "V" ??? poate crengute de salcie...in "V" :D

P.S. O sti pe aia cu pichetii la care nu se pot atasa V-uri? "Nu vezi mah ca are o placuta pe care scrie Senzor??! deci e doar pentru senzori!!! "

:D
Milionar excentric

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: izotopi (beta light-uri)

Mesaj de andrei vladeanu »

dadadadadadada :D :D :D
The One Team

Avatar utilizator
DODO27
Mesaje: 126
Membru din: Mie Apr 11, 2007 22:02
Puncte: 0

Re: izotopi (beta light-uri)

Mesaj de DODO27 »

butadr scrie:Si...cam care ar fi rostul acelor izotopi pe avertizoare?... :shock:
Oricum din cate stiu ele au doua leduri albastre care se aprind noaptea (comandate de un senzor de lumina) si pe care eu unul le-am dezactivat pentru ca sunt deranjante.
Inteleg ideea de a lumina swingerul, pentru a observa miscarile acestuia la trasatura...dar senzorul?... :?:
crede-ma ca nu sunt un snob, dar acesti "licurici", in unele situatii ii consider ca fiind foarte utili.
anul acesta (spre exemplu), am avut ocazia de a pescui pe un ponton, iar in fata acestuia "te asteptau 24 m de apa cu ph8" :? semnalizarea rod podului si implicit a marginii pontonului (dupa a 5 a sau a 6 a zi de pescuit....dipuit si chiaun de somn si oboseala) a fost beton.
un alt avantaj pe care ti-l ofera acesti izotopi este atunci cand pescuiesti, (evident pe timp de noapte), spre exemplu pe malul unui rau cu lansetele fixate pe suporti individuali postate la distante mai mari unul de altul, intre tufe...etc..noaptea cand doresti sa schimbi de exemplu montura reperezi mult mai usor locul lansetei.nu mai vorbim de situatiile in care vecinul de stand, venind la 2 noaptea sa-ti ceara un foc la tigara, cade peste rod pod sau lansete dupa care cu o voce suava iti spune..."scuze". avertizorul Fox Micron RX nu este prevazut cu lumina de veghe (care este deranjanta si un consumator in plus de energie) de aceea este prevazut cu acele fante in care se introduc acesti izotopi a caror luminozitate nu este atat de stridenta.
Costin Dorel

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “SENZOR PLANET”