balta Solacolu Calarasi

Moderatori: Cristi Matei, georgeoprea

Avatar utilizator
Cristi Matei
pescar de competitie
Mesaje: 1246
Membru din: Dum Sep 23, 2007 20:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: balta Solacolu Calarasi

Mesaj de Cristi Matei »

a1mer scrie:A aparut concurenta pentru o "anumita" balta :lol:
Felicitari pentru tot ce ati realizat acolo si sa auzim numai de bine.
va multumesc pentru apreciere dl. Cristian si as fi onorat sa raspundeti invitatiei lui Razvan.
va doresc o invazie de over 10 la concurs. :wink:

Avatar utilizator
a1mer
Mesaje: 250
Membru din: Sâm Mar 17, 2007 2:31
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: balta Solacolu Calarasi

Mesaj de a1mer »

Mergem razvane cu cea mai mare placere va salut :)
Trofim Cristian

CS Green Lake

Avatar utilizator
Blondibus
Mesaje: 7
Membru din: Lun Apr 26, 2010 15:11
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: balta Solacolu Calarasi

Mesaj de Blondibus »

:D
Am fost saptamana trecuta, pentru prima data pe aceasta balta in urma unui anunt publicitar si vreau sa va spun ca am ramas surprinsi, eu si colegii mei...
Un concept de balta cum vezi mai rar in ultimul timp...foarte civilizat, curatenie, toalete, personal de nota 10....
Pe langa toate astea..tin sa va spun ca s-au luat si vreo 14 capturi de crap + 1 caras de aprox 300 grame :lol: ... in 24 de ore dar vreo 12 de pescuit efectiv....cea mai mare captura prinsa de noi 6,5 kg si o medie de 5 kg la ceilalti
Am pescuit la boaba de porumb si la boilies solubil....toate capturile au intrat pe bila solubila...am pescuit chiar pe la jumatatea baltii (standurile15,16,17)
In concluzie, o balta frumoasa si civilizata din toate punctele de vedere, are si ceva structuri care te provoaca, are si peste maricel, cel putin noi am vazut cateva exemplare sarind...fapt ce ne-a provocat si mai tare....
Oricum, promitem sa revenim cu placere...

Mugurel, Serban si Cristi

clabuc
Mesaje: 372
Membru din: Joi Apr 30, 2009 11:11
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: balta Solacolu Calarasi

Mesaj de clabuc »

am fost si eu duminica , paznicul care m-a preluat de la intrare si balta in ansamblu m-au impresionat placut. Am pescuit intre 8 -12, 3 lansete, pe standul 2 intr-o zona cu agatatura motiv ptr care am ratat primii doi pesti dar urmatorii 3 au trecut pe la saltea. si sotia s-a distrat bine la undita cu carasei si rosioare care trageau la secunda. sunt si 2 vilute cochete care am intels ca se vor putea inchiria, un plus si ptr magazinul de nada.
2 puncte negative : balta e cam mica si nu e semnala la telefon

clabuc
Mesaje: 372
Membru din: Joi Apr 30, 2009 11:11
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: balta Solacolu Calarasi

Mesaj de clabuc »

si ceva poze
Fişiere ataşate
phppYfeOxPM.jpg
(39.78 KiB) Descărcat de 346 ori
phpnQC4DMPM.jpg
(47.07 KiB) Descărcat de 325 ori
phpdkW7g2PM.jpg
(50.28 KiB) Descărcat de 324 ori

Avatar utilizator
Martin
Mesaje: 371
Membru din: Sâm Feb 06, 2010 8:53
Puncte: 0
Localitate: Bucureşti

Re: balta Solacolu Calarasi

Mesaj de Martin »

clabuc scrie:am fost si eu duminica , paznicul care m-a preluat de la intrare si balta in ansamblu m-au impresionat placut. Am pescuit intre 8 -12, 3 lansete, pe standul 2 intr-o zona cu agatatura motiv ptr care am ratat primii doi pesti dar urmatorii 3 au trecut pe la saltea. si sotia s-a distrat bine la undita cu carasei si rosioare care trageau la secunda. sunt si 2 vilute cochete care am intels ca se vor putea inchiria, un plus si ptr magazinul de nada.
2 puncte negative : balta e cam mica si nu e semnala la telefon
Ce bine, măcar e mai linişte.

Avatar utilizator
Cristi Matei
pescar de competitie
Mesaje: 1246
Membru din: Dum Sep 23, 2007 20:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: balta Solacolu Calarasi

Mesaj de Cristi Matei »

Martin scrie:
clabuc scrie:am fost si eu duminica , paznicul care m-a preluat de la intrare si balta in ansamblu m-au impresionat placut. Am pescuit intre 8 -12, 3 lansete, pe standul 2 intr-o zona cu agatatura motiv ptr care am ratat primii doi pesti dar urmatorii 3 au trecut pe la saltea. si sotia s-a distrat bine la undita cu carasei si rosioare care trageau la secunda. sunt si 2 vilute cochete care am intels ca se vor putea inchiria, un plus si ptr magazinul de nada.
2 puncte negative : balta e cam mica si nu e semnala la telefon
Ce bine, măcar e mai linişte.
semnal este in unele zone.
cel mai bine se prinde semnal gsm si pt wap sau internet la Orange.
din momentul in care vom avea curentul tras la case se va rezolva si cu semnalul Gsm.
ma bucur ca v-a placut balta.
pentru pescuitul in sistem C&R avem urmatoarea oferta: primele 12 ore - 50 lei, pana in 72 ore- 40 lei/12h, peste 72 ore scade -30 lei/12 ore, dupa alte 72-20 lei/12 ore.
va multumim.
pt detalii suplimentare si rezervarea unui stand pentru pescuit va astept la nr. 0741108803

PS: aseara s-a mai nascut un pescar!!! 3.600 baiat, 53 cm, nota 9. primul copil.

Cristian Matei- administratia baltii Solacolu.

Avatar utilizator
Martin
Mesaje: 371
Membru din: Sâm Feb 06, 2010 8:53
Puncte: 0
Localitate: Bucureşti

Re: balta Solacolu Calarasi

Mesaj de Martin »

crispauly scrie:
Martin scrie:
clabuc scrie:am fost si eu duminica , paznicul care m-a preluat de la intrare si balta in ansamblu m-au impresionat placut. Am pescuit intre 8 -12, 3 lansete, pe standul 2 intr-o zona cu agatatura motiv ptr care am ratat primii doi pesti dar urmatorii 3 au trecut pe la saltea. si sotia s-a distrat bine la undita cu carasei si rosioare care trageau la secunda. sunt si 2 vilute cochete care am intels ca se vor putea inchiria, un plus si ptr magazinul de nada.
2 puncte negative : balta e cam mica si nu e semnala la telefon
Ce bine, măcar e mai linişte.
semnal este in unele zone.
cel mai bine se prinde semnal gsm si pt wap sau internet la Orange.
din momentul in care vom avea curentul tras la case se va rezolva si cu semnalul Gsm.
ma bucur ca v-a placut balta.
pentru pescuitul in sistem C&R avem urmatoarea oferta: primele 12 ore - 50 lei, pana in 72 ore- 40 lei/12h, peste 72 ore scade -30 lei/12 ore, dupa alte 72-20 lei/12 ore.
va multumim.
pt detalii suplimentare si rezervarea unui stand pentru pescuit va astept la nr. 0741108803

PS: aseara s-a mai nascut un pescar!!! 3.600 baiat, 53 cm, nota 9. primul copil.

Cristian Matei- administratia baltii Solacolu.

Multe felicitări părinţilor !! Să le trăiască şi să fie toţi sănătoşi !


PS. Mai mult ca sigur, după ce iese din bătaie crapul, am să vin la pescuit.

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: balta Solacolu Calarasi

Mesaj de razvan u. »

Sa iti traiasca pustiul Cristi si sa iti aduca numai bucurii! :D
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
Marrone
Mesaje: 29
Membru din: Joi Oct 01, 2009 14:37
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: balta Solacolu Calarasi

Mesaj de Marrone »

O balta absolut superba din toate punctele de vedere.
Ieri am fost pentru a 3-a oara pe aceasta balta pentru o partida de pescuit si rezultatul a fost 11 crapi cu greutatea cuprisa intre 3 si 7kg.

Felicitari domnului Cristian Matei pentru felul cum administreaza aceasta balta. Nota 20+ :)
Fişiere ataşate
2.jpg
(112.55 KiB) Descărcat de 189 ori

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “SOLACOLU”