Vladut Mateianu, noul proprietar de la Sulimanu

Moderatori: Vladut Mateianu, Dan Mateianu

Încuiat
Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Vladut Mateianu, noul proprietar de la Sulimanu

Mesaj de popescu59 »

(Cei care sa vaita de paznicii de pe MV2, ca "stau in curul lor", fii sigur ca nu sunt ca mine sau ca tine, au si alte ganduri, in afara de C&R. )

Pe Moara sunt foarte multi pescari care nu se sta la curul lor , oameni verificati si testati de paznici care pot pescui noapte sau zi fara sa se teama cineva ca va disparea vreun peste .
Sunt convins ca foarte repede se vor separa si pe Sulimanu pescarii si intradevar pescarii corecti si cinstinti nu vor avea nevoie de coada , vor ramine in vizor cei noi sositi si cei cu antecedente .

valiauto68
Mesaje: 507
Membru din: Dum Feb 13, 2011 13:25
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Vladut Mateianu, noul proprietar de la Sulimanu

Mesaj de valiauto68 »

Cred ca daca era alt "personaj" implicat la Sulimanu ne pizduia pana acum de ne mergeau fulgii
Tot romanu se pricepe la fotbal, masini, politica si acum si la "administrarea unei afaceri..cu banii altuia"

Toti sar cu gura FA UNA,FA ALTA, NU ASA, BA ASA.... Pana la urma stie el cum e mai bine sa faca.

@George Gardul ala ,care banuiesc ca e la corbu , protejeaza ditamai intinderea ,e pe langa sina de tren nu?.... Pe cand la Sulimanu unde ai doar un drum de servitute pe langa apa, in rest fiind terenurile agrare ale oamenilor, unde mai e loc de gard? Ar da ca naiba in peisaj.

Si Valvis parca vroia un gard pe la Tancabesti si nu parea prea legala cererea lui nu? Dar aici se intra in alt subiect cu legalitatea...


Cornele "gard pentru protectia pescarului " nu am auzit... Poate pentru protectia pestilor. Daca mergi la pescuit in haita nu mai e nevoie de gard nu?

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Vladut Mateianu, noul proprietar de la Sulimanu

Mesaj de Vladut Mateianu »

Eu chiar ma bucur ca se poate discuta civilizat despre aceste aspecte, ma ajuta foarte mult parerile voastre.
Chiar o sa incerc in vara si proiectul : PATRON DE BALTA PENTRU 3 ZILE , sa vedeti cum este ! :D

PS Gardul iti confera senzatia de siguranta, atat ca proprietar, cat si ca pescar ! :wink: Mai ales daca il si mascam un pic cu salcii si plante cataratoare... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Vladut Mateianu, noul proprietar de la Sulimanu

Mesaj de ionut72 »

Vladut, fa gard fara discutie! Si daca s-ar putea ar fi bine sa si bagi niscai volti in el. Si paznicii dotati cu arme. Cu glont. Din pacate e ilegal.
Chiar o sa incerc in vara si proiectul : PATRON DE BALTA PENTRU 3 ZILE , sa vedeti cum este ! :D
Daca platesti binbe de ce nu? :D
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Vladut Mateianu, noul proprietar de la Sulimanu

Mesaj de gor965 »

valiauto68 scrie: @George Gardul ala ,care banuiesc ca e la corbu , protejeaza ditamai intinderea ,e pe langa sina de tren nu?.... Pe cand la Sulimanu unde ai doar un drum de servitute pe langa apa, in rest fiind terenurile agrare ale oamenilor, unde mai e loc de gard? Ar da ca naiba in peisaj.
Gardul din poze e de la Corbu...si inconjoara toata balta ! La ce paza e acolo te-ai astepta sa nu existe deloc braconaj...si din pacate nu-i asa !
Nu stiu cum e cu pamantul din vecinatatea de la Sulimanu, dar daca vrei sa pazesti cat mai bine balta, trebuie sa faci gard. Daca se va pescui de pe un singur mal, acolo, pe zona standurilor va trebui ca gardul sa fie suficient de departat.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
jdmishere
Mesaje: 714
Membru din: Dum Mai 01, 2011 11:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Vladut Mateianu, noul proprietar de la Sulimanu

Mesaj de jdmishere »

ionut72 scrie:Vladut, fa gard fara discutie! Si daca s-ar putea ar fi bine sa si bagi niscai volti in el. Si paznicii dotati cu arme. Cu glont. Din pacate e ilegal.
Chiar o sa incerc in vara si proiectul : PATRON DE BALTA PENTRU 3 ZILE , sa vedeti cum este ! :D
Daca platesti binbe de ce nu? :D
Vreau si eu dar in alea trei zile de sfarsit de an cand tragi linie si iesi pe plus :))) Privind insa in urma si vazand proiectele pe care le ai in calcul, cred ca mai am de asteptat:)

Si daca pot sa iti dau o sugestie pentru mascarea gardului (prezentarea e cat se poate de ancorata in realitate) : http://www.gardviu.ro/sovitex.htm?gclid ... wwodxRIACg
Tu insa stii cel mai bine cum vrei sa arate balta in final!
Spor!
Dragos MARDARE
CS APS

Avatar utilizator
PiciuS
Mesaje: 140
Membru din: Lun Oct 04, 2010 20:07
Puncte: 0
Localitate: Targu Mures

Re: Vladut Mateianu, noul proprietar de la Sulimanu

Mesaj de PiciuS »

Ma bucura faptul ca ti cont de parerea pescarilor,de ideile pescarilor.Asa ar trebui sa faca orice patron de balta,dar din pacate nu se intampla lucrul asta...
Felicitari Vladut si multa bafta cu noul proiect! Sunt sigur ca va iesi ceva frumos!
Multa sanatate si putere de munca!
Sergiu Morar

Catch & Release

Avatar utilizator
cornel73ro
Mesaje: 185
Membru din: Mar Oct 08, 2013 9:56
Puncte: 0
Localitate: Pitești

Re: Vladut Mateianu, noul proprietar de la Sulimanu

Mesaj de cornel73ro »

valiauto68 scrie:Cornele "gard pentru protectia pescarului " nu am auzit... Poate pentru protectia pestilor. Daca mergi la pescuit in haita nu mai e nevoie de gard nu?
Vali, nu te face ca nu intelegi. Nu fii carcotas!
Si daca mergi pe balta singur si te trezesti cu vizitatori nocturni care au iesit "la imprumutat"? Crede-ma cunosc persoana care a patit-o. Spre norocul lui a fost "cooperant", le-a dat tot si nu s-a inregistrat cu avarii majore.
Cornel MILEA
C.S. Friends Carp Team

Avatar utilizator
andrei0001
Mesaje: 420
Membru din: Sâm Oct 27, 2012 17:30
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Vladut Mateianu, noul proprietar de la Sulimanu

Mesaj de andrei0001 »

,,Vreau si eu dar in alea trei zile de sfarsit de an cand tragi linie si iesi pe plus :))) Privind insa in urma si vazand proiectele pe care le ai in calcul, cred ca mai am de asteptat:)

Si daca pot sa iti dau o sugestie pentru mascarea gardului (prezentarea e cat se poate de ancorata in realitate) : http://www.gardviu.ro/sovitex.htm?gclid ... wwodxRIACg
Tu insa stii cel mai bine cum vrei sa arate balta in final!
Spor!"

Am eu la tara acest gard minune...sa dea naiba daca nu a crescut de m-a rupt cu munca an de an.
Si atentie iarna ii pica frunzele si se vede destul de urat..
Stanga 2009 - dreapta 2013 poza de pe pod gard aprox 2,5m. ( a fost 1 data tuns de la jumate acum 2 ani ).
Imagine

Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: Vladut Mateianu, noul proprietar de la Sulimanu

Mesaj de iohann »

Felicitari Vladute!sa fie intr-un ceas bun.

eu te-am mai felicitat cu mult timp in urma :D :D :D

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “SULIMANU”