ABONAMENT TANCABESTI 2012

http://www.tancabesti.ro

Moderator: Lukyan

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: ABONAMENT TANCABESTI 2012

Mesaj de popescu59 »

Automat ca imi fac abonament am fost foarte multumit de servicii si mai ales ca este foarte aproape de casa . Anul acesta din 7 zile pe saptamina 5 zile am fost la pescuit .

marius.mohan
Mesaje: 157
Membru din: Sâm Aug 01, 2009 16:37
Puncte: 0
Contact:

Re: ABONAMENT TANCABESTI 2012

Mesaj de marius.mohan »

popescu59 scrie:Automat ca imi fac abonament am fost foarte multumit de servicii si mai ales ca este foarte aproape de casa . Anul acesta din 7 zile pe saptamina 5 zile am fost la pescuit .
Ok,am inteles ca nu vrei sa ne zici despre ce balta e vorba......

Avatar utilizator
Lao
pescar de competitie
Mesaje: 1183
Membru din: Lun Noi 16, 2009 11:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ABONAMENT TANCABESTI 2012

Mesaj de Lao »

marius.mohan scrie:
popescu59 scrie:Automat ca imi fac abonament am fost foarte multumit de servicii si mai ales ca este foarte aproape de casa . Anul acesta din 7 zile pe saptamina 5 zile am fost la pescuit .
Ok,am inteles ca nu vrei sa ne zici despre ce balta e vorba......
N-are ce sa-ti spuna ca balta respectiva nu exista. :lol:

alinteodor79
Mesaje: 263
Membru din: Lun Iul 20, 2009 9:58
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ABONAMENT TANCABESTI 2012

Mesaj de alinteodor79 »

popescu59 scrie:Automat ca imi fac abonament am fost foarte multumit de servicii si mai ales ca este foarte aproape de casa . Anul acesta din 7 zile pe saptamina 5 zile am fost la pescuit .

Nu stiu daca ai inteles dar te intreaba cineva despre ce balta e vorbesti. Ar fi frumos sa raspunzi.
Daca nu, lasa-ne cu astfel de aberatii. Ca sa nu mai spun ca nu prea am auzit de pescari care merg pe balta la ora 10.

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: ABONAMENT TANCABESTI 2012

Mesaj de popescu59 »

Am mai spus este o balta din zona noastra nu este o balta renumita ca acele enumerate aici , dar am prins fara probleme crap de la 3-4 kg la 13-14 kg si somn de 38 de kg deci pentru mine a fost foarte bun si abonamentul si balta.
Pe linga Alexandria sunt citeva balti cu potential .Balta se cheama Lazar si este la iesirea din Alexandria
Cind ai locul tau pentru abonati mergi la balta si la 3 dupa amiaza cea ce am facut de multe ori si pot spune ca pina pe la 9-10 seara m-am distrat excelent
Tot cea ce va spun este adevarat si daca vreti confirmare va dau nr de tel al patronului sa va confirme el cum este cu locurile pentru abonamente.
Fişiere ataşate
025.jpg
025.jpg (89.97 KiB) Vizualizat de 967 ori
006.jpg
006.jpg (59.34 KiB) Vizualizat de 967 ori

marius.mohan
Mesaje: 157
Membru din: Sâm Aug 01, 2009 16:37
Puncte: 0
Contact:

Re: ABONAMENT TANCABESTI 2012

Mesaj de marius.mohan »

popescu59 scrie:Am mai spus este o balta din zona noastra nu este o balta renumita ca acele enumerate aici , dar am prins fara probleme crap de la 3-4 kg la 13-14 kg si somn de 38 de kg deci pentru mine a fost foarte bun si abonamentul si balta.
Pe linga Alexandria sunt citeva balti cu potential .
M-am lamurit cu aceasta balta.Sunt convins ca THL poate sa ne spuna foarte multe lucruri bune despre aceasta balta.

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: ABONAMENT TANCABESTI 2012

Mesaj de popescu59 »

Singura problema este ca unii avem prea mare incredere in cea ce spun altii. Din punctul meu de vedere am fost destul de multumit si nu regret nici macar un leu dat pe abonament. Daca va referiti la pescuit cred ca gresesti , daca te referi la altceva nu ma intereseaza si nu este problema mea .Problemle ca administratorul balti a ramas dator la cel care ai scris nu e problema mea si nici a noastra.THL poate sa va spuna durerile lui personale legate de administratorul balti dar referitor la capturile prinse de mine nu are ce sa va spuna.
In privinta capturilor va pot demonstra ca de cite ori am fost pe acesta balta am prins fara cea mai mica problema, doar ca stim fiecare ca orice balta are secretele ei.
Daca mergi pw Mv2 si dai la porumb uscat vei prinde coada de la peste in schimb aici la balta Lazar cu porumb uscat s-au prins multe multe capturi.
Problema celui despre care ai scris este ca a mers la balta Lazar cu momeli care pescuieste pe MV2 aici este diferenta dintre balti . La balta Lazar nu vei prinde niciodata un crap la boiles sau pelete .Cum de fapt este in toata zona Teleorman pestele maninca strict porumb.

alinteodor79
Mesaje: 263
Membru din: Lun Iul 20, 2009 9:58
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ABONAMENT TANCABESTI 2012

Mesaj de alinteodor79 »

Balta de care vorbesti se incadreaza perfect in descrierea lui Vladut de mai devreme referitoare la patronii care nu fac nimic pentru pescari.
p.s. ma bucur sa vad ca ai respect fata de peste. Somnul ala intins direct pe iarba, porumb uscat la crap.

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: ABONAMENT TANCABESTI 2012

Mesaj de popescu59 »

Se poate sa ai mare dreptate nu contrazic cea ce spui dar exemplifica-mi si mie la ce te referi te rog .
Vreau doar parere personala daca ai pescuit pe acest lac nu din ce ai citit scris de unii rautaciosi, eu am postat 2 poze cu o mica parte din capturile prinse de mine pe acest lac . Am spus si repet din punctul meu de vedere am fost respectat si mi-a fost asigurat permanent locul de pescuit pentru abonamentul avut .
Daca o luam ca am citit eu ca a scris nea Marin nu stiu ce nu e corect , corect este sa vorbim cu cartile pe masa probleme intilnite de persoana mea cel care scriu nu din ce am auzit . S-a improsti cu noroi e foarte usor dar trebuie sa ai si sustinere la cea ce scrii.
Ca omul cu lacul e mai mult pentru el si nu prea a populat lacul e foarte adevarat dar repet fata de mine si ce am convenit la plata abonamentului a fost ok.
Si una peste alta eu am prins destul peste pe acest lac si cind spun peste ma refer numai la pestele peste 3-4 kg.
Daca exista persoana care ma contrazice il invit la fata locului in primavara si va vedea cu ochii lui ca tot cea ce am scris este purul adevar.
Despre somnul vazut in poza iti pot spune ca de acolo de pe iarba a plecat direct la piata la vinzare deci nu vad ce respect trebuia sa mai am,la avatar se vede daca am avut sau nu respect pentru acel somn de 38 de kg cit despre porumb uscat la fel se mira majoritatea care vin sa pescuisaca acolo numai ca eu am prins numai si numai la porumb uscat.
Si ca sa lamurim problema de care te miri despre porumb uscat la crap afla ca , captura pe MV2 a fost prins de mine 17,750 kg si tot la porumb uscat.
Ultima oară modificat Vin Dec 30, 2011 20:26 de către popescu59, modificat de 2 ori în total.

alinteodor79
Mesaje: 263
Membru din: Lun Iul 20, 2009 9:58
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ABONAMENT TANCABESTI 2012

Mesaj de alinteodor79 »

Propun sa incheiem aceasta discutie, topicul este despre tancabesti.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “TANCABESTI”