ABONAMENT TANCABESTI 2012

http://www.tancabesti.ro

Moderator: Lukyan

Avatar utilizator
dumi74
Mesaje: 354
Membru din: Joi Dec 30, 2010 21:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

ABONAMENT TANCABESTI 2012

Mesaj de dumi74 »

Cat poate fi un abonament pentru sezonul 2012 ?

Normal as vrea sa imi fac dar dl. Vlad cere 1000 E.
Am prieteni care au dat majoritatea 500. Se merita oricum decat 1000 E, mai bine ma duc la 4 concursuri si ies la jumatate si tot cam atat as pescui si daca as avea abonament.
Nu conteaza cat prinzi, conteaza ce prinzi !

Avatar utilizator
Faraon
Mesaje: 502
Membru din: Lun Iul 04, 2011 17:47
Puncte: 0
Localitate: voluntari

Re: ABONAMENT TANCABESTI 2012

Mesaj de Faraon »

nu cred ca nimin a dat doar 500 E lume vb tata .sunt foarte sigur ca cine sa spus doar sa ludat .chiar marita tata un abonamint la acest lac minonat .
PRO Team ®
Ali Motaz
Life For Angling
ViceCampion National 2016

T.Adrian
Mesaje: 281
Membru din: Dum Noi 13, 2011 16:41
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ABONAMENT TANCABESTI 2012

Mesaj de T.Adrian »

Faraon scrie:nu cred ca nimin a dat doar 500 E lume vb tata .sunt foarte sigur ca cine sa spus doar sa ludat .chiar marita tata un abonamint la acest lac minonat .

...

samanoske72
Mesaje: 530
Membru din: Sâm Noi 28, 2009 21:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ABONAMENT TANCABESTI 2012

Mesaj de samanoske72 »

T.Adrian scrie:
Faraon scrie:nu cred ca nimin a dat doar 500 E lume vb tata .sunt foarte sigur ca cine sa spus doar sa ludat .chiar marita tata un abonamint la acest lac minonat .

...
google translate?

tonny
pescar de competitie
Mesaje: 1015
Membru din: Dum Apr 11, 2010 9:44
Puncte: 0
Localitate: Alba Iulia

Re: ABONAMENT TANCABESTI 2012

Mesaj de tonny »

O fii scris omu de pe telefon si de aceea a facut atatea greseli.Sarbatori fericite :wink:
===Toth Stefan Anton===
=All4carp=

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14694
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: ABONAMENT TANCABESTI 2012

Mesaj de gor965 »

tonny scrie:O fii scris omu de pe telefon si de aceea a facut atatea greseli.Sarbatori fericite :wink:
Omul nu e de nationalitate romana !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
dumi74
Mesaje: 354
Membru din: Joi Dec 30, 2010 21:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ABONAMENT TANCABESTI 2012

Mesaj de dumi74 »

Faraon scrie:nu cred ca nimin a dat doar 500 E lume vb tata .sunt foarte sigur ca cine sa spus doar sa ludat .chiar marita tata un abonamint la acest lac minonat .

domnu Ali e clar ca este un loc minunat si o balta adevarata pentru pescuitul la crap, numai ca nu toti ne permitem o asa suma pe asa vremuri. tu fiind cetatean strain probabil vezi lumea un pic mai roz decat noi romanii...

Si daca iei in calcul balti celebre in Europa precum : Lac de St. Cassien ( 350 E o saptamana !!!) , NAGYKALLO , ECSED , Sarulesti ( 150 E 4 zile) etc....
eu zic ca este destul de scump fata de cele mai sus mentionate chiar si pentru voi.....

bafta.
Nu conteaza cat prinzi, conteaza ce prinzi !

Avatar utilizator
Lucian Manea
Mesaje: 695
Membru din: Lun Ian 31, 2011 15:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ABONAMENT TANCABESTI 2012

Mesaj de Lucian Manea »

dumi74 scrie:
Faraon scrie:nu cred ca nimin a dat doar 500 E lume vb tata .sunt foarte sigur ca cine sa spus doar sa ludat .chiar marita tata un abonamint la acest lac minonat .

domnu Ali e clar ca este un loc minunat si o balta adevarata pentru pescuitul la crap, numai ca nu toti ne permitem o asa suma pe asa vremuri. tu fiind cetatean strain probabil vezi lumea un pic mai roz decat noi romanii...

Si daca iei in calcul balti celebre in Europa precum : Lac de St. Cassien ( 350 E o saptamana !!!) , NAGYKALLO , ECSED , Sarulesti ( 150 E 4 zile) etc....
eu zic ca este destul de scump fata de cele mai sus mentionate chiar si pentru voi.....

bafta.

Problema cred ca nu este aici. Daca vrei lux platesti. Iar Tancabestiul ofera asa ceva, deci trebuie sa bagi mana in buzunar. Insa, asa cum spuneam problema nu e la suma abonamentului. Dai 1000 Eur (desi si eu cunos oameni care au platit 500 si nu au mintit) dar te astepti sa pescuiesti de aia 1000. Insa numarul mare de concursuri te impiedica sa faci acest lucru. Majoritatea pescuiesc in weekend, se hotarasc abia miercuri-joi ca vor ajunge pe balta....si cand colo....CONCURS. Sunt si weekend-uri in care nu se organizeaza competitii, dar la fel de bine sunt si weekend-uri in care nu putem ajunge pe balta.

In rest, tot respectul pentru un lac asa superb precum Tancabestiul.

Sarbatori Fericite,
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: ABONAMENT TANCABESTI 2012

Mesaj de popescu59 »

Nu va suparati de intrebare spuneti-mi si mie ce se ofera la acest LUX de care tot vorbiti? Ceva cazare cu dansatoare?Sau ce???? LUX ??? Ce poate oferii decit un loc normal de pescuit , si daca ai ceva scule de LUX poti prinde si ceva peste , daca mergi cu telescopicele rusesti ale bunicului nu mai este LUX ca nu vei avea nici macar o trasatura . Cred ca ati vrut sa va referit la scule de LUX nu la oferta baltii care ar fi LUX .Dar totusi spuneti-mi si mie ce se ofera la acest LUX ca vreau sa dau si eu 1000 E sa stau in LUX la pescuit. Si nu inteleg altceva din care au iesit atitea discutii, acel abonament de 1000 e sau 500 e nu este prevazut cu un card , carnet ceva???? Cum mergi dai 1000 E si ai abonament, stii doar tu si stapinul baltii???? S-au este la mica intelegere ???? Asta cu abonamente intre 500-1000 de eu m-a pus pe ginduri . Nu stiu la care sa optez oricum astept raspunsurile dumneavostra a celor care ati scris ca balta este de LUX . Si mai cred ca daca exista abonamente intre 500 -1000 exista automat un criteriu de departajare adica clar 1000 este cel LUX si 500 este cel clasa a3a sau 500 sau 1000 sunt toate LUX ?????

Avatar utilizator
Lucian Manea
Mesaje: 695
Membru din: Lun Ian 31, 2011 15:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ABONAMENT TANCABESTI 2012

Mesaj de Lucian Manea »

popescu59 scrie:Nu va suparati de intrebare spuneti-mi si mie ce se ofera la acest LUX de care tot vorbiti? Ceva cazare cu dansatoare?Sau ce???? LUX ??? Ce poate oferii decit un loc normal de pescuit , si daca ai ceva scule de LUX poti prinde si ceva peste , daca mergi cu telescopicele rusesti ale bunicului nu mai este LUX ca nu vei avea nici macar o trasatura . Cred ca ati vrut sa va referit la scule de LUX nu la oferta baltii care ar fi LUX .Dar totusi spuneti-mi si mie ce se ofera la acest LUX ca vreau sa dau si eu 1000 E sa stau in LUX la pescuit. Si nu inteleg altceva din care au iesit atitea discutii, acel abonament de 1000 e sau 500 e nu este prevazut cu un card , carnet ceva???? Cum mergi dai 1000 E si ai abonament, stii doar tu si stapinul baltii???? S-au este la mica intelegere ???? Asta cu abonamente intre 500-1000 de eu m-a pus pe ginduri . Nu stiu la care sa optez oricum astept raspunsurile dumneavostra a celor care ati scris ca balta este de LUX . Si mai cred ca daca exista abonamente intre 500 -1000 exista automat un criteriu de departajare adica clar 1000 este cel LUX si 500 este cel clasa a3a sau 500 sau 1000 sunt toate LUX ?????

Lux inseamna ca nu vezi un chistoc de tigara pe jos, lux inseamna standuri de pescuit amenajate pentru a te putea campa in conditii f bune, lux mai inseamna o balta cu structuri si agatatura (in unele zone), lux inseamna ca nu vezi ce ceas sau telefon are vecinul din stanga sau dreapta pt ca esti inconjurat de stuf si de copaci care tin umbra vara, lux inseamna ca poti comanda de mancare de la cherhanaua de pe lac, lux inseamna ca nu te plimbi cu barca dupa tine daca urmaresti pescuitul plantat. Ca sa nu vorbim despre capturi. O comparatie ajutatoare pentru tine ar fi urmatoarea : mergi la meci pe Stefan cel Mare si la meci pe National Arena. Ultimul, impune respect si te face sa te simti cu adevarat suporter si spectator.
Asta inseamna lux pentru majoritatea pescarilor de C&R.
Dar pana sa dai tu 1000 eur, cred ca mai benefic pentru toata lumea ar fi sa urmezi niste cursuri pregatitoare de limba romana si de gramatica, ca sa te faci mai usor inteles. :D

P.S : in comentariul anterior am spus si partile negative (in opinia mea) si anume ca un lac nu ar trebui inchiriat de doua ori : o data pentru abonati si o data pentru concursuri. Nu este corect. Este ca si cand ai inchiria o garsoniera de doua ori.
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “TANCABESTI”