Bile pentru MV2

Cum prindem crapi? Prin ce metode, ce tactici, ce tehnici de pescuit folosim?

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Preda
Mesaje: 198
Membru din: Lun Iul 01, 2013 19:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Bile pentru MV2

Mesaj de Preda »

Radule ar fi bine sa dai ceva informații aici,sigur sunt mai mulți care vor bile de la tine
Daca planul A nu merge,stai calm.Alfabetul mai are multe litere.

RB Baits
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 794
Membru din: Dum Oct 03, 2010 10:30

Re: Bile pentru MV2

Mesaj de RB Baits »

Frankfurter spices - este un boiles bogat in fainuri animale cu un adaos complex de glm, betaina, robin red si binenteles celebrele arome picante de piper, boia,curry si usturoi.

Crab belachan - este un boiles bine echilibrat in fainuri de crustacee si extracte de belachan si krill cu o aroma echilibrata de crab, extract de belachan si fainuri predigerate intr-un raport echilibrat cu celebrul WPC 80.

Squid/Crab cu pruna/afina - este un boiles cu un aport de faina de hering si extracte de glm,betaina, robin red si squid/crab cu aroma parfumata usor de pruna/afina.

Pretul este de 69 RON/ kg

Comenzile se pot face aici pe PM cu 3 zile inainte pentru bile fierte si cu 7 zile inainte pentru solubile.


Radu Badica

Catalin Bujita
Mesaje: 157
Membru din: Joi Dec 15, 2011 20:15
Puncte: 0

Re: Bile pentru MV2

Mesaj de Catalin Bujita »

Nu vreau sa contrazic si nici sa intru in polemica cu nimeni, dar daca-mi amintesc bine pe MV s-a stabilit parca si un record european in 2011 in finala CN, care a fost doborat de aceasi echipa un an mai tarziu, o tona si un sfert in 72h, echipa de 2 pescari (in cazul de fata Gabi Tomulescu & Sorin Rudeanu) dupa regulament cips (adica s-a pescuit cu plumb si s-a punctat de la 1,5 kg in sus). Cu ce bile au pescuit nu cred ca e un secret pentru nimeni.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Bile pentru MV2

Mesaj de eugen dragnea »

Tocmai am venit de pe Moara unde impreuna cu frate-miu (10 ore cu 8 bete,7 dintre ele pe bile) ,am pescuit pe standul 12 si 13,am prins 150 kg din 17 pesti (mai mult el si mai putin eu :oops: ),s-a prins un singur peste la plastice cu naditor de 4kg,cel mai mare cantarind 12 kg.
Am folosit bile de la 4Carp produse de George Alexandru,3 kg de solubile si 1 kg de tari de 24,la carlig am pus aceleasi bile,direct pe fir de par fara pop-up sau alte improviatii.

P.S:Sper ca nu se va considera reclama postul meu!
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

RB Baits
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 794
Membru din: Dum Oct 03, 2010 10:30

Re: Bile pentru MV2

Mesaj de RB Baits »

Si prietenii mei George si Buny tot ieri au fost pe ponton 1 si 2 si s-a terminat la 11-10 scorul la pesti scosi pe mal de la 6.30 la 15.30. Au folosit bile fierte Squid cu Afine de 20.

Radu Badica

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Bile pentru MV2

Mesaj de eugen dragnea »

Revin cu o erata...s-au prins 105 kg din 17 pesti :roll:
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Preda
Mesaje: 198
Membru din: Lun Iul 01, 2013 19:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Bile pentru MV2

Mesaj de Preda »

Am încercat carping,meat tari solubile pasta,nu mi sau părut așa de bune
Daca planul A nu merge,stai calm.Alfabetul mai are multe litere.

Alex0711
Mesaje: 360
Membru din: Mar Noi 16, 2010 9:24
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Bile pentru MV2

Mesaj de Alex0711 »

Preda scrie:Am încercat carping,meat tari solubile pasta,nu mi sau părut așa de bune
Eu unul Sambata am dat pe locul 7, am luat la CPK XXL cu pop-up solubil de la carping de ananas....numai asta a vrut...am incercat si cu altele- Rezulatat zero.Am luat numai de la 6 kg pana la 12 cel mai mare- vre-o 12-13 bucati.
Alex0711 (Calaretu Alex)
TWO CARP TEAM

Avatar utilizator
stress
pescar de competitie
Mesaje: 1056
Membru din: Lun Aug 24, 2009 8:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Bile pentru MV2

Mesaj de stress »

Miercurea trecuta am facut o partida de 10h stand 16. Am pescuit cu boilies crab MG solubil de 16 si 10 imbracat in pasta si 2 bile tari pe mel-tex. Am prins 16 bucati.
stefan avram

Preda
Mesaje: 198
Membru din: Lun Iul 01, 2013 19:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Bile pentru MV2

Mesaj de Preda »

Duminica pontonu 4, 9 pesti pe mal,intre4 shi 11 kg,am mers pe MG squid cu capsuni,data viitoare incerc bilele de la 4carp
Daca planul A nu merge,stai calm.Alfabetul mai are multe litere.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Tehnici si Tactici de Pescuit la Crap”