Bile pentru MV2

Cum prindem crapi? Prin ce metode, ce tactici, ce tehnici de pescuit folosim?

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Bile pentru MV2

Mesaj de arsinel »

Preda scrie:Duminica pontonu 4, 9 pesti pe mal,intre4 shi 11 kg,am mers pe MG squid cu capsuni,data viitoare incerc bilele de la 4carp
Duminica asta vreau si eu sa le testez la 12h ca la 24 si aproape 48 le-am tot testat.
Revin duminica seara sau luni cu isprava.
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Bile pentru MV2

Mesaj de Vladut Mateianu »

Citind acest topic observ ca au inceput sa prinda peste si pescari fara chemare ptr aceasta activitate, felicitari Victorash ptr ceea ce ai reusit sa creezi , si anume un loc in care toti purtatorii de lansete prind mult si mare ! :wink:

PS La porumb nu mai pescuieste nimeni ? :mrgreen:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Bile pentru MV2

Mesaj de arsinel »

Vladut Mateianu scrie:
PS La porumb nu mai pescuieste nimeni ? :mrgreen:
Ba da.
Nea Radu cu Matizul argintiu. Vine de 2-3 ori pe saptamana si-l rupe la porumb . :lol: :lol:
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

RB Baits
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 794
Membru din: Dum Oct 03, 2010 10:30

Re: Bile pentru MV2

Mesaj de RB Baits »

Vladut Mateianu scrie:Citind acest topic observ ca au inceput sa prinda peste si pescari fara chemare ptr aceasta activitate, felicitari Victorash ptr ceea ce ai reusit sa creezi , si anume un loc in care toti purtatorii de lansete prind mult si mare ! :wink:

PS La porumb nu mai pescuieste nimeni ? :mrgreen:
Pai Vladut dupa 9 ani de cand ne chinuim sa promovam boilesul acum cand lumea incepe sa ii dea de gust ii trimitem la porumb! hehe

Radu Badica

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Bile pentru MV2

Mesaj de arsinel »

Catalin Bujita scrie:Nu vreau sa contrazic si nici sa intru in polemica cu nimeni, dar daca-mi amintesc bine pe MV s-a stabilit parca si un record european in 2011 in finala CN, care a fost doborat de aceasi echipa un an mai tarziu, o tona si un sfert in 72h, echipa de 2 pescari (in cazul de fata Gabi Tomulescu & Sorin Rudeanu) dupa regulament cips (adica s-a pescuit cu plumb si s-a punctat de la 1,5 kg in sus). Cu ce bile au pescuit nu cred ca e un secret pentru nimeni.
In 2011 finala CN a fost pe Tancabesti.
Cu concursul ai dreptate. A fost pe Mv se numea parca Cupa Ca....g unde echipele primeau la inceput pachete de bile de la aceasta firma si teoretic toti trebuiau sa pescuiasca cu ele,practic........nu se stie . Cert este ca locul 1 a castigat cu 1 tona si ceva dar sa nu uitam acele bile nu mai sunt la ora actuala cum erau acum 2-3 ani.
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Bile pentru MV2

Mesaj de Vladut Mateianu »

body scrie:
Vladut Mateianu scrie:Citind acest topic observ ca au inceput sa prinda peste si pescari fara chemare ptr aceasta activitate, felicitari Victorash ptr ceea ce ai reusit sa creezi , si anume un loc in care toti purtatorii de lansete prind mult si mare ! :wink:

PS La porumb nu mai pescuieste nimeni ? :mrgreen:
Pai Vladut dupa 9 ani de cand ne chinuim sa promovam boilesul acum cand lumea incepe sa ii dea de gust ii trimitem la porumb! hehe

Radu Badica
Nu era o trimitere, ci doar o ironie.... :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Bile pentru MV2

Mesaj de razvan u. »

arsinel scrie:
Catalin Bujita scrie:Nu vreau sa contrazic si nici sa intru in polemica cu nimeni, dar daca-mi amintesc bine pe MV s-a stabilit parca si un record european in 2011 in finala CN, care a fost doborat de aceasi echipa un an mai tarziu, o tona si un sfert in 72h, echipa de 2 pescari (in cazul de fata Gabi Tomulescu & Sorin Rudeanu) dupa regulament cips (adica s-a pescuit cu plumb si s-a punctat de la 1,5 kg in sus). Cu ce bile au pescuit nu cred ca e un secret pentru nimeni.
In 2011 finala CN a fost pe Tancabesti.
Cu concursul ai dreptate. A fost pe Mv se numea parca Cupa Ca....g unde echipele primeau la inceput pachete de bile de la aceasta firma si teoretic toti trebuiau sa pescuiasca cu ele,practic........nu se stie . Cert este ca locul 1 a castigat cu 1 tona si ceva dar sa nu uitam acele bile nu mai sunt la ora actuala cum erau acum 2-3 ani.
De unde stii ca nu mai sunt la fel?
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Bile pentru MV2

Mesaj de arsinel »

Pai facand cam 7,8 partide pe Mv (vb de decursul unui an) si 3,4 pe M9 folosind aceasi cantitate de bile la o partida de 24 de ore ,aceasi strategie ,acelsi pescar am inceput sa am rezultate cu peste 50% mai slabe decat anul anterior tot pe aceste balti.
Din vorba in vorba, pe malul lacului, la diferite partide ma intalneam,imprieteneam cu diferiti pescari care foloseau si ei tot aceasta firma si se plangeau de aceasi treaba.(Domne trage la ele dar rar,se intampla ceva ca anul trecut tragea ca nebunul la bilele astea...)
Am prieteni care in anumite concursuri foloseau aceste bile si la o partida de pescuit impreuna, au zis ca au renuntat pt ca nu mai dau randament.
Am avut bila veche din toamna anterioara si bila desfacuta in primavara asta ,cantarite pe cantar de bijuterie iar bila de anul asta era mai usoara cu 2 grame decat cea veche cu toate ca cea veche teoretic era mai uscata si trebuia sa fie mai usoara.
P.S. Vorbesc de gama Premium Meet ca asta foloseam.
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Avatar utilizator
Lao
pescar de competitie
Mesaje: 1183
Membru din: Lun Noi 16, 2009 11:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Bile pentru MV2

Mesaj de Lao »

Ce interes aveau cei de carping sa omoare gaina cu oua de aur? Deja o dati in sefeuri..sau mai bine zis au aparut fitele de dorobanti cu noile bile. :lol:

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Bile pentru MV2

Mesaj de razvan u. »

Arsinele,
Uite aici Carping Premium Meet anul asta(cu 2 grame mai usoara decat anul trecut).
Probabil e ca tine....nu mai sunt ce au fost! :lol:
Fişiere ataşate
934609_689183254432516_1801846080_n.jpeg
934609_689183254432516_1801846080_n.jpeg (46.85 KiB) Vizualizat de 1188 ori
C. S. PELICANUL

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Tehnici si Tactici de Pescuit la Crap”