Ciortaneala

Cum prindem crapi? Prin ce metode, ce tactici, ce tehnici de pescuit folosim?

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

Foarte tare!

Asta mi-aduce aminte de un prieten care ma suna de pe balta si ma-ntreaba cum trage el linia de nada ca are un palc de stuf care-i sta in cale... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Legio - Patria Nostra !

florinw
Mesaje: 105
Membru din: Vin Noi 17, 2006 22:39
Puncte: 0

Mesaj de florinw »

Asta mi-aduce aminte de un prieten care ma suna de pe balta si ma-ntreaba cum trage el linia de nada ca are un palc de stuf care-i sta in cale...

eu am un prieten pe care la luat salvarea ca a tras prea multe linii pe balta... :lol:

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

Gata fratilor am aflat cum! Nu va mai agitati ca va zic eu cum se face daca vrei numai ciortanisi nici un crap "de doua cifre"... :lol:

Se ia una bucata echipa pescari de competitie si se instaleaza pe o balta secreta din judetul Galati unde unii planteaza (dupa cum puteti citi clar in articolul atat de cunoscut) si apoi spun ca n-a mai intrat nimeni pe balta cu barca, nici macar administratorul lacului, se impune o restrictie drastica in ceea ce priveste nada ... DOAR SOLUBILE care nu sunt instare de mai mult , dovedindu-se incapabile de mai mult de o cifra la cantar... deci prind ciortan , care ne intereeaza [e noi ca e usor de dosit in portbagaj si mai ales usor de comerializat.
ATENTIE , nu folositi bile CC CATHC pt ca alea prind doar crap mare, si noi n-avem nevoie de asa ceva si in nici un caz nu incercati cu alta firma de bile, CC CATCH rupe tot si face muci si hatzuri orice alte firme (Nutra, Solar ,SBS, etc) . in caz ca n-ati aflat, BFM-ul nu mai face 2 bani si aproape ca nu mai prinde nimic.
In topicul dedicat capturilor de doua cifre , in scurt timp se preconizeaza doborarea barierei de 39k folosind exclusiv aceste minunate bile, total contraindicate ciortanului , care pe noi ne intereseaza.

Nu uitati de SOACK-urile pe baza de enibahar si extract de secretii de origine nedeternimata insa cu o nuanta de buze verzi... Fac minuni atat la platiCA CAt si la ciortan.

PS :nu mai cautati inutil CC CATHC pe piata, l-am cuparat eu pe tot (avand ca simplu scop distrugerea sa si sper eu pierderea retetei ) oferindu-i boilisului meu din mamaliga rasfiarta o sansa reala de a se impune pe piata boiliesurilor, odata principalul concurent eliminat.

PPS : Andrei, Vladut, Maestre, nu ma mai rugati prin mesaje private sa desconspir secretul mamaligi rascoapte sub forma de bile ce va acapara piata nadelor in 2007... Oricat de buni prieteni am fi, afacerile-s afaceri si asta spune totul... Am atatea pensii alimentare de platit , totusi!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Legio - Patria Nostra !

Avatar utilizator
lipoveanu
Mesaje: 90
Membru din: Sâm Feb 26, 2005 23:13
Puncte: 0

Mesaj de lipoveanu »

ciortani din astia au la METRO... :lol:
pescar de Dunare

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Tehnici si Tactici de Pescuit la Crap”